انتخاب یک فرش خوب

بدون دیدگاه

یک فرش خوب

 اصلی ترین نکته که بایدبرای کف خانه خود رعایت کنید استفاده از یک پوشش مناسب برای کف منزل است تا با این کار راحتی را از پابه کل بدن انتقال دهید . برای انتخاب فرش مناسب برای خانه خود، با کمی دقت میتوانید بهترین نوع را انتخاب کنید تا به ایجاد یک فضای ایده ال و آرامش بخش  کمک کنید .  

انتخاب یک فرش خوب :

۱- برای انتخاب یک فرش مناسب ابتدا باید به شیوه استفاده و نوع کاربرد آن توجه کرد . برای مثال، فرشی که در یک اتاق پذیرایی پر رفت و آمد و شلوغ انداخته می‌شود حتما باید قابلیت پا خور بودن را داشته باشد و برای استفاده‌های طولانی مدت و مقاوم بودن در برابر گرد و غبار انتخاب شود ولی برای فضایی مانند اتاق خواب که مکانی برای استراحت است و همچنان پر رفت و آمد هم نیست می‌توانید فرشی با جنسی لطیف و از طیف رنگ‌های روشن استفاده کنید.

۲-بهتر است در انتخاب فرش به سبک زندگیتان توجه کنید زیرا هر خانواده ای سبک زندگی خاصی دارند . برای مثال در صورت داشتن یک کودک یا یک حیوان خانگی  بهتر است از طرح‌ها و نقش‌هایی استفاده کنید که شلوغ و تیره هستند و کثیفی را نمایان نمی‌کنند. درصورت اینکه تنها زندگی میکنید یا کم جمعیت هستید می توانید از فرشی که دارای نقش کم و به رنگ روشن است، استفاده  کنید.

۳- محیط داخلی خانه را بررسی کنید و ببینید که بیشتر چه نوع کثیفی شامل آن می‌شود و سپس رنگ فرش را انتخاب کنید.
برای مثال فرش هایی به رنگ تیره ، به سادگی لکه های روشن و دوده را نمایان می کنند و درفرش هایی به رنگ روشن، گرد و غبار و جای پا مشخص خواهد بود ، به همین دلیل محیط خانه و میزان آلودگی را در نظر بگیرید .  

۴-برای محیط های کوچک از فرش های به رنگ روشن و برای محیط های بزرگتر از فرش هایی به رنگ تیره استفاده کنید، زیرا فرش هایی به رنگ روشن خانه را بزرگتر جلوه می دهند و فرش های تیره فضایی دنج، گرم و صمیمی به وجود می‌آورند.

۵-فرشی که برای یک اتاق در نظر گرفته می شود باید مبلمان و دیگر وسایل دور تا دور آن جا بگیرد و بزرگی آن به اندازه ای باشد که در هنگام نشستن روی مبل پایمان روی زمین نباشد .

۶-به جای یک فرش از چند تکه قالیچه در یک اتاق استفاده کنید . این کار باعث زیباتر شدن اتاق شده و به راحتی می توانید هر کدام را جا به جا کنید.

۷-لبه های دیوار را با فرش پر نکنید ،بلکه لبه ها را خالی گذاشته تا چیدمان و فضا را زیباتر جلوه دهید .

۸-طرح فرش بسیار مهم است.برای اتاقی که دیوارهای آن قهوه ای و تیره می باشد بهتر است از فرشی روشن استفاده شود ،تا فضای اتاق را شادتر نشان دهد.

۹-ثابت ماندن فرش در اتاق مهم است به همین دلیل با قرار دادن ترمز فرش در پشت آن و یا با قرار دادن پایه یکی از وسایل روی آن ازتکان خوردن فرش جلوگیری کنید.

۱۰-فرش‌هایی که دارای چند رنگ مختلف هستند و یا طرح‌هایی تو در تو دارند، ذرات کوچک، غبار و خاک را کمتر از دیگر فرش‌ها نشان می‌دهند. اگر خانه شما در معرض گرد و غبار و دوده است از این نوع فرش ها استفاده کنید .

۱۱-خرید یک فرش با جنس خوب خیلی بهترو مطمئن تر خواهد بود زیرا با خرید یک فرش ارزان قیمت که بعد از مدتی مانند گلیم شده و باید تعویض شود خود را به سختی می اندازید . درصورتی که یک فرش خوب تا مدت ها دوام خواهد داشت و نیاز به تعویض مرتب آن نخواهد بود .

مزیت و معایب انواع فرش ها

۱- فرش‌هایی که در بافت‌شان اولفین به کار رفته است، در برابر رطوبت مقاوم هستند و به سادگی تمیز می‌شوند اما به مرور زمان حالت اصلی‌شان را از دست می‌دهند و به اصطلاح کش می‌آیند.

۲- فرش های نایلونی ، بسیار با دوام بوده و در برابر تغییر شکل بسیار مقاوم هستند و به نسبت دیگر فرش‌ها قیمت ارزان‌تری هم دارند اما گرد و خاک را به سادگی به اطراف منتقل می‌کنند.

۳- فرش‌های پشمی دوام بیشتری دارند و در برابر عوامل محیطی مقاومت بالایی دارند اما گرد و خاک به سختی از آنها جدا می‌شود.

۴- در فرش‌های اکریلیک و پلی استر به مرور زمان ذرات و الیاف از آنها جدا می شود.

نوشتهٔ بعدی
آیتم های مهم جهت انواع سقف
نوشتهٔ پیشین
طریقه شستشوی پرده منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید