ایده هایی برای چیدمان تابلو و آینه :

در زمان چیدمان خانه گاهی پیش می آید که برای نصب تابلو یا آینه در یک فضا دچار مشکل شده و این مشکل به حدی جدی می شود که شاید ساعت ها و روزها به تغییر مکان آنها فکر کنیم تا بتوانیم جای مناسب آنها را پیدا کنیم. ایده های فراوانی برای نصب تابلو و آینه وجود دارد، اما بهترین و جدیدترین ایده ها درباره آینه و تابلو را مطرح کرده ایم که می توانید از آنها در چیدمان منزل خود استفاده کنید.

۱ قرار دادن قاب ها در کتابخانه :

شما این امکان را دارید که قاب های بزرگ را روی دیوار نصب کنید و از آنها برای تزئین دیوار استفاده کنید. اما در صورتی که قاب های کوچکی دارید، این قاب ها هرگز مناسب یک دیوار بزرگ نخواهند بود. از این رو پیشنهاد می کنیم که این قاب ها را در داخل کتابخانه قرار دهید و یا حتی آنها را در داخل کتابخانه نصب کنید. 

۲ تابلوهای بشقابی :

شاید فکر کنید که برای نصب بشقاب های تزئینی بر روی دیوار باید قاعده و قانونی را رعایت کنید، اما بهتر است بدون توجه به این اصول، هر طور که دوست دارید آنها را به دیوار نصب کنید. بشقاب های دکوری و دیس های متنوع که از گذشته دارید یا از بازار خریده اید، ایده زیبایی برای تزئین دیوار خواهند بود.

۳ استفاده از قاب های خالی :

یک ایده زیبا که شاید عجیب هم به نظر برسد این است که از قاب های خالی و بدون عکس استفاده کنید و با نصب آنها روی دیوار تزئینی متفاوت را ایجاد کنید. البته بهتر است رنگ قاب ها باهم همخوانی داشته باشد و تنها شکل و اندازه آنها متفاوت باشد.

۴– تابلوهای پارچه ای :

پیشنهاد می کنیم به جای اینکه از تابلو های نقاشی در فضای خانه خود استفاده کنید،  تابلو های چوبی رنگی و بافت دار را انتخاب کرده و با نصب آنها بر روی دیوار باعث روح بخشیدن به فضای منزل خود شوید. حتی شما می توانید با استفاده از خلاقیت و ذوقی که دارید با استفاده از پارچه های رنگی و زیبا و شاسی های چوبی تابلو بسازید و به دیوار های خانه خود نصب کنید.

۵– چاپ عکس روی آینه :

یک ایده زیبا و چشمگیر این است که طرح های مختلف را روی آینه چاپ کرده و این آینه را در یک جای مناسب که بسیار در معرض دید است، قرار دهید. بهتر است این مدل آینه را در بالای شومینه بگذارید تا جلوه بیشتری داشته باشد.

۶-آینه های قاب شده :

شما می توانید آینه های قاب شده به شکل مستطیل را روی دیوار و در کنار هم نصب کنید و با استفاده از آنها دیوار را تزئین کنید. توجه داشته باشید که این کار به بیشتر شدن نور فضا نیز کمک می کند.

۷ قاب های خلاقانه :

شما این امکان را دارید که روی یک قاب ساده و رنگ و رو رفته  را با استفاده از دانه های رنگی تزئین کنید. البته استفاده از ایده های شخصی به شما کمک می کند تا قاب های زیبایی را به وجود آورید. برای مثال با استفاده از لوبیا می توانید دور قاب عکس هایی که در خانه دارید را تزئین کنید و جلوه متفاوتی به آنها ببخشید.

۸ قاب های نقش دار:

شاید شما هم جزء آن افرادی باشید که به طرح های پر نقش و نگار علاقمند هستید ولی تمایل ندارید که از این طرح در کاغذ دیواری استفاده کنید، می توانید طرح های مورد نظر خود را چاپ کرده و در قاب هایی با مقواهای رنگی قرار دهید و سپس قاب ها را به دیوار نصب کنید. برای اینکه منظره ای زیبا را بر روی دیوار خانه خود خلق کنید، می توانید چند قاب با انداره و طرح های مختلف را در کنار هم و بر روی دیوار نصب کنید.

۹ قاب های داربستی :

همان طور که می دانید در داخل باغچه ها برای زیباسازی باغچه و همچنین رشد بهتر گیاهان رونده از داربست استفاده می شود. شما می توانید این ایده در داخل خانه هم استفاده کنید و از طرح این داربست ها برای ساختن قاب بهره بگیرید. در داخل این قاب های داربستی گلهای رنگی قرار دهید و با استفاده از زنجیر یا نخ مصنوعی این قاب ها را آویزان کنید.

 ۱۰– میزهای آینه ای :

میزهایی که در کنار مبلمان قرار می گیرند را با استفاده آینه تزئین کنید. برای انجام این کار باید سطح شیشه ای یا چوبی میز را به وسیله آینه بپوشانید. این ایده به فضای نشیمن شما جلوه زیبایی می بخشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید