آسمان مجازی

سقف های آسمان مجازی

در سالهای اخیر اصصلاحی در ایران متداول شده، با نام آسمان مجازی که در واقع نوع جدیدی از سقف های کاذب بوده و تصاویری از طبیعت را روی خود دارند و با وجود آنها می توان در محیط های بسته، مناظر طبیعی را شبیه سازی نمود. در واقع آسمان مجازی تصویری حقیقی از آسمان می باشد. جالب اینجاست که سقف های مجازی قابلیت عبور نور را داشته و شما می توانید با کمک لامپ آن ها را روشن کنید، البته روشنایی پشت آسمان مجازی می تواند از هر نوعی باشد ولی بهتر است از چراغ های ال ای دی استفاده کنید تا نور یکنواختی را ایجاد کرده و جلوه تصویر آسمان مجازی را بیشتر کند. دلیل استفاده از چراغ های ال ای دی این است که نه تنها مصرف بسیار پایینی دارند، بلکه روشنایی مطلوبی را هم فراهم می کنند.
بهتر است بدانید که آسمان مجازی را می توان با معماری کلاسیک و مدرن ترکیب کرده و به زیبایی هر چه بیشتر آن کمک نمود. این محصول به راحتی با انواع سقف های کاذب، سقف های رابیتس، گچ و حتی سقف های مشبک ترکیب می شود تا در کنار هم نتیجه دلچسبی را وجود آورند.
عکس هایی که در آسمان مجازی مورد استفاده قرار می گیرد، توسط دوربین های حرفه ای گرفته شده و در آتلیه، طراحی و برای چاپ آماده می شوند و شما می توانید هر طرحی را که می پسندید را انتخاب کرده و در سقف خانه خود استفاده کنید. نکته مهم این است که طراحی بر اساس طبیعی ترین حالت ممکن انجام گرفته و شما هیچ محدودیتی در زمینه عکس و طرح ندارید.

مزایای سقف های مجازی
با وجود آسمان مجازی می توانید روحیه گرم و لطیف طبیعت را به داخل ساختمان های اداری، مسکونی و … بیاورید. یافته های علمی ثابت کرده است که انسانها درفضاهایی که رنگ و بوی طبیعت داشته باشد، عملکرد بهتری دارند تا در اتاق های سرد و خشک. به همین خاطر آسمان مجازی تحویل بزرگی در معماری نوین بوده و برای انسان ها شرایط و امکانات تازه ای را فراهم می کند تا زندگی لذت بخشی را تجربه کنند.
از آنجایی که سبک معماری نوین برگرفته از عشق به طبیعت است، به همین خاطر باید مرزهای بین ساختمان ها و محیط اطراف آن کم رنگ تر شده تا از این طریق با طبیعت یکی شود و احساس آرامش در وجود انسان پدیدار گردد. در واقع تجربه این نوع آرامش را وقتی در یک باغ یا پارکی زیبا هستید، دارید. به همین خاطر فضاهایی که با این دید ساخته می شوند، باعث می شود تا افراد اضطراب ها و افسردگی های خود را کاهش داده، زمان بهبودی آنها کوتاه تر شود و انرژی مثبت آنها تقویت شود.
بهتر است بدانید که این سقف ها ضد آب بوده و عمر آنها بسیار طولانی است و بعد از نصب می توانید برای دراز مدت از آنها استفاده کنید و نیاز به هیچ گونه تعمیر و نگهداری ندارند و می توان با کمترین هزینه و در کوتاه ترین زمان ممکن آنها را نصب کرد. نکته مهم این است که این تایل های قابل تعویض هم می باشند و می توان برای ایجاد تنوع آنها را تغییر دهید.

قیمت آسمان مجازی
قیمت سقف های مجازی بر اساس متر مربع نیست، بلکه یک تایل واحد به اندازه ۶۰*۶۰ سانتی متر را حساب می کنند و قیمت هر تایل در حدود ۱۲۰۰۰۰۰ ریال می باشد.
 
مکان های مورد استفاده از آسمان مجازی
از آنجایی که اثر طبیعت بر روحیه افراد به صورت علمی ثابت شده است و می تواند باعث کاهش فشار خون، اضطراب و عصبانیت و حتی کاهش درد و تقویت افکار مثبت شود، می توانید از سقف های مجازی در مکان های پر استرس مانند کلینیک های دندان پزشکی، بیمارستان ها و محیط های درمانی استفاده کنید. حتی می توانید از آسمان مجازی برای مهد کودک ها، مدارس و همچنین اتاق خواب خود استفاده کنید. بهره گیری از سقف های مجازی در آمفی تئاترها، اتاق جلسات، لابی هتل ها، کابین آسانسور و به طور کلی هر فضایی که قرار است ساعات زیادی را در آنجا سپری کنید، ایده مناسبی است .
همان طور که گفته شد این تایل ها ضد آب هستند و شما این امکان را دارید که این تایل ها به عنوان سقف مجازی در فضاهای مرطوب مانند استخر و حمام استفاده کنید.

شرایط نصب آسمان مجازی
برای اینکه آسمان مجازی را بر روی سقف نصب کنید، ابتدا باید سقف محل نصب را با کمک سازه های کلیک که به آنها کناف یا آرم استرانگ هم گفته می شود، شبکه بندی کنید. بعد از اینکه کار شبکه بندی به پایان رسید، باید آسمان مجازی را نصب کنید. البته در صورتی که بخواهید سقف مجازی نورانی داشته باشید، باید پشت سقف کاذب را برق کشی کرده و بعد از آن منابع نور را نصب کنید و در آخر با کمک نقشه، تایل های ساخته شده را همانند پازل در کنار هم قرار دهید تا در نهایت تصویر زیبای آسمان مجازی روی سقف ایجاد شود.

ابعاد تایل های مجازی
همان طور که می دانید آسمان مجازی به صورت تایل های مربع شکل تولید می شوند که بر روی سقف قرار می گیرند و این تایل ها در ابعاد استاندارد ۶۰*۶۰ سانتی متر و با ۲ ضخامت ۴ و ۶ میلیمتر ساخته شده و امکان تولید آنها در ابعاد ۱۲۰ * ۶۰ و ۱۸۰ * ۶۰ هم وجود دارد.
آسمان-مجازی
آسمان شب
سقف و دیوار تالار
تالار مفرح | بانک صادرات
فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید