راهنمای بهبود دکوراسیون آشپزخانه

۲ دیدگاه

تعیین جای قرارگیری وسایل

جای تجهیزات و وسایل مختلف را در بهترین حالت انتخاب کنید. برای نمونه، ماشین ظرف شویی باید نزدیک به کابینت مخصوص ظروف و قاشق و چنگال قرار داده شود.

فضای ذخیره سازی

اگر از محدودیت فضا رنج می برید، می توانید با ایده های خلاقانه گنجایش فضایتان را به نحو چشم گیری افزایش دهید.

فضای آماده سازی

این فضا که معمولا” در سطح بین سینک ظرفشویی و گاز قرار دارد، باید ابعاد مناسب ( معمولا” در حدود ۹۰ سانتی متر ) و همچنین روشنایی کافی داشته باشد. سازماندهی و قرار دادن وسایل و اشیا مورد نیاز ( از قبیل تخته گوشت، ظروف مخصوص مخلوط کردن مواد غذایی و انواع ادویه جات) نیز در کابینت های پایینی سطح بسیار مهم است.

نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی کامل و کافی، آشپزخانه شما را دلباز و وسیع نشان می دهد و به این ترتیب، کار در آشپزخانه برایتان ساده تر می شود.

بودجه

با در نظر گرفتن بودجه ای قطعی و روشن در ذهن خود شروع کنید، این کار سبب می شود تا بتوانید لوازم و وسایلی را که با بودجه شما هماهنگی دارند به راحتی بخرید و برنامه ریزی خود را طبق آن ها پیش ببرید.

لوازم و تجهیزات

ابتدا طرحی خام از نیازهای خود و وسایل لازم برای برآوردن این نیازها در آشپزخانه را تهیه کنید و بر مبنای آن و هم چنین با در نظر گرفتن بودجه ی خود به انتخاب و خرید اقدام کنید.

کشوها

کشوها جداره ی بلندتری نسبت به طبقه ها و قفسه ها دارند و از این رو می توانند فضای بیشتری را برای ذخیره سازی در اختیار شما قرار دهند.

نصب هود

وجود هود در آشپزخانه بر سالم تر شدن فضای آشپزخانه کمک می کند.

نگهداری از وسایل

اگر قصد دارید لوازم و وسایل آشپزخانه را درآینده بفروشید، آن ها را ساده نگه دارید، یا اگر آن ها رابرای خودتان تزئین و طراحی می کنید، طوری این کار را انجام دهید که تا سالها برایتان جذاب و دوست داشتنی باشد.

منوهای غذایی

باید جای مناسبی را برای قرار دادن منوهای غذایی مختلف در آشپزخانه خود در نظر بگیرید که هربار برای سفارش غذا دنبال آن ها نگردید.

سطوح کانتر

انتخاب یک ماده ی مرغوب و با کیفیت برای سطح کانتر که علاوه بر کیفیت و ماندگاری، جذابیت و زیبایی نیز داشته باشد، بسیار مهم است. در انتخاب ماده ی سطح کانتر، دقت و وقت بیشتری را صرف کنید.

دیوار بین کابینت های تحتانی و فوقانی

جنسی را انتخاب کنید که علاوه بر زیبایی و تناسب با سبک و رنگ دکوراسیون آشپزخانه، به راحتی نیز تمیز شود و چربی و کثیفی را به خود جذب نکند.

تهویه

وجود تهویه ی قوی و خوب در آشپزخانه سبب می شود تا بخار و چربی به جای اینکه روی کابینت ها و دیوار بنشیند به بیرون کشیده شود و فضای آشپزخانه شما سالم و برای مدت زیادی تمیز بماند.

قفسه های توکار

به جای اینکه قفسه ها و طبقه های ایستاده را روی سطح کانتر قرار دهید، به طراحی قفسه ها و طبقات توکار اقدام کنید تا با این کار بر زیبایی دکوراسیون آشپزخانه خود بیافزایید و جلوه ای منظم و مدرن به آن ببخشید.

پریزهای برق

در آشپزخانه باید در دسترس و تعداد آن هابه مقدار لازم باشد. بنابراین سیم کشی آشپزخانه نیز باید کامل و اصولی انجام شود.

آویزهای دیواری

آویزهای دیواری متعدد از جنس استیل ضد زنگ می تواند امکان استفاده ی بهینه از فضای دیوار را به شما بدهد تا بتوانید با آویختن اشیاء و لوزام پر استفاده روی آن، هم بهتر و بیشتر از فضا استفاده کنید و هم بر مدرن شدن جلوه دکوراسیون آشپزخانه خود بیافزایید.

کشوی اشیاء کم استفاده

کشویی را در آشپزخانه به اشیاء و لوازم کم استفاده و لوازمی که حتی ممکن است هرگز از آن ها استفاده نشود اختصاص دهید و آن ها را از آشیاء پرمصرف جدا سازید.

کشوی قابلمه ها

اهمیت حضور کشوهای بسیار عمیق و بزرگ را در آشپزخانه نادیده نگیرید. این کشوها برای قراردادن قابلمه ها و ماهی تابه ها بسیار آیده آل و مناسبند.

سادگی را سرلوحه قرار دهید

برای بطری ها و قوطی های مواد غذایی که قرار است در کابینت ها قرار گیرد، انواع شیشه ای و ساده را در نظر بگیرید تا هم فضای داخل کابینت شلوغ و ناخوشایند جلوه نکند و هم پیدا کردن مواد مورد نظر برایتان راحت تر باشد.

نوشتهٔ بعدی
خمیر تکسچر و کاربردهای آن
نوشتهٔ پیشین
دکوراسیون اتاق خواب مشترک دو فرزند

۲ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید