دکوراسیون آشپزخانه مدرن

بدون دیدگاه

دکوراسیون آشپزخانه مدرن

همان طور که می دانید، آشپزخانه یکی از مهم ترین مکان های منزل شمرده می شود و به همین علت طراحی دکوراسیون آن از اهمیت بالایی برخوردار است و امروزه طراحی دکوراسیون مدرن آشپزخانه محبوبیت خاصی پیدا کرده است. زیرا با طراحی مدرن، آشپزخانه خود را به فضایی شیک و آرام تبدیل کرده و بیشترین کارایی را دارد. برای ایجاد یک آشپزخانه مدرن بهتر است مواردی را در نظر بگیرید.

۱- پرهیز از انتخاب وسایل کسل کننده :

از انتخاب وسایل کسل کننده و بی روح در آشپزخانه خودداری کنید و سعی کنید با انتخاب های درست به آشپزخانه خود گرما بخشیده و خلاقانه به چیدمان دکوراسیون آشپزخانه خود بپردازید. یک آشپزخانه با روح باعث می شود تا افراد برای حضور در آن جذب شوند. نکته مهم این است  که برای داشتن یک آشپزخانه مطلوب باید به کل آشپزخانه توجه داشته نه فقط کابینت ها و پیشخوان. بهتر است برای آشپزخانه، تمام خلاقیت خود را به کار بگیرید و از چیز های جذاب استفاده کنید.
 

۲- انتخاب کابینت های بلند :

بهترین کابینت ها برای یک آشپزخانه مدرن، آنهایی هستند که تا سقف رسیده باشد. زیرا با داشتن کابینت هایی با ارتفاع بلند می توانید از حداکثر فضا استفاده کنید و لوازم بیشتری را در آنها جای دهید. استفاده از درب های شیشه ای برای کابینت ها، به آشپزخانه شما حس فضای باز را می دهند.

۳- عدم زیاده رویی :

مراقب باشید که در طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود افراط نکنید و اگر اشیا اضافی در فضای آشپزخانه خود می بینید آن را حذف کنید. همان طور که می دانید فضای آشپزخانه باید کاربردی باشد، به همین علت در مورد لوازم تزئینی که در آشپزخانه بکار می برید مراقب باشید تا بیش از حد از آنها استفاده نشود.

۴- دیوارها را پر از کابینت نکنید :

پر کردن کل فضای آشپزخانه با کابینت کار درستی نیست و بهتر است که بخشی از آشپزخانه راخالی و بدون کابینت در نظر بگیرید.یک طراحی درست و اصولی برای آشپزخانه زمانی ایجاد می شود که، بین ذخیره سازی، کارکرد و زیبایی شناسی یک تعادل مناسبی برقرار باشد. برای مثال بالای سینک ظرفشویی را کابینت نکنید، تا فضای مناسب برای ایجاد تعادل و نفس کشیدن ایجاد شود.

۵- آشپزخانه کوچک با کیفیت بالا :

این فکر غلط را از ذهن خود دور کنید که اگر آشپزخانه بزرگتری داشته باشید، بهتر خواهد بود.بهتر است بدانید که آشپزخانه ای که با مواد و اشیای با کیفیت طراحی شده و جزئیات فکر شده ای دارد، باعث می شود که کمترین فضا برای شما بهترین کاربری را داشته باشد.

۶- بالای اجاق گاز را خالی نگذارید :

از کابینت در کنار اجاق گاز استفاده کنید تا در زمان خارج کردن غذا از فر دچار مشکل نشوید. روی دیوار اجاق گاز کابینت تعبیه کنید و در دو طرف آن حتماً پیشخوان بگذارید.

 ۷- پرهیز از کیفیت پایین :

در آشپزخانه خود سعی کنید که از تمامی وسایل با کیفیت استفاده کنید، زیرا همان طور که می دانید بیشترین زمان رادر آشپزخانه خود می گذرانید و در زمان حضور در آشپزخانه مدام در حال باز و بسته کردن درب کابینت ها و استفاده مکرر از وسایل آن هستید، پس بهتر است در هنگام انتخاب، به کیفیت وسایل توجه کامل داشته باشید. برای مثال در انتخاب کابینت ها علاوه بر زیبایی به محکم  بودن چوب و لولاهای آن توجه کنید.
 

۸- مخفی کردن لوازم استیل :

همان طور که گفته شد، کابینت ها فضای مناسبی برای جای دادن لوازم آشپزخانه هستند و باید از آنها برای مخفی کردن وسایل استفاده کنید. جنس استیل انتخاب مناسبی برای آشپزخانه است، اما وجود لوازم استیل در همه جای آشپزخانه نه تنها فضای خوبی ایجاد نمی کند، بلکه باعث می شود که آشپزخانه شما کوچک به نظر برسد. توجه داشته باشید که لوازم استیل باید با ریتم قراردهی وسایل دیگر هماهنگی داشته باشد.

نوشتهٔ بعدی
طراحی یک حمام زیبا
نوشتهٔ پیشین
نرم افزار طراحی سه بعدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید