توضیحات منتشر شده در 12 آوریل, 2016 | بازدید: 896

ورق های دکوراتیو ام دی اف

 MDF دکوراتیو:

همان طور که می دانید مجموعه ای از ورق های تزئینی از جنس ام دی اف که بر روی یک سطح نصب شده و از آنها برای ساخت لوازم و وسایل محل کار یا منازل استفاده می شود، ام دف اف های دکوراتیو نام دارد که باعث ایجاد نمایی برجسته و بسیار زیبا می شوند. از این محصول در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها استفاده شده و جزء منحصر به فرد ترین ابزار به حساب می آیند. نکته مهم این است که از ام دی اف های دکوراتیو می توانید به جای سنگ مرمر، روکش های چوب منقوش و همچنین چوب های طبیعی و … استفاده کنید، از این رو می توان از این متریال به شکل گسترده ای در فضاهای اداری، مسکونی، فروشگاها و حتی نمایشگاهای مختلف بهره بگیرید.

طریقه نصب ام دی اف دکوراتیو :

بهتر است بدانید که ورق های ام دی اف نصب بسیار راحتی دارند. اما توصیه می کنیم برای اینکه کار برش قطعات صاف و به درستی انجام شود، از ابزار نجاری استفاده کنید. نکته مهم این است که برش دادن قطعات را باید از سطح رویی یا همان نمای ظاهری پانل ها انجام داد.

ورق ها را با استفاده از هر ابزاری که دارای تیغه مناسبی برای برش چوب باشد، می توان برش داد. برای مثال ابزاری با تیغه الماس وسیله مناسبی خواهد بود. یادتان نرود که در زمان برش پانل ها از ماسک تنفسی استفاده کنید تا سلامتی شما به خطر نیافتد. نکته ای که باید توجه داشته باشید، همجواری بی نقص بین پانل ها است که برای اطمینان از آن باید این پنل ها را با دقت بر روی یک سطح صاف و در کنار یکدیگر نصب کنید.

نصب ام دی اف های دکوراتو مانند سایر پانل های چوبی می باشد و مستقیما” روی سطح پیچ یا چسبیده می شوند. اما اگر از پیچ برای نصب آنها استفاده نموده اید، می توانید از بتونه برای پوشاندن سر پیچ ها استفاده کنید.

ویژگی پنل های دکوراتیو ام دی اف (MDF) :

1-بهتر است بدانید که ام دی اف ها مزیت های فراوانی نسبت به دیگر چوب ها دارند و این مزایا باعث شده تا بیشتر از هر متریال دیگری به سراغ ام دی اف بروند. در واقع قیمت ارزان و سختی زیاد این متریال باعث این محبوبیت شده است.

2-از آنجایی که ام دی اف ها از طریق پرس الیاف سلولوز تولید می شوند، مواد تشکیل دهنده آنها از مواد دیگر ایمنی محیط بیشتری داشته و این مسله باعث می شود تا از آنها در تهیه و ساخت انواع درب، کف اتاق و همچنین پنل های دکوراتیو و … استفاده شود.

3-دیوارپوش های ام دی اف ر امی توانید روی انواع سطوح مانند دیوارهای پی ساخته، دیوارهایی با پوشش سنگ، سرامیک و …نصب کنید.

4-پنل های ام دی اف در برابر صدا عایق بوده و می توانند به کنترل گرد و خاک کمک کنند.

5-به دلیل داشتن روکش پی وی سی قابلیت شست و شو دارند.

6-طول این نوع ورق ها 244 سانتیمتر و عرض آنها 122 سانتی متر بوده و دارای ضخامت 8  تا 16 میلیمتر می باشند.

7-یکی دیگر از مزیت های ام دی اف قابلیت برش خوردن آسان آن می باشد، به این صورت که می توان با استفاده از دستگاه فرز سی ان سی انواع نقوش مختلف را روی آنها پیاده نمود و حتی قطعات دکوری زیادی را ساخت و از آنها در طراحی دکوراسیون هر محیطی استفاده نمود.

 

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که با همه مزایایی که ام دی اف های دکوراتیو دارند، اما مناسب محیط های مرطوب مانند دیوار استخر ها، حمام و …. نیستند از این رو توصیه می کنیم از دیوارپوش های یو ال پی برای این مکان ها استفاده کنید.

دست آخر اینکه به دلیل وزن زیاد و ابعاد بزرگ و سایر محدودیت های دیگر، ورقهای ام دی اف مناسب جهت کاربرد دیوارپوش و یا سقف پوش نیستند و جایگزین آنها در حال حاضر دیوارپوش های دکوراتیو بست وال می باشد که مزایای بسیار بیشتری نسبت به ورق های ام دی اف دارند.