نکاتی درباره دکوراسیون حمام :

اگر شما هم جزء آن افرادی هستید که به فکر تغییر دکوراسیون حمام کوچک منزل خود بوده، اما نمی دانید که باید چطور و از کجا شروع کنید و دایما” با خود می گویید که حمام منزل ما کوچک است و نمی توان دکوراسیون خاصی برای آن انجام داد، بهتر است بدانید که راهکار هایی برای چیدمان حمام کوچک منزل شما وجود دارد که شما بتوانید با حفظ فضا و استفاده از شیوه های نوین طراحی، حمام کوچک منزل خود را به روز رسانی کرده و فضای بیشتری به وجود آورید. شما این امکان را دارید که با کمک گرفتن از  ابتکار عمل و رعایت چند نکته ساده حمام کوچک خود را بدون تغییرات اساسی و وقت گیر به فضایی دنج تبدیل کنید.

اولین قدمی که باید بردارید این است که با محدویت فضای حمام کوچک کنار آمده و مطمئن باشید که می توانید از طریق لوازم شیک و ظریف، نهایت زیبایی را در این فضا به وجود آورید.

فضاسازی :

یادتان باشد که نباید در حمام کوچک از طرح های شلوغ استفاده کنید. زیرا این طرح ها بر فضا غلبه کرده و باعث کوچک تر به نظر رسیدن فضا می شوند. نکته ای که طراحان دکوراسیون رعایت می کنند، این است که به جای استفاده از الگوها با بافت ها کار می کنند و فضای کوچک حمام را بزرگتر جلوه می دهند.

رنگ آمیزی کردن :

رنگ کردن حمام می تواند تاثیر به سزایی در فضای حمام داشته باشد. با استفاده از رنگ های روشن در پس زمینه و رنگ های درخشان در کابینت ها و سایر لوازم، باعث روشنایی فضای حمام شوید و نورلازم را به وجود آورید.  

دیوارپوش مناسب :

بهتر است بدانید که دیوار پوش حمام هم بسیار مهم است. می توانید از کاشی های مستطیل شکل به صورت افقی برای عریض تر شدن فضای حمام استفاده کنید. البته با توجه به اینکه شرکت Best Wall به تازگی دیوار پوش های سه بعدی از جنس PVC وارد کرده که کاملا ضد آب می باشد، می توانید برای به وجود آوردن یک محیط زیبا از این دیوار پوش ها برای فضای حمام استفاده کنید. این دیوار پوش های دارای طرح های متنوعی بوده و می توانید با توجه به سلیقه و دکوراسیون حمام آنها را رنگ آمیزی کنید. البته فراموش نکنید که رنگ های روشن به بزرگتر جلوه دادن فضای کوچک حمام کمک می کند.

تزئینات حمام :

برای تزئین حمام منزل خود تنها نیازمند کمی ذوق و سلیقه هستید و مسلما” خانم های خانه از بیشترین سلیقه برای دکوراسیون حمام منزل استفاده می کنند و می توانند به راحتی فضای حمام را به شکل زیبایی چیدمان نمایند.

سرویس های بهداشتی مناسب :

بهتر است برای اینکه فضای حمام را وسیع تر نشان دهید، از یک توالت فرنگی، دست شویی و دوش ظریف برای حمام استفاده کنید. برای وسعت بخشیدن به فضای حمام از یک دستشویی کوچک که در گوشه حمام نصب می شود، بهره ببرید. فراموش نکنید که می توانید از سینک هایی با پایه های فرو رفته باریک و بلند یا کنسولی استفاده کنید تا از این طریق به گسترش فضا کمک کنید. حتی می توانید برای ایجاد فضای ذخیره سازی از سینک هایی که بر روی قفسه هایی تعبیه شده، استفاده کنید. یادتان نرود که سایز شیر آب باید متناسب با کوچکی دستشویی باشد. با استفاده از یک آینه سرتاسری در پشت دیوار سینک به افزایش فضای حمام کوچک خود کمک کنید. این لوازم کوچک را می توانید با اندکی قیمت بالاتر در بازار خریداری کنید.

پیشنهاد ایده ال برای چنین حمام هایی که دارای فضای کوچکی می باشند، استفاده از کابین های دوش شیشه ای است. حتی بهتر است از کابین دوش زاویه دار که در کنج قرار می گیرد و دارای درهای کشویی هستند، استفاده کنید.

قفسه بندی کردن :

یادتان نرود که قفسه بندی کردن در حمام کوچک کار مهمی است. توصیه می کنیم که به جای اینکه از قفسه های زمینی که باعث می شوند فضای بیشتری اشغال شود، از کابینت های دیواری بلند بدون در برای حمام استفاده کنید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، نصب قفسه ها در ارتفاع مناسبی از دیوار حمام است.

استفاده از کنج ها :

همان طور که می دانید در یک حمام کوچک باید از همه فضاهای موجود، استفاده کرد. کنج ها در حمام با اینکه جزء فضا های بی استفاده به حساب می آیند، اما می توانید با یک طراحی زیبا و خلاقانه این کنج ها را تبدیل به فضایی مفید و کارآمد کنید. شما می توانید از یونیت ها یا قفسه ها برای ذخیره سازی فضا در حمام استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید