دکوراسیون فضای کاری

بدون دیدگاه

دکوراسیون فضای کاری 

همان طور که می دانید در هر محیط اداری برای پیش برد کار از وسایل و تجهیزاتی استفاده می کنند، تا با استفاده از آنها کار روزانه خود را به انجام برسانند. از آنجایی که هر فرد شاغلی ساعات زیادی را درفضای اداری و کاری می گذراند، بنابراین طراحی زیبا و حرفه ای محیط کار میتواند در روحیه ی کارمندان تاثیر بسیاری داشته باشد. برای محیط کاری هم مانند فضای منزل باید به فکر طراحی دکوراسیون باشید تا بتوانید در آن محیط به فعالیت بپردازید. زیرا وقتی که مشتریان مختلف وارد فضای کاری شما می شوند در ابتدای ورود، طراحی محیط و جذابیت های آن مورد توجه خواهد بود.

در هنگام طراحی دکوراسیون محل کار، کوچک یا بزرگ بودن فضا چندان قابل اهمیت نیست و تنها این مهم است که به گونه ای طراحی انجام شود که، با ورود مشتریان به این فضا انرژی مثبت و احساس خوب ایجاد شود.

نکته ای که در هنگام طراحی محیط اداری باید به آن توجه کرد این است که، دیزاین یک محیط اداری باید بیش از همه رسمی بوده و در عین حال همراه با خلاقیت و نوآوری طراحی شود.  

برای طراحی محیط کاری خود به دنبال وسایل گران قیمت نباشید. زیرا برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا نیاز به خرید وسایل گران قیمت نخواهد بود. بلکه می توانید با استفاده از چند راهکار پیشنهادی در محیط کار، فضایی ساده و زیبا خلق کنید و در ایجاد حس خوب به مشتریان خود کمک کنید. 

نکاتی برای ایجاد یک محیط زیبا در محل کار :

ایجاد نور کافی :

نور کافی در محل کار، یکی از فاکتور های مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. مخصوصا زمانی که فضای کاری شما پنجره ی کمتری دارد و نور طبیعی کمتری وجود دارد، باید برای روشن شدن فضا از نورهای بیشتری استفاده کنید. گرچه استفاده از نور طبیعی خیلی بهتر خواهد بود اما، انجام فعالیت های روزانه در محل کار خود با وجود نور کافی آسان تر خواهد بود.
 

استفاده از میز و صندلی مناسب :

همان طور که می دانید اکثر صندلی هایی که در محیط اداری وجود دارد، تنها مخصوص محیط کار است و کاملا اداری محسوب می شوند. اما بهتر است برای مشتریان خود از صندلی های راحتی استفاده کنید. در واقع بخشی از فضای کار خود را مخصوص مشتریان قرار داده و برای جذب آنها فضای راحتی را ایجاد کنید. البته توجه داشته باشید که باید میز و صندلی ها در قسمت های مختلف محل کار از لحاظ طراحی باهم هماهنگ باشند تا محیط کاری زیباتری داشته باشید.

استفاده از رنگها :
برای ایجاد انرژی مثبت در فضای کاری از رنگ ها بهره مند شوید. انتخاب رنگ با توجه به سلیقه شماست اما، بهتر است از رنگ های ملایم برای فضای کاری خود استفاده کنید. استفاده از رنگ هایی که از خود نور تولید می کنند، مانند لیمویی، سفید و رنگ های روشن که برای دیوارهای فضا میتوانند مورد استفاده قرار بگیرند، پیشنهاد خوبی است . البته نکته مهم در این قسمت این است که استفاده از رنگ های روشن باعث می شود تا فضای کاری شما بزرگتر جلوه کند.

طراحی دیوارها :

برای طراحی و زیبایی دیوارهای یک محیط اداری بهتر است که از دیوار پوش های متنوعی که در بازار موجود است، استفاده کنید و بهتر آن است که از دیوار پوش های سه بعدی بهره بگیرید. زیرا این دیوار پوش ها به شکل منحصر به فردی در زیبایی فضای کاری شما نقش دارند. از آنجایی که دیوارها باید با توجه به محیط کار طراحی شوند، به همین علت استفاده از دیوار پوش های سه بعدی بست وال گزینه مناسبی است. زیرا دارای تنوع بسیار زیاد در طرح و رنگ بوده و همچنین مقاومت مطلوبی در برابر ضربه دارند. نکته مهم این نوع دیوار پوش ها، عایق بودن آنها در برابر صدا است و بسیار مناسب برای محیط های پر سر وصدا مانند دندانپزشکی ها خواهد بود.

تجهیزات و تکنولوژی :

در هر محیط اداری از وسایلی مانند کامپیوتر، لپ تاب، فکس، پرینتر و… استفاده می شود و بهتر است که برای بالابردن کارایی آنها از تجهیزات به روز استفاده کنید. زیرا این کار نه تنها باعث می شود که جدیدترین وسایل و تجهیزات را در محیط کاری خود داشته باشید، بلکه میزان کیفیت کار راهم افزایش می دهد.

نوشتهٔ بعدی
دیوارپوش و دکور نمایشگاه مبل دلاوران
نوشتهٔ پیشین
گلخانه ایده آل!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید