از دکوراسیون زمستانی به دکوراسیون بهاری

بدون دیدگاه

دکوراسیون زمستانی تا دکوراسیون بهاری

۱- مرتب کردن انباری

برای انبار وسایل باغبانی و خانه، تخته های چوبی مشبک مناسب تر از داربست های فلزی هستند با نصب قلاب های S مانند می توانید وسایل مختلف همچون دستکش، بیلچه، جارو و … را از آن آویزان کنید.

۲- نظم یخچالی

یک ایده جالب و خلاقانه : به گیره های چوبی لباسی آهنربا وصل و از آن به عنوان وسیله ای برای چسباندن کاغذ، عکس و کارت روی یخچال استفاده کنید.

۳- یک جا جمع کردن مجله ها

استفاده از پوشه های بزرگ و محکم برای یک جا کردن مجله ها و نشریه های قدیمی ایده ی بسیار خوبی است.

۴- جمع آوری چتر های خیس

برای تعبیه مکانی برای چترهای خیس خود می توانید از سطل های ارزان قیمت گل استفاده کنید. برای اینکه این سطل نمای زیبایی هم داشته باشد، آن را با رنگ روغن رنگ کنید. رنگ کردن این سطل های فلزی علاوه بر زیبایی از زنگ زدن آن نیز جلوگیری می کند.

۵-پوشاندن وسایل برقی در برابر گرد و خاک

 وسایل برقی خانه همچون چرخ خیاطی را می توانید با پارچه های زیبا، از گرد و خاک روی آن ها محافظت کنید.

۶- مخفی کردن ریخت و پاش ها

وقتی می خواهید وسایلی را از دید پنهان کنید ، بهترین کار قراردادن آن ها در قفسه های دربسته است. اگر کمد مورد نظر این قابلیت را ندارد یک کرکره ی هم رنگ کمد خود پیدا کنید. آن را به اندازه ی قفسه کتابخانه یا کمد برش دهید و در آخر نصب کنید یا می توانید از تخته های متناسب و هم اندازه به عنوان درهای تاشو برای این منظور استفاده کنید.

نظم دادن به گیاهان تازه روییده

برای جلوگیری از گسترده شدن گیاهان تازه در همه فضای باغچه می توانید از گلدانهای سفالی کم ارزش استفاده کنید. از گلدان هایی استفاده کنید که قطر آن ها حداقل ۱۰ سانتی متربزرگ تر از ریشه ی گیاه است. این گلدان را تا دهانه ی داخل خاک فرو کنید و سپس گل یا گیاه را داخل آن قرار دهید.

۸- تهیه ی کیف بهاره

برای ساخت چنین کیف و سبدی می توانید از پارچه ی ضخیم و محکم هم چون پیش بند نجار ها استفاده کنید. این پیش بند ها در فروشگاه مصالح ساختمانی فروخته می شوند.

۹- سطل وسایل شستشو

به طور مثال، یک اسفنج ، دستمال، برس ، شیشه پاک کن، حوله پرزدار ، دستکش ، مسواک و حوله های کوچک داخل آن قرار دهید.

۱۰- نوشتن تاریخ انقضای وسایل

برای این کار کافیست روی کاغذهای چسب دار، تاریخ انقضای گارانتی را بنویسید و آن را روی جعبه بچسبانید. به این ترتیب، با دور ریختن جعبه ، فضا بازتر و انباری مرتب تر می شود.

۱۱- محافظت از لباس های انبار شده

استفاده از گیاهان و ادویه های خوش بو هم چون رز ماری ، دارچین و اسطوخدوس باعث می شوند تا لباس ها و کفش ها بوی تازگی داشته باشند. این گیاهان از ایجاد بید و شب پره در میان لباس های پشمی نیز جلوگیری می کنند.

۱۲- سازمان دهی و به اشتراک گذاری خاطرات

 می توانید خاطره این افراد را زنده نگه دارید و عکس آن ها در قابی زیبا با زیرنوشته ای که موقعیت و شخصیت آن فرد را نشان دهد، به دیوار نصب کنید.

۱۳- ساخت جعبه های نگهدارنده

قوطی های بلااستفاده و ارزان قیمت را می توان در فروشگاه های وسایل رنگ و ابزار پیدا کرد. این قوطی ها را در یک ردیف روی تاقچه ای در بالای میز بگذارید و با چسب آن ها را ثابت کنید.

۱۴- مرتب کردن در قابلمه و ظروف

وقتی در قابلمه یا تابه را بر می داریم، فضای کمتری اشغال می کنند. اما این درها را کجا باید گذاشت؟ می توانید داخل کابینت یا در انباری نزدیک آشپزخانه یک جا حوله ای فلزی و ساده نصب و درها را داخل آن قرار دهید.

نوشتهٔ بعدی
چیدمان مبلمان اتاق نشیمن منزل
نوشتهٔ پیشین
پلی وود، کامپوزیت چوب و ترموپلاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید