توضیحات منتشر شده در 10 سپتامبر, 2014 | بازدید: 558

چیدمان انواع میز

انواع چیدمان برای انواع میز

در صورتی که می خواهید نمای داخلی منزل شما شیک و زیبا به نظر برسد، بهتر است برای چیدمان هر یک از وسایل خود اصولی را  رعایت کنید تا علاوه بر جلوه بهتر و زیباتر، بیشترین کارایی را داشته باشند. برای مثال چیدمان انواع میزهایی که در منزل خود استفاده می کنید، اگر بر طبق اصول باشد، می تواند زیبایی منزل شمارا بیشتر کند.

میز نهارخوری:

بسیاری از خانواده های ایرانی فقط زمانی كه مهمان دارند، از میز ناهار خوری استفاده می كنند و به همین دلیل به چیدمان میز ناهار خوری كمتر اهمیت می دهند. فراموش نكنید حتی اگر از این میز استفاده نمی شود هم می توانید به كمك آن خانه خود را زیباتر كنید. شاید یك رومیزی نه چندان بزرگ كه تمام سطح میز را نپوشاند، به همراه 2 عدد شمعدان برای میز ناهار خوری گزینه مناسبی باشد كه بتواند فضای زیبایی برای سالن پذیرایی شما ایجاد كند.

میز جلو مبلی:

انواع مختلفی از میزهایی که برای جلوی مبل از آن استفاده می شود، وجود دارد. برای مثال میزی که دارای طبقه باشد، می توانید از طبقات پایینی آن برای گذاشتن کارد، چنگال، دستمال کاغذی و پیش دستی استفاده کنید. همیشه به یاد داشته باشید که میز جلوی مبلی باید تمیز و مرتب باشد، زیرا این مسله نشانه احترام به مهمان است. برای اینکه فضای بیشتری از میز را دراختیار مهمان قرار دهید از گذاشتن گلدان و وسایل تزیئنی بر روی چنین میزی خودداری کنید.

میز تلفن:

امروزه میز تلفن کاربرد خود را از دست داده و کمتر از آن استفاده میشود. در واقع استفاده از میز تلفن زمانی کمرنگ شد که تلفن های بیسیم رواج پیدا کردند. میزهای تلفن جای هر وسیله ای شد به جز تلفن. به همین دلیل كم كم كاربرد این میزها از یاد رفت و در خیلی از خانه ها این میزها نه تنها جایی برای نظم بیشتر نیستند، بلكه به بی نظمی هم نیز كمك می كند. بهتر است بدانید که نظم میزی مثل میز تلفن، در دکوراسیون منزل شما مهم است. کاغذ، مجله، دفتر تلفن و انواع خودکار و مداد را بر روی میز تلفن قرار ندهید زیرا این منظره در دکوراسیون منزل شما جلوه نامناسبی خواهد داشت. بهتراست این وسایل در داخل کمد میز قرار گیرد و در غیر این صورت از یک دفتر و یک خودکار در کنار تلفن خود استفاده کرده تا نظم میز از بین نرود.

میز آشپزخانه:

در ابتدا بهتر است بدانید که مرتب بودن میز آشپزخانه در اولویت قرار دارد. زیرا در صورت مرتب بودن این میز، در آشپزخانه خود به راحتی آشپزی می کنید و ظاهر آشپزخانه شما به هم نمی ریزد.میز آشپزخانه می تواند با توجه به فضا، بزرگ و یا کوچک باشد، اما هرگز نباید جایی برای وسایل اضافی شما باشد، بلکه باید مانند سایر میزهای منزل تمیز و مرتب بوده و بر روی آن از وسایل کوچکی مثل نمکدان استفاده کنید.