۷ اشتباه در دکوراسیون داخلی

بدون دیدگاه

در دکوراسیون منزل ممکن است مرتکب اشتباهات کوچکی شویم، از چیدن اسباب و لوازم خانه گرفته تا انتخاب رنگ دیوارها و استفاده از وسایل دکوری. بی دقتی در این موارد بر زیبایی و نظم خانه اثر می گذارد. گروه بست وال در این مقاله  راه حل هایی را برای برطرف کردن این اشتباهات به شما پیشنهاد میکند.

تابلو دیواری های بی نظم

دکور کردن خانه با تابلوهای هنری کار دشواری است. هر تکه از تزیینات هنری باید با دیگر قسمت های اتاق مرتبط باشد. مثلا باید برای کاناپه یک متر و نیمی از تابلو یک متری استفاده کرد. باید اندازه تابلو با اندازه دیواری که تابلو روی آن قرار می گیرد همخوانی داشته باشد. اگر تابلو خیلی کوچک باشد ممکن است به نظر نیاید و اگر خیلی بزرگ باشد، فضا را کوچک و به هم ریخته نشان می دهد. هنر باید با همه چیز تناسب داشته باشد.

استفاده کردن از وسایلی که زود کثیف می شوند

اگر وسایلی دارید که زود کثیف می شوند، پیش از هر چیز آنها را تمیز کنید. گرد و خاک بر روی چوب های تیره خود را بیشتر نشان می دهد و جای اثر انگشت بر روی آینه و شیشه زود مشخص می شود. پس اگر می خواهید خانه شما تمیز به نظر برسد، قبل از هر چیز اثاث و لوازمی که زودتر کثیف می شوند را تمیز کنید.

ظاهر کهنه دیوارها

با انتخاب درست رنگ دیوار، خانه جلوه ای روشن و زنده پیدا می کند اما رنگ هایی مانند قهوهای جلوه ای قدیمی و کثیف به خانه می دهد. البته این خیلی هم بد نیست. گاهی افراد خانه را با وسایل قدیمی ست می کنند.

نامناسب بودن قاب عکس ها

در صورتی که میخواهید از چند قاب عکس در کنار هم استفاده کنید ابتدا به اندازه ی فضایی که می خواهید کاغذ بزرگی را بریده و قاب عکس ها را روی آن قرار دهید. قاب عکس ها باید به گونه ای روی کاغذ جانمایی شود که شکل زیبایی در آن ایجاد شود، البته دست شما برای ایجاد شکل دلخواه کاملا” باز است. دور قاب عکس ها را یک خط ترسیم کنید و محل قرار گرفتن قاب عکس ها را علامتگذاری نمایید. بعد از این کار کاغذ را در محل مناسب چسبانده و روی قسمت های علامتگذاری شده میخ بزنید و در نهایت صفحه را از روی دیوار بردارید.

در معرض دید بودن سیم و کابل ها

قسمت های به هم ریخته هر اتاق را شناسایی کنید و راه حلی برای رفع آن پیدا کنید.قرار گرفتن رشته های سیم و سه راهی های برق در هر گوشه خانه بسیار خطرناک است و ظاهری به هم ریخته به خانه می دهد مثلا سه راهی کامپیوتر شما می تواند روی سبد زیر میز آویزان شود.

اندازه نادرست قالیچه

مطمئن شوید که پایه هر یک از مبل ها بر روی قالیچه قرار گرفته باشد.این کار به یکدست شدن اتاق نشیمن کمک می کند و باعث می شود هر قسمت از هم جدا نباشد.

صاف بودن کاناپه و کوسن ها

در صورتی که می خواهید خانه تان ظاهری تمیز و مرتب داشته باشد، تشک ها و کوسن ها را طوری حالت دهید تا مواد داخل آنها شکل خوبی پیدا کند و حالت پف کرده به خود بگیرد. چروک بودن روبالشی ها ظاهر شلخته به خانه می دهد.

نوشتهٔ بعدی
عایق کاری حرارتی و هوابندی در ساختمان
نوشتهٔ پیشین
۱۰ ایده جهت دکوراسیون اتاق نشیمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید