ترکیب رنگ ها در چیدمان

بدون دیدگاه

ترکیب رنگ ها در طراحی دکوراسیون

یکی از عواملی که در زیبایی دکوراسیون منزل شما نقش مهمی دارد، استفاده از ترکیب رنگ های زیبا و متناسب با دکوراسیون است. برای مثال آبی پررنگ و سبز دو رنگی هستند، که در کنار هم فوق العاده به نظر می رسند و می توانند به روش های گوناگون مورداستفاده قرار گیرند. از این رو می توانید با ترکیب کردن رنگ ها جلوه ای بی نظیر در دکوراسیون منزل خود ایجاد کنید که چشم هر بیننده ای را جلب کند.
 

دکوراسیون بنفش و آبی :

ترکیب دو رنگ آبی و بنفش هم می توانند ترکیب رنگی فوق العاده باشند. استفاده از بنفش تیره و آبی فیروزه ای، به همراه یک رنگ خنثی می تواند زیبایی اتاقتان را افزایش دهد. خوب است بدانید که  سایه رنگ های پرنورتر طراحی اتاق را رنگارنگ نشان می دهند، در صورتی که سایه رنگ های کم نور اتاق را رمزآلود می کند. برای داشتن اتاقی پر نور از سایه رنگ های روشن استفاده کنید.

ترکیب  رنگ هایی که گفته شد، باعث می شود تا اتاق شما جلوه ای شیک و زیبا و در عین حال باطراوت داشته باشد. با توجه به سلیقه خود می توانید از یکی از این رنگ ها را به عنوان رنگ اصلی در دکوراسیون اتاق خود استفاده کنید و با رنگ دوم ترکیب کرده و سپس از رنگ خنثی یا روشن تری مثل سبز، زرد یا صورتی را به ترکیب اضافه کنید.

در بعضی مواقع می توان رنگ های ملایم و خنثی نظیر سفید یا خاکستری در پس زمینه دکوراسیون منزل قرار بگیرند و با مبل ها، قفسه ها و سایر وسایل آبی و بنفش ترکیب شوند.

دکوراسیون بنفش و سبز :

برای ایجاد یک جلوه خلاقانه در اتاق خود از ترکیب رنگ های سبز و بنفش استفاده کنید. می توانید با هر درجه ای حتی تیره تر از این رنگها در دکوراسیون منزل خود بهرمند شده و اتاق رنگارنگ و زیبایی ایجاد کنید. در هر اتاقی که تمایل به روشن تر بودن آن دارید، حتما از این ترکیب رنگی استفاده کرده تا اتاق شما پر نور تر به نظر برسد. برای انتخاب سایه رنگها به این نکته توجه کنید که اگر اتاق مورد نظر شما کوچک باشد حتما باید از سایه رنگهای روشن تر استفاده شود و برعکس. کمرنگ بودن رنگ های اصلی و پر رنگ بودن رنگ های فرعی هم ایده جالبی خواهد بود.

یادتان نرود که رنگ آبی یا صورتی را به عنوان رنگ سوم در کنار ترکیب بنفش و سبز انتخاب کنید. زیرا این رنگ ها به اتاق شما عمق و تنوع می بخشد و بهتر است در رنگ دیوار، کاغذ دیواری ها و مبلمان از این ترکیب رنگی بی نظیر بهرمند شوید.

دکوراسیون سبز و آبی :

با ترکیب رنگ آبی و سبز علاوه بر ایجاد رنگی روشن، به خلق فضایی جذاب کمک می کنید. برای مثال می توانید از این ترکیب رنگ زیبا در اتاق خواب، اتاق نشیمن و آشپزخانه به نحوه احسنت استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که از چه رنگ آبی و چه رنگ سبزی استفاده می کنید ؟ ترکیب دو رنگی که در طراحی دکوراسیون از آنها استفاده می کنید حتما باید در کنار هم زیبا باشند و در اصطلاح بهم بیایند و یک هارمونی زیبایی ایجاد کنند. به همین علت باید در انتخاب رنگ آبی و رنگ سبز دقت داشته باشید. نکته مهم در این قسمت استفاده از رنگ سومی است که باید در کنار این دو رنگ استفاده شود، که معمولا رنگ سفید را به عنوان رنگ سوم در این ترکیب رنگی انتخاب می کنند. رنگ سفید برای چارچوب در و پنجره به کار می رود و باعث می شود تا ویژگی های معماری اتاق مشخص تر باشد. البته فراموش نکنید که قبل از استفاده از رنگ ها آنها را در کنار هم قرار داده تا معلوم شود باهم تناسب دارند یا خیر.

می توانید از رنگ های خنثی هم استفاده کنید و یا حتی از رنگ های روشن مانند زرد یا بنفش در دکوراسیون بهره ببرید. زیرا این رنگ ها طراحی اتاق را برجسته تر نشان می دهد. طبق سلیقه خود می توانید رنگ پس زمینه را خنثی و رنگ مبل ها و وسایل دیگر را آبی و سبز انتخاب کنید.

دکوراسیون زرد و آبی :

برای دکوراسیون آشپزخانه خود از این ترکیب رنگی استفاده کنید. زیرا اتاقی که با ترکیب رنگ زرد و آبی دکوراسیون شود، علاوه بر روشن بودن، دارای طراوت خاصی هم می باشد. این ترکیب بسیار مناسب آشپزخانه و اتاق نشیمن شما خواهد بود. از این ترکیب رنگی می توان با درجات مختلف روشنایی استفاده کنید. زیرا در هر صورت فضایی جالب و جذاب به وجود می آورند. رنگ های زرد و آبی هر دو پر نور بوده و خوبی این دو رنگ این است که با سایر رنگ های پر نور تناسب دارند و تنها با کم و زیاد کردن درجه روشنی آبی و زرد ترکیب رنگ های زیبایی به وجود می آید. از این رو می توان هردو را به صورت کمرنگ یا پررنگ استفاده کرد یا یکی را پررنگ تر از دیگری نشان داد.

توجه کنید که رنگ های خاکستری، سفید و سایر رنگ های خنثی می توانند تضاد خوبی را با آبی و زرد به وجود آورند. رنگ های صورتی، سبز و نارنجی به برجسته نشان دادن طراحی اتاق کمک می کنند. حتی می توانید رنگهای بیشتری به اتاق اضافه کنید تا جذابیت اتاق را افزایش دهید.

دکوراسیون قهوه ای :

قهوه ای جز بهترین رنگ هایی است که می توان در دکوراسیون منزل از آن استفاده کرد. انتخاب قهوه ای روشن، قهوه ای تیره و قهوه ای متوسط، درکنار کرم، قرمز آجری یا زرد مایل به قهوه ای ترکیب رنگ های جالبی به وجود می آورند. دراتاق نشیمن، آشپزخانه یا اتاق کار، می توانید از کاغذرنگی یا وسایل چوبی قهوه ای استفاده کنید. وجود رنگ قهوه ای در کنار مشکی، کرم، زرد، نارنجی، قرمز، خاکستری، سبز و آبی زیباتر به نظر می رسد.

در هنگام انتخاب رنگ های فرعی در کنار رنگ قهوه ای توجه داشته باشید که رنگ های فرعی یا باید با قهوه ای همخوانی داشته باشند یا با آن ایجاد تضاد کنند. برای مثال کرم یا زرد روشن به خوبی با قهوه ای تیره تضاد برقرار می کنند، در حالیکه طلایی یا مسی متالیک با آن همخوانی دارند.

دکوراسیون مشکی :

همانطور که می دانید مشکی رنگ خنثی است و استفاده از آن در دکوراسیون منزل بسیار شیک و زیبا خواهد بود. مشکی را به راحتی می توان در کنار رنگ های دیگر قرار داد و تضادهای جالبی را به وجود آورد. از مبل های مشکی در کنار دیوار های سفید می توان جلوه زیبایی ایجاد کرد. البته فراموش نکنید که استفاده از رنگ مشکی باعث می شود تا فضای منزل شما کوچکتر نشان داده شود، اما در عین حال شیک به نظر می رسد و می تواند با بیشتر رنگ ها ترکیب شود.  

استفاده از رنگ مشکی برای دیوار های منزل باعث می شود تا فضای منزل کوچک تر به نظر برسد. از این رو اگر دوست دارید که از رنگ مشکی در دکوراسیون استفاده کنید، بهتر است مبل ها و فرش ها را از با این رنگ انتخاب کرده و رنگ های خنثی و ملایم را در کنار آن قرار دهید. حتی وجود مبلمان مشکی ظریف در کنار دیوار های کمرنک بسیار ایده جالبی است.

نوشتهٔ بعدی
نباید های طراحی دکوراسیون
نوشتهٔ پیشین
دکوراسیون ورودی منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید