رازهایی برای داشتن یک خانه زیبا

بدون دیدگاه
رازهایی برای داشتن یک خانه زیبا
همان طور که می دانید داشتن یک خانه زیبا و البته راحت آرزوی هر فردی می باشد و به همین خاطر افراد تمام تلاش خود را برای تحقق این امر می کنند تا بتوانند به این هدف دست پیدا کنند، اما دقت داشته باشید که برای داشتن خانه ای زیبا باید نکاتی را رعایت کنید، اما مهم ترین آنها شامل مواردی است که در زیر به آن اشاره می کنیم.

ایجاد سبک و تم خاص برای دکوراسیون
بهتر است بدانید که تنها در یک فضای مناسب و خوب است که احساس آرامش و راحتی می تواند از یک اتاق به اتاق دیگر رفته و در کل فضای منزل شما جریان داشته باشد. همه افراد به طور حتم با ورود به چنین خانه ای احساس لذت و رضایت کرده و هرگز نمای کلی فضا آزار دهنده نخواهد بود. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم که اگر به دنبال چنین خانه ای هستید، قبل از اینکه به خرید وسایل و چیدمان آنها  بپردازید، تم و سبک خاصی را در نظر بگیرید. منظور از تم این است که از ایده ای بهره بگیرید که بتوانید به روش های متفاوت و در جاهای مختلف منزل آن را تکرار کنید. برای مثال در صورتی که به طبیعت علاقمند هستید، می توانید از این ایده به روش های مختلف که شامل تصویر مناظر طبیعی، گلدان های گل و حتی پارچه های گلداراست، در قسمت های مختلف خانه خود استفاده کنید.
از آنجایی که سبک نشان دهنده سلیقه شخصی هر فرد است، به همین خاطر باید با سبک زندگی افراد هماهنگی داشته باشد. در واقع منظور از سبک، حال و هوای خانه می باشد و پیشنهاد می کنیم که به حال و هوای خانه خود فکر کرده و ببینید که دوست دارید چه جوی در خانه شما حکم فرما باشد. برای مثال در صورتی که از خانه ای رسمی خوشتان می آید، بهتر است مبل ها، لوسترها و سایر وسایلی که دارای سبک کلاسیک هستند، را انتخاب کنید.

توجه به رنگ ها
بعد از ورود به هر خانه ای اولین چیزی که افراد نسبت به آن واکنش نشان می دهند، رنگ خواهد بود. زیرا رنگ ها بر احساس افراد تاثیر گذاشته و این مسله باعث می شود تا استفاده از رنگ ها به عنوان قدرتمندترین ابزار دکوراسیون داخلی هر خانه ای به حساب بیایند. نکته مهم در رابطه با رنگ ها این است که هارمونی رنگ ها که شامل ترکیب رنگ، الگوها و بافت می باشد، بر تم و سبک شخصی شما نقش دارد.
ترکیب رنگ شامل مواردی مانند، رنگ های مورد علاقه افراد، رنگ مبلمان، آثار هنری، پارچه ها و به طور کلی جوی حاکم در منزل، می باشد. اما برای توزیع رنگ ها بهتر است ابتدا یک رنگ اصلی را انتخاب کنید که بخش بزرگی از دیوار ها و کفپوش منزل را در بگیرد و بعد از آن انتخاب یک رنگ فرعی برای پنجره ها، تخت ها و پارچه ها می باشد. انتخاب یک رنگ کلیدی که شامل رنگ صندلی ها، بالش ها، لامپ ها و غیره می باشد، آخرین مرحله از توزیع رنگ ها خواهد بود.
یک نکته مهم در زمان انتخاب رنگ برای هر فضایی این است که هر چه تعداد رنگ های کمتری مورد استفاده قرار گیرد، کار کردن با آنها آسان تر خواهد بود. یادتان نرود که باید از رنگ ها برای تعریف یک نقطه کانونی بهره بگیرید و رنگی را که به عنوان رنگ اصلی انتخاب نموده اید، در حدود ۶۰ درصد از فضای اتاق را بپوشاند.

لوازم تزئینی
وجود لوازم و وسایل تزئینی بیانگر سلیقه شخصی افراد می باشد و این مسله باعث می شود تا نوعی یکپارچگی در تم، سبک و طرح رنگ به وجود آید. در هنگام انتخاب لوازم تزئینی مانند کارهای هنری، مجسمه، جعبه، ظروف تزئینی، گل ها و گلدان ها، چراغ های زینتی و غیره فراموش نکنید که باید طرح و رنگ انتخابی در لوازم تزئینی به کار رفته باشد.
یادتان نرود که ابتدا باید وسایل بزرگتر را قرار داده و یک نقطه کانونی را در نظر داشته باشید و هرگز کاری انجام ندهید که باعث شود وسایل جانبی بیشتر به چشم بیایند. نکته مهمی که بهتر است به آن دقت داشته باشید این است که نباید رنگ سبز را فراموش کنید و با کمک گل ها و گیاهان سبز رنگ به خانه خود حیات تازه ای ببخشید.

نحوه استفاده از پارچه ها
بهتر است بدانید که پارچه ها نقش مهمی در تم و سبک خانه شما خواهند داشت. از این رو باید جنس پارچه با تم و وسایل تزئینی خانه همخوانی داشته باشد. برای مثال استفاده از پارچه ابریشمی برای خانه ای با دکوراسیون غیر رسمی مناسب نخواهد بود. پیشنهاد می کنیم از پارچه ها به گونه ای استفاده کنید که در دکوراسیون خانه شما تاثیر گذار باشند. برای مثال بهتر است در اتاق نشیمن دو تا از صندلی ها، ۳ تا از کوسن ها و حتی والان پرده را یک رنگ انتخاب کنید و در اتاق غذاخوری هم رویه صندلی ها با رو میزی یک رنگ باشد و می توانید در فضای آشپزخانه هم رویه صندلی ها، زیر بشقابی ها و والان پرده را به یک رنگ انتخاب کنید.

تزیین دیوار های منزل
همان طور که می دانید بیشترین فضای خانه را دیوارها تشکیل می دهند. از این رو دیوارها نسبت به سایر عناصری که در خانه وجود دارد، نقش مهمی در دکوراسیون خواهند داشت. البته برای داشتن دیوارهای زیبا راهکارهای فراوانی وجود دارد. برای مثال می توانید از رنگ یا کاغذ دیواری برای تزئین دیوارهای منزل خود استفاده کنید. اما اگر به دنبال ایجاد زیبایی چشمگیری در فضای خانه خود هستید، پیشنهاد می کنیم دیوارپوش های سه بعدی بست وال را انتخاب کنید. زیرا قابلیت رنگ پذیری داشته و اگر بعد از رنگ آمیزی، رنگ آن را دوست نداشته باشید، می توانید به راحتی دوباره رنگ بزنید. این نوع دیوارپوش ها دارای طرح های متنوع بوده کاملا” سه بعدی هستند و با نصب آنها بر روی دیوار علاوه بر اینکه حس زیبایی را در خانه خود ایجاد می کنید، باعث می شود تا نقطه کانونی مناسبی را در فضای خانه خود خلق کنید.
 
نوشتهٔ بعدی
شیوه انتخاب رنگ در دکوراسیون
نوشتهٔ پیشین
بهترین مکان ها برای نصب آینه در منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید