آیفون تصویری رنگی

نکاتی درباره آیفون تصویری

زندگی در زمان های گذشته به دلیل اینکه تکنولوژی به اندازه حالا پیشرفته نکرده بود، بسیار سخت تر از امروز می گذشت. اما با گذشت زمان علم پیشرفته کرده و امکاناتی ارائه شده است که باعث شده تا بسیاری از مشکلات آسان تر حل شوند. تصور کنید در یکی از روز های فصل زمستان پای برنامه مورد علاقه خود نشسته اید و در همین حین درب منزل به صدا در می آید و باید بدون اطلاع از اینکه چه کسی پشت درب است، از حیاط سرد عبور کرده و درب خانه را باز کنید، این کار به قدری دشوار بود که معمولا برای انجام آن سختی زیادی را متحمل می شدند.

این دشواری رفته رفته کاهش یافته و آیفون های در باز کن معمولی وارد بازار شدند  که دیگر نیاز نبود مسافت زیادی را طی کرده تا درب خانه را باز کرد و تنها از طریق شنیدن صدای زنگ، با زدن کلید، درب خانه باز می شد. برای اینکه با فشار دادن کلید درب باز شود، باید زنجیری به زبانه درب وصل شده باشد تا وقتی کلید فشرده می شود، زنجیر زبانه را کشیده و درب منزل باز شود.

آیفون ها هم با گذشت زمان پیشرفت کردند و شاهد نمونه های جدیدی هستیم که با امکانات بیشتر وارد بازار شده اند و علاوه بر باز کردن درب، تصویر افراد پشت درب را هم مشخص می کنند که به آنها آیفون های تصویری گفته می شود.

آیفون های تصویری بهترین جایگزین برای آیفون های صوتی هستند که نه تنها به عنوان یک کالای شیک، بلکه به صورت یک نیاز می باشند و به جرات می توان گفت که امروزه در تمامی مکان های مسکونی و اداری استفاده می شوند و کمتر خانه ای را می توان پیدا کرد که از آیفون های صوتی استفاده کنند.

انواع آیفون تصویری

آیفون های تصویری قابل عرضه در بازار، انواع مختلفی دارند که شامل موارد زیر می باشد.

آیفون تصویری سیاه سفید

این نوع از آیفون های تصویری دارای یک مانیتور کوچک بوده که از لحاظ کیفیت تصویر در شرایط نسبی قرار دارند و به دلیل اینکه از قیمت مناسب تری برخوردار هستند و تا حدودی کارایی لازم را بر آورده می کنند،  باز هم مشتریان به سراغ این نوع از آیفون ها می روند.

آیفون تصویری رنگی

آیفون تصویری رنگی نوع دیگری از آیفون ها می باشد که در آن تصویر به صورت رنگی قابل نمایش بوده و تفاوت آنها با آیفون های سیاه سفید این است که با لامپ تصویر کار نکرده و دارای الی سی دی هستند. این نوع از آیفون ها مدل های مختلفی مانند بیسیم، مانیتوری و همچنین ساده دارند که با توجه به نیاز شما قابل عرضه در بازار هستند.

آیفون تصویری حافظه دار

پیشرفت هایی که در زمینه تکنولوژی انجام شده است، این امکان را برای طراحان فراهم نموده تا آیفون تصویری با حافظه  داخلی را روانه بازار کنند. مهم ترین قابلیت این نوع از آیفون ها  داشتن حافظه داخلی بوده که باعث می شود تا از آنها به عنوان یک سیستم حفاظتی استفاده شود.

انواع آیفون های تصویری حافظه دار

۱-آیفون تصویری که دارای ارتباط داخلی بوده و قابلیت اتصال میکرو اس دی در آن وجود دارد. این نوع از آیفون ها امکان ارتباط تلفنی واحد ها را باهم برقرار کرده و همانند یک تلفن آپارتمانی قابل استفاده هستند. در واقع با کمک این نوع از آیفون ها می توانید با سایر واحد ها ارتباط صوتی برقرار کنید.

۲- آیفون تصویری که قابلیت اتصال مموری را دارند.

۳-آیفون تصویری که قابلیت متصل کردن ماژول حافظه را دارد. در این نوع از آیفون ها تنها وجود یک ماژول حافظه برای هر تعداد واحد که وجود داشته باشد، کافی است و چون ماژول حافظه در برابر گرما و سرما مقاومت دارد، می توان آن را در هر مکانی کنار منبع تغذیه نصب نمود. این نوع از آیفون ها قابلیت نمایش عکس به همراه ساعت و تاریخ را دارند و حتی شماره عکس را هم اعلام می کنند.

نکاتی که در زمان خرید آیفون تصویری باید در نظر داشته باشید

آیفون تصویری هم مانند هر محصول دیگری در ایران تولید می شود و به دلیل پیشرفت تکنولوژی، امکان گسترش تولید یک محصول با کیفیت را بیشتر می کند. با این وجود در زمان خرید آیفون تصویری توجه داشته باشید که خدمات پس از فروش و همچنین گارانتی و اعتبار شرکت ارائه دهنده محصول در آن لحاظ شده باشد.

با خرید آیفون تصویری که دارای گارانتی اصلی باشد، یک نوع سرمایه گذاری انجام می شود و می توان سود آن را در طول زمان دریافت نمود. اما اگر آیفون تصویری بدون کیفیت و بدون گارانتی تهیه کنید، خیلی زود دچار مشکلاتی مانند بی کیفیت شدن تصویر، ضعیف شدن صدا آیفون و … شده و باید در قبال درست کردن آیفون هزینه های زیادی را متحمل شوید. از این رو توصیه ما این است که در زمان خرید کیفیت محصول و همچنین داشتن گارانتی معتبر را در اولویت قرار دهید.

آیفون های تصویری موجود در بازار در صورتی که محصول شرکت کره باشند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند و می توان در دراز مدت از آنها بهره گرفت و با دو برند معروف کوماکس و سامسونگ در بازار عرضه می شوند. اما اگر از محصولات ایرانی استفاده می کنید، بهتر است مرغوب ترین نوع آنها که محصول شرکت های آیفون تصویری سیماران، تابا و تابان که کیفیت خوبی هم دارند،  استفاده کنید.  

اجزای تشکیل دهنده آیفون تصویری

آیفون ها به صورت کلی از بخش های مختلفی تشکیل شده اند که شامل یک پانل زنگ، دستگاه آیفون، سوئیچر، منبع تغذیه و همچنین سیم ها می باشند. انتخاب دستگاه آیفون با توجه به بودجه و سلیقه مشتری می تواند سیاه سفید یا رنگی باشد و پانل زنگ هم به صورت تک واحدی و چند واحدی تعبیه می شود و نکته مهم در این قسمت این است که با توجه به تعداد زنگ هایی که موجود است، استاندارد نصب آیفون متفاوت خواهد شد. از این رو باید در زمان نصب به این مسله توجه کرده، تا عملیات نصب به درستی انجام شود. منبع تغذیه یا همان ترانس، برق سیستم را تامین می کند و از سوئیچر هم برای اینکه زنگ ها را از یکدیگر تفکیکی کنند، مورد استفاده قرار می گیرد.

امکانات و قابلیت های آیفون تصویری

آیفون های معمولی قدیمی با کمک زنجیر باز می شدند، اما آیفون های تصویری امروزی به وسیله آهن ربا زبانه در به داخل کشیده می شود. توجه کنید که آیفون های تصویری امکاناتی را برای شما فراهم می کنند که می توانید از آنها به شکل یک سیستم امنیتی استفاده کنید. برای انجام این کار می توانید مانیتور را به شکل هم زمان به چند دوربین مدار بسته متصل کرده و به صورت هم زمان چند تصویر را در مانیتور رویت کنید.

بعضی از آیفون های تصویری قابلیت عکسبرداری و همچنین فیلم برداری را دارا بوده و این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید ۲۲۵ قطعه عکس و حتی ۲۲۵ قطعه فیلم ۵ ثانیه ای از افرادی که وارد خانه شما می شوند، بگیرید و همچنین این امکان وجود دارد که  برای ضبط عکس و فیلم، آیفون منزل را به یک دستگاه DVR متصل کنید.

مانیتور آیفون های تصویری دارای اندازه های مختلفی هستند که هر کدام کیفیت متفاوتی دارند. در واقع یکی از قابلیت های آیفون های تصویری تنظیم نور و کنتراست تصویر می باشد. حتی می توان صدای زنگ و همچنین زاویه دوربین و … را تغییر داده و به گونه ای که دوست دارید آنها را تنظیم کنید.

شما می توانید مانیتور تصویری منزل خود را به تلفن وصل کرده و حتی امکان اینکه به صورت هم زمان به ۴ دستگاه تلفن متصل باشد هم قابل انجام است.

در صورتی که از مدل بی سیم آیفون های تصویری استفاده می کنید، یادتان باشد که این نوع از آیفون ها قابلیت ذخیره و بازیابی ۵۰۰ تصویر را داشته و باتری آنها قابل شارژ می باشد. حتی می توان با آیفون های بیسیم ۱۵۰ متر تصویر دو طرفه داشته باشید که این مسله برای خریداران آیفون تصویری بیسیم بسیار قابل اهمیت می باشد.

امکان دیگری که آیفون های تصویری امروزی دارند، سیستم عیب یابی هوشمند است و با کمک آن اگر عیبی یافته شود، اخطارهایی روی مانتیتور دیده می شود.

مکان مناسب برای نصب مانیتور در داخل منزل

توجه داشته باشید که در مکانی که احتمال تابش مستقیم نور خورشید وجود داشته باشد، مانیتور را نصب نکنید. حتی نصب مانیتور در فضایی که احتمال حرارت وجود دارد هم مناسب نبوده و توصیه می کنیم از انجام آن خودداری کنید. برای مثال نصب مانیتور در بالای رادیاتور اشتباه بوده و باید حداقل یک متر بین مکان مانیتور و منبه حرارت اصله وجود داشته باشد.

توجه کنید که هرگز نباید قوطی مانیتور را در بالای کلید های برق نصب شد، زیرا سیم مانیتور بر روی کلید ها قرار می گیرد و اگر گوشی آیفون به صورت ناگهانی از دست رها شود، باعث روشن یا خاوش شدن کلید ها می شود که این مسله از لحاظ حرفه ای هم برای برق کار جلوه خوشایندی ندارد. از این رو توصیه می کنیم حداقل ۳۰ سانتی متر بین قوطی مانیتور و کلید برق هم به صورت افقی و هم به صورت عمودی فاصله وجود داشته باشد.

بهتر است سر سیم های آیفون و کانکتور را مسدود کنید و به چای استفاده از لنت برق از یک روکش حرارتی که قطر مناسبی هم دارد، برای عایق کردن سیم ها استفاده کنید.

در مسیر سیم های آیفون از سیم های دو تکه که با کمک لنت برق بهم پیچیده شده باشند، استفاده نکنید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید