اصول نصب تابلو بر دیوار :

بهتر است بدانید که شما نمی توانید هر جایی از دیوار منزل که خواستید یک تابلو نصب کنید. زیرا در صورتی که هر کسی هر جایی که دستش رسید یک تابلو بر روی دیوار نصب کند، باعث می شود که تابلو یا خیلی بالا و نزدیک سقف، یا خیلی پایین  باشد و انجام این کار گاهی ممکن است با چیدمان مبلمان شما تناسب نداشته باشد و اصلا متقارن نباشد. از این رو باید برای نصب تابلو به همه چیز توجه داشته باشید، از سنگینی تابلو و میخ آن گرفته تا اندازه دقیق برای نصب درست بر روی دیوار. به همین خاطر مواردی را برای نصب تابلو بر روی دیوار باید رعایت کنید  تا زیبایی دکوراسیون منزل شما از بین نرود.

تراز بودن :

از مهم ترین ابزاری که برای نصب تابلو بر روی دیوار استفاده می شود، تراز است. برای تراز کردن تابلو بر روی دیوار می توانید یا از ابزار آن استفاده کنید و از متر نواری بهره مند شوید.

ارتفاع مناسب :

اگر شما هم جز آن افرادی هستید که دوست دارید بر روی دیوار بالای کاناپه اتاق نشیمن خود تابلویی نصب کنید، توجه کنید که باید تابلوی مورد نظر را در حدود ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر از بالای مبل بالاتر نصب شود و دقیقا در وسط مبل، بدون توجه به در و پنجره و… نصب شود.

تابلوی بالای شومینه :

در صورتی که تمایل به نصب تابلو بر روی دیوار شومینه منزل خود دارید بهتر است بدانید که نباید عرض تابلو بشتر از عرض شومینه باشد. حتی باید در هنگام نصب کاملا دقت داشته باشید که آن را در وسط اندازه عرض شومینه نصب کنید تا بتواند خودش را نشان دهد.

میخ و قلاب :

برای نصب تابلو بر روی دیوار باید از قلاب، میخ یا گیره فلزی استفاده کنید. البته میخ و قلاب ها باید به اندازه کافی قوی و محکم باشند، تا بتوانند وزن تابلو را به راحتی تحمل کنند. گرچه باید دید که کدام یک مناسب تر خواهد بود. در صورتی که از تابلو بزرگ و سنگین استفاده می کنید، باید از قلاب های فلزی یا چوبی به همراه تسمه کمک بگیرید. بنابراین توجه به اندازه و وزن تابلو به شما کمک می کند تا آن را به بهترین روش ممکن روی دیوار محکم کنید.

استفاده از تصاویر چاپی :

شما می توانید برای اتاق هایی که دارای رنگ روشن هستند، از تابلو های نقاشی و آثار چاپی استفاده کنید. بهتر است تصاویری با رنگ و طرح بولد را انتخاب کنید که دارای قاب ساده و فلزی باشند. زیرا تاثیر این تابلو ها بسیار زیاد بوده و باعث می شود تا تصویر داخلی قاب بیشتر خودنمایی کند. نکته مهم این است که ممکن است این تصاویر در اثر آفتاب دچار رنگ پریدگی شود، از این رو توصیه ما این است که از روکش ضد UV استفاده کرده یا قاب را شیشه ای انتخاب کنید.

چیدمان تعیین شده :

اگر می خواهید تعداد زیادی تابلو را روی دیوار نصب کنید، بهتر است بدانید که انجام این کار نیاز به سلیقه و مقدمات خاصی دارد. برای این کار ابتدا باید همه تابلو هایی که می خواهید روی دیوار نصب کنید را روی زمین کنار هم بچینید و در نهایت چیدمان آنها را با توجه به فرم و اندازه ای که دارند را بر روی کاغذ تعیین کنید و سپس آنها را بر روی دیوار نصب کنید. فراموش نکنید که تراز بودن تابلو ها و بالانس قرارگیری آنها در کنار هم بسیار مهم است.

تابلو در دستشویی :

شاید فکر کنید که نصب تابلو در سرویس بهداشتی کاری دور از ذهن بوده و چندان مناسب نخواهد بود. چرا که ممکن است تابلو در این فضا خراب شود. اما بهتر است بدانید که شما می توانید کارهایی انجام دهید تا تابلو یا اثر هنری شما ضد آب شود. برای این منظور از قاب های شیشه دار استفاده کنید. البته یادتان باشد که برای اینکه جذابیت قاب بیشتر شود، مدل های عجیب تر را انتخاب کنید.

پر کردن سوراخ میخ :

در صورتی که جای نصب تابلو را سوراخ کرده و به هر دلیل مناسب نبود و قصد جابه جا کردن تابلو را دارید، فراموش نکنید که با بتونه و کاردک حتما داخل سوراخ را پر کنید و نگذارید خالی و بدشکل باقی بماند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید