تمیز کردن دیوار منزل

بدون دیدگاه

راهکار هایی برای تمیز کردن دیوار منزل

بهتر است بدانید که شما برای تمیز کردن دیوار های منزل خود راه های مختلفی دارید. اما متداول ترین راه شستن دیوار ها استفاده از آب به همراه مواد شوینده می باشد. همان طور که می دانید در خانواده هایی که بچه های کوچک دارند، معمولا بر روی دیوارها اثر انگشت کودک و یا حتی اثرات خودکار و مداد بر روی دیوار دیده می شود. از این رو مادران همیشه به دنبال راه حلی برای پاک کردن این گونه کثیفی ها از روی دیوار های منزل هستند.

با انجام راهکار هایی می توان به پاک کردن دیوار های منزل که با مواردی چون جوهر، مدادشعمی و… کثیف شده اند پرداخت.

مداد:

پاک کردن اثر مداد از روی دیوار کار بسیار آسانی است و تنها با استفاده از یک پاک کن می توانید خطوطی که به وسلیه مداد بر روی دیوار ایجاد شده است را از بین ببرید. البته در بعضی از مواقع اثر مداد با پاک کن پاک نمی شود و برای چنین شرایطی از جوش شیرین استفاده کنید.

مداد شمعی:

پاستل یا همان مداد شعمی جز وسایلی است که بچه ها برای نقاشی کردن از آن استفاده می کنند و گاها برای شیطنت آنهارا به دیوار منزل می کشند و در این زمان مادران به دنبال راهی برای تمیز کردن دیوار منزل هستند. برای تمیز کردن و از بین رفتن اثر مداد شعمی بر روی دیوار از جوش شیرین استفاده کنید. به این صورت که ابتدا مقداری از جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و با استفاده از یک پارچه به آرامی بر روی دیوار کشیده تا اثر مداد شعمی از بین برود. البته توجه داشته باشید که این کار را تا زمانی ادامه دهید که به دیوار منزل آسیبی وارد نشود.

واکس: 

گاها به صورت ناگهانی دست واکسی خود را بر روی دیوار کشیده واین امر باعث کثیف شدن دیوار می شود. البته شایان ذکر است که برای تمیز کردن واکس از روی دیوار عجله نکنید و اجازه دهید تا کاملا خشک شده و بعد اقدام به تمیز کردن آن کنید و در نهایت برای پاک کردن واکس با استفاده از ناخن و یا کارد قسمت های خشک شده را از روی دیوار بکنید. بعد از کندن محل های خشک، یک دستمال کاغذی را روی آن قرار داده و کمی آن را با اتو گرم کنید. با انجام این کار واکس آب شده و توسط دستمال کاغذی جمع می شود.
 

جوهر:

درست است که لکه جوهر اگر بر روی دیوار باشد، منظره وحشتناکی ایجاد می کند. اما بهتر است بدانید که این لکه را می توانید به راحتی از بین ببرید. برای پاک کردن لکه جوهر از روی دیوار، از مقداری آبلیمو استفاده کنید. آبلیمو را بر روی محلی که لک شده ریخته و بعد از چند دقیقه با یک دستمال آن را پاک کنید. نکته مهم این است که در بعضی مواقع با یکبار کشیدن لکه جوهر ازبین نمی رود و باید چندین باراین کار را تکرار کنید.

دوده: 

همان طور که می دانید به دلیل استفاده از بخاری و شرایط آب و هوایی در فصل زمستان دیوار های خانه را دوده فرا می گیرد. از این رو باید برای پاک کردن دیوارها از دوده و تمیز شدن آنها راهکاری پیدا کنید. البته نیاز نیست که برای پاک کردن دیواری که دوده گرفته دچار سختی شوید و می توانید با استفاده از بخار شور به راحتی دوده دیوار را بگیرید.

 پاک کردن مداد آرایشی :

در صورتی که مداد آرایشی شما بر روی دیوار کشیده و خطی ایجاد کرد، در این حالت از روغن بچه یا شیر پاک کن برای پاک کردن لکه استفاده کنید. برای این کار از پنبه ای که آغشته به شیر پاک کن و یا روغن بچه است بهره بگیرید و آن را روی دیوار بمالید تا لکه ایجاد شده پاک شود.

مداد رنگی :

کودکان بر روی دیوار خط و خطوطی را با مداد رنگی های خود ایجاد می کنند. برای تمیز کردن دیوار و پاک کردن لکه مداد رنگی از یک مسواک و خمیر دندان استفاده کنید.

تمیز کننده دیوار رنگ شده :

در صورتی که دیوار های منزل شما رنگ شده هستند و برای تمیز کردن آنها دچار مشکل شده اید، می توانید از ترکیب آمونیاک، سرکه سفید، جوش شیرین و آب گرم برای تمیز و براق کردن دیوار ها استفاده کنید. به این صورت که نصف پیمانه آمونیاک، یک چهارم پیمانه سرکه سفید و یک چهارم پیمانه جوش‌شیرین در یک سطل آب‌گرم را باهم ترکیب کرده و برای تمیز کردن از آن استفاده کنید. نکته مهم این است که از این راهکار برای تمیز کردن دیوار هایی که با رنگ روغن و یا رنگ پلاستیک رنگ شده اند، قابل استفاده می باشد.

نوشتهٔ بعدی
نگهداری از موکت
نوشتهٔ پیشین
انتخاب میز و صندلی کامپیوتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید