رازهای دکوراسیون زیبا :

همان طور که می دانید برای ایجاد یک دکوراسیون زیبا نکات کاربردی وجود دارد که با استفاده از آنها می توانید خانه خود را آن گونه که دوست دارید، چیدمان کنید. رازهایی را برای شما مطرح می کنیم تا از طریق آنها بتوانید خانه ای بی نظیر داشته باشید.

۱ وجود کوسن های زیاد :

یادتان نرود که استفاده از یک دست کوسن برای مبلمان بسیار کم بوده و با وجود آنها همیشه دکوراسیون شما ناقص به نظر می رسد. از این رو پیشنهاد می کنیم از دو دست کوسن با طرح  و رنگ متفاوت را انتخاب کرده و در کنار هم استفاده کنید.

۲ انتخاب تخت بزرگ :

یک نکته مهم برای اتاق خواب این است که نباید از تخت خواب کوچک، برای اتاق خواب کوچک خود استفاده کنید. این کار باعث می شود تا اتاق شما کوچکت تر دیده شود. پیشنهاد می کنیم از یک تخت خواب بزرگ که دارای تاج بلندی است، برای اتاق خواب خود استفاده کنید تا از این طریق اتاق خواب شما بزرگ تر به نظر برسد.

۳ بهره گیری از رنگ های تیره :

شاید شما هم جزء آن افرادی باشید که تصور می کنند رنگ های تیره فضای اتاق را کوچک می کند، اما بهتر است بدانید که وجود رنگ های تیره باعث بزرگ تر به نظر رسیدن هر فضای کوچکی خواهد شود. پس استفاده از رنگ های تیره را در دکوراسیون خانه خود فراموش نکنید.

۴ استفاده از کاغذ دیواری :

بهتر است بدانید که می توانید با کاغذ دیواری درب کمد دیواری اتاق خواب خود را زیبا کنید و حتی از این قسمت از اتاق خواب به عنوان اتاق کار استفاده نمایید.

۵ نظم در لوازم تزئینی :

همان طور که می دانید هر قسمت از فضای خانه شما در صورتی که منظم چیدمان شده باشد، جلوه بیشتری خواهد داشت . از این رو نه تنها باید وسایل و لوازم اتاق را به شکل منظم در کنار هم بچینید، بلکه باید لوازم تزئینی که در یک فضا قرار می دهید هم دارای یک نظم و تقارت باشند تا زیبایی آنها بیشتر به چشم بیاید. پیشنهاد می کنیم از طاقچه های دیوار کوب برای نظم بخشیدن به فضاهای نامتقارن استفاده کنید.

۶-وجود قالیچه در حمام :

توصیه ما این است که از پادری جلوی حمام استفاده نکنید، بلکه از قالیچه واقعی برای این بخش بهره بگیرید. زیرا قالیچه ها در برابر پوسدگی دارای مقاومت بیشتری هستند.

۷ عدم استفاده از کاناپه :

شما می توانید از کاناپه در اتاق نشیمن استفاده نکنید. وجود کاناپه در این اتاق الزامی نمی باشد.

۸ استفاده از رنگ سفید :

بهتر است در دکوراسیون منزل از رنگ سفید به مقدار زیاد استفاده کنید. زیرا این رنگ هرگز کهنه و خسته کننده نمی شود و می توانید به شکل دراز مدت از این رنگ در فضای خانه خود بهره بگیرید.

۹ ترکیب کردن سبک ها :

در اتاق خواب خود در کنار سبک مدرن، می توانید از سبک سنتی هم استفاده کنید. برای مثال استفاده از یک تخت خواب قدیمی که چهار تیر در چهار گوشه خود دارد و با پرده پوشیده شده، در یک اتاق خواب مدرن زیبایی چشمگیری را ایجاد می کند.

۱۰-طبقه بندی کردن نور :

پیشنهاد می کنیم که از چند لامپ برای روشن کردن یک فضا استفاده کنید. به طوری که یک نور برای روشن کردن محیط و نور دیگری برای مطالعه در یک فضا وجود داشته باشد. فراموش نکنید که استفاده از چهارلامپ کم نور به مراتب بهتر از دو لامپ پر نور می باشد.

۱۱-استفاده از میز جلوی مبل :

شما این امکان را دارید که از میز جلوی مبلمان برای قرار دادن وسایل تزئینی و دکوری خود استفاده کنید.

۱۲-استفاده از رومبلی :

بهتر است بدانید که پایه های مبل و صندلی هایی که در اتاق پذیرایی وجود دارند، می تواند باعث شود تا اتاق شلوغ به نظر برسد. از این رو پیشنهاد می کنیم برای همه مبلمان یا حتی تعدادی از آنها رومبلی بدوزید و با کشیدن رو مبلی روی مبلمان باعث شوید تا اتاق پذیرایی شما مرتب تر به نظر برسد.

۱۳ وجود رنگ طلایی :

استفاده از رنگ طلایی ایده زیبایی است که شما می توانید از این رنگ در دکوراسیون منزل خود استفاده کنید و نمای زیبایی را در خانه خود ایجاد کنید.

۱۴ استفاده از مبلمان چرم :

بهتر است بدانید که چرم جزء پارچه هایی است که خیلی دیر خراب می شود. از این رو می توانید برای اتاق نشیمن منزل از مبلمان چرم استفاده کنید. در صورتی که به رنگ سفید علاقه مند هستند، پیشنهاد می کنیم مبلمان چرم اتاق نشیمن را به این رنگ انتخاب کنید.  

۱۵ صندلی ناهارخوری متنوع :

بهتر است بدانید که صندلی های میز ناهار خوری نیاز نیست که همیشه یک شکل و یکسان باشد، بلکه می توانید با متفاوت انتخاب کردن صندلی های میز ناهارخوری، باعث شوید تا این بخش از خانه شما زیبایی چشمگیری داشته باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید