تزئین و دکور دیوار بین کابینت

بدون دیدگاه

طراحی دیوار بین کابینت آشپزخانه

در زمان طراحی داخلی آشپزخانه باید مسائل مختلفی را در نظر گرفته و انتخاب های مناسبی را انجام داد. برای مثال کابینت ها، پوشش کف و دیوارها، تجهیزات مختلفی مانند یخچال و گاز باید به گونه ای باشد که در زمان شستشو و طبخ غذا بر اثر پاشیدن قطرات آب یا چربی خراب نشده و آسیب نبینند. از این رو انتخاب مصالح مناسب برای دیوار پشت کابینت ها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در گذشته برای دیوارهای آشپزخانه از کاشی استفاده می کردند و همچنان استفاده از آنها دوست داشتنی خواهد بود. اما از آنجایی که تکرار خسته کننده می شود و در پاره ای از مواقع باعث دلزدگی می شود، طراحان دکوراسیون برای اینکه به دیوار بین کابینت های آشپزخانه رنگ و روی تازه ای ببخشند، از مواد از مصالح متنوعی که امروزه در بازار موجود است، استفاده کرده و با انجام این کار طراحی داخلی آشپزخانه را چشمگیر از گذشته می کنند.

البته فراموش نکنید که برای دیوارهایی که بین کابینت ها وجود دارند، گزینه های مختلفی را می توان انتخاب نمود که باعث زیبایی، جذابیت و متفاوت شدن فضای آشپزخانه می شود.

راهکارهای متنوع برای طراحی دیوار بین کابینت های آشپزخانه

استفاده از کاشی در بین کابینت ها

با اینکه امروزه استفاده از کاشی مثل گذشته رونق ندارد، اما نمونه ای از کاشی های هفت هشتی وجود دارد که مناسب دیوار بین کابینت های آشپزخانه بوده و می توان از آنها برای پوشش دیوارها استفاده نمود. کاشی های هفت هشتی در واقع تایل های کوچکی هستند که دارای چهار سایه آبی بوده و وجود آنها در بین کابینت های سفید رنگ بسیار جلب توجه می کند.

البته کاشی هایی با ابعاد بزرگ تر هم وجود دارند که با نام فیروزه ای شناخته می شوند و از آنها می توان برای متمایز کردن دیوار بین کابینت ها استفاده کرده و نقش خاصی را در پیکره معماری آشپزخانه ایجاد می کنند.

حتی می توانید برای دیوار بین کابینت ها از ترکیب دو مدل کاشی استفاده کنید. مثلا می توانید  به صورت کلی بر روی سطح دیوار،  از کاشی های سفید رنگ استفاده کرده و از کاشی های طرح دار به عنوان حاشیه بهره گرفته شود تا به یک مرز آراسته ای ایجاد شود.

Tini تایل های دکوراتیو بین کابینتی بست وال

برای دیوار بین کابینت ها می توانید از تایل های دکوراتیو که در سبک های مختلفی با نام تی نی تایل هستند، استفاده کنید. بدون شک با دیدن این تایل ها عاشق این دیوارپوش های دکوراتیو می شوید، زیرا دارای طرح های متنوعی با ابعاد مختلفی بوده و به راحتی با چسب روی دیوار چسبانده می شوند. تایل های دکوراتیو به دلیل اینکه قابلیت شستشو دارند، بسیار کابردی بوده و طرفداران بسیاری دارند.

پنجره های نیمه شفاف

به جای استفاده از دیوار در بین کابینت های آشپزخانه می توانید از پنجره های نیمه شفاف که قابلیت چرخش داشته باشند، استفاده کنید. البته فراموش نکنید که امروزه کاربرد این ایده زیاد نبوده و بیشتر برای کابینت های سنتی و معمولی قابل استفاده می باشد.

پنل های آینه ای

در صورتی که فضای آشپزخانه منزل شما بسیار محدود است، می توانید از تایل های آینه ای استفاده کرده و با نصب آنها فضای آشپزخانه را بزرگ تر و دلباز تر جلوه دهید. اما یادتان نرود که استفاده از این ایده زمانی زیبا تر خواهد بود که فضای آشپزخانه شما شلوغ نباشد، زیرا با وجود آینه، شلوغی آشپزخانه بیشتر به چشم آمده و فضا را آشفته، بهم ریخته و بی نظم نشان می دهد.

تایل های آینه ای می توانید گزینه جذاب و مناسبی برای فضای آشپزخانه های کلاسیک و لوکس باشند، اما به دلیل اینکه به صورت دایمی باید آنها را تمیز کرد و بعد از  پاشیدن آب یا چربی امکان لک شدن تایل ها وجود دارد، چندان گزینه ایده الی برای فضای آشپزخانه نبوده و شاید کمتر کسی به سراغ استفاده از آنها برود.

آشپزخانه ای که دارای پنجره باشد، این امکان را به طراحان می دهد تا از آینه های آنتیک برای دیوار بین کابینت ها استفاده کنند. در این نوع از آینه ها بر خلاف تایل های آینه ای نه تنها لکه ایجاد نمی شود، بلکه باعث انعکاس نور در بقیه فضای آشپزخانه می شوند.

تکه شیشه های رنگی

با استفاده از تکه های شیشه های رنگی می توانید خلاقیت خود را به کار انداخته و طرحی هنرمندانه در بین کابینت های آشپزخانه ایجاد کنید. تکه های شیشه را می توان کنار یکدیگر چسبانده و دیوارپوشی زیبا خلق نمایید. پیشنهاد می کنیم برای ایجاد آشپزخانه ای آرامش بخش در بین مصالح ساده و خنثی، طرح آب مانند را انتخاب کرده و شیشه های رنگی را به صورت موج بین کابینت ها بچسبانید و آشپزخانه ای متمایز را ایجاد کنید.

استفاده از آجر بر روی دیوار

در صورتی که بخشی از آشپزخانه جزء ساختمان اصلی خانه باشد، می توان از آجر برای دیوار بین کابینت ها استفاده نمود. با اینکه این نوع مصالح قیمت مقرون به صرفه ای دارند، اما باعث ایجاد تحولی عظیم در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می شود.

سنگ خام در بالای اجاق گاز

با استفاده از سنگ خام می توانید دیوارهای آشپزخانه مخصوصا بالای اجاق گاز را متمایز کنید و اگر آشپزخانه ای با رنگ سفید دارید، می توانید با کمک سنگ های خام یک فضای دنج را در آشپزخانه ایجاد کنید.

شیشه های بافت دار برای دیوارها

استفاده از شیشه های بافت دار در بین کابینت های آشپزخانه باعث ایجاد ظاهری رنگی و منحصر به فرد می شود. این نوع شیشه ها بسیار نرم و قابل لمس هستند و به دلیل داشتن قابلیت شست و شو، بسیار پر طرفدار می باشند. برای مثال اگر در آشپزخانه از کابینت های چوبی استفاده شود، می توانید از رنگ نقره ای این شیشه ها استفاده کرده و با کمک این رنگ فضای آشپزخانه را متعادل و خنثی نمایید.

دیوار چوبی در بین کابینت ها

از متریال چوب به صورت معمول برای کف استفاده می کنند، اما در صورتی که به فکر طرحی متفاوت برای فضای آشپزخانه خود هستید، می توانید از چوب های فراورده شده برای پوشش دیوارهای آشپزخانه استفاده کنید. شاید در نگاه اول استفاده از چوب برای دیوارها کمی عجیب به نظر برسد، اما بهتر است بدانید با وجود پوشش دیوار های چوبی می توانید فضایی صمیمی و در عین حال رسمی را ایجاد کنید. فراموش نکنید که چوب های فراورده شده در برابر رطوبت، حرارت و لک شدن مقاومت زیادی داشته و با اینکه قیمت بالایی دارند، اما بسیار چشمگیر و زیبا به نظر می رسند.

استفاده از کاغذ دیواری در آشپزخانه

بدون شک تا به حال به فکر استفاده از کاغذ دیواری برای فضای آشپزخانه نبوده اید، اما پیشنهاد می کنیم  از کاغذ دیواری همراه با مصالح دیگری مانند سنگ، استیل و شیشه استفاده کرده و فضای آشپزخانه خود را متفاوت و جذاب نمایید. نکته مهم این است که برای فضاهای حساس در آشپزخانه مانند پشت سینک و اجاق گاز نباید از کاغذ دیواری استفاده نمود و به جای آن می توان از سایر متریال بهره گرفت.

بتن های طرح دار

پوشش بتن های طرح دار با اینکه گزینه پر هزینه ای می باشد، اما بسیار لوکس و شیک خواهند بود. در صورتی که به دنبال متریالی خاص هستید، می توانید از بتن طرح دار برای دیوار آشپزخانه استفاده کرده و با انجام این کار آشپزخانه ای کلاسیک، تجملاتی، کاربردی و تاثیر گذار را ایجاد نمود.

استفاده از استیل ضد خش

دیوار های بین کابینت آشپزخانه را در صورتی که با تایل های کوچک استیل بپوشانید، شاهد فضایی خاص و انعطاف پذیر بوده و چون با بیشتر رنگ ها همخوانی دارند، مناسب همه آشپزخانه ها می باشند. اما فراموش نکنید که در زمان اجرا، درزهای بسیاری ایجاد می شود که تمیز کردن آن، کار دشواری بوده و به خاطر سختی و زمان بر بودن تمیز کردن پوشش های استیل، کمتر از این متریال استفاده می شود.

نمونه ای از استیل ها وجود دارند که دارای ابعاد بزرگ و بدون خش هستند و در آنها هیچ گونه درزی وجود نداشته  و به دلیل ضد خش و ضد زنگ بودن آنها می توانید آشپزخانه ای مدرن و جذاب را ایجاد کنید. این ایده برای آشپزخانه ای که تمام وسایل و تجهیزات آن سیلور باشد، بسیار مناسب است و می توان به راحتی آنها را تمیز نمود. این نوع متریال علاوه بر مزیت هایی که به آن اشاره شد، قابلیت بازتابش نور را داشته و به روشن تر و بزرگتر جلوه دادن فضای آشپزخانه کمک می کند.

دیوار بین کابینت با تایل برنزی

با استفاده از قطعه های برنزی که به صورت سه بعدی هستند، جلوه ای شیک و مدرن در فضای آشپزخانه ایجاد می شود که نظر هر بیننده ای را جلب خواهد کرد. پیشنهاد می کنیم برای دیوارهای آشپزخانه از ایده تایل های برنزی سه بعدی استفاده کنید.

پوشش های پلی وود

در صورتی که دوست دارید دیوار های بین کابینت آشپزخانه از چوب باشد، اما نمی خواهید برای رسیدن به این خواسته درختان بیشتری قطع شوند، می توانید از پلی وود استفاده کنید. با کمک طرح های متنوع و متفاوت پلی وود می توانید با هزینه ای کمتر جلوه چوب مانند را در آشپزخانه خود ایجاد کنید.

 دیواری با قطعات مرمر

مرمر از جمله مصالحی است که در هر آشپزخانه ای و با هر سبکی قابل استفاده می باشد. اما توصیه ما این است که از مرمر در آشپزخانه های کلاسیک و لوکس استفاده کنید، زیرا با این سبک هماهنگی بسیار خاصی داشته و باعث می شود تا آشپزخانه ای مجلل و رسمی داشته باشید. یادتان نرود که مرمر مانند سایر متریال نبوده و می توان از آن به صورت طولانی مدت استفاده کرده و هرگز قدیمی نخواهد شد و این مسله دلیل بسیار خوبی برای پر طرفدار بودن آن می باشد.

دیوار بین کابینت
دیوار بین کابینت
نوشتهٔ بعدی
دیوار پوش های جدید چرمی
نوشتهٔ پیشین
کالیته تایل چرمی بست وال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید