انواع شلف دیواری و کاربرد آنها

بدون دیدگاه

شلف دیواری

شلف نام طاقچه هایی است که بر روی دیوار نصب شده و بر خلاف طاقچه های قدیمی ظاهری مدرن و زیبایی داشته و قابل نصب بر روی هردیواری می باشد. شلف ها همان قفسه های چوبی و یا فلزی هستند که با طرح ها و مدل های مختلف تولید می شوند و به عنوان یک متریال کاربردی در قسمت های مختلف کارایی داشته و به زیبایی فضا کمک چمشگیری می کنند. ضمن اینکه هیچ شلفی کادر بندی نداشته و اتصال آنها به دیوار مشخص نمی باشد.

محل های استفاده از شلف دیواری

شلف ها را می توان در هر گوشه و کناری نصب نمود از محل کار گرفته تا قسمت های مختلف منزل مسکونی از اتاق نشیمن تا اتاق خواب و فضای مطالعه شلف های متنوع دیواری قابل استفاده می باشند.

انواع مختلف شلف ها

شلف ها به لحاظ ماهیت و ساختاری که دارند می توانند در جنس های گوناگونی تهیه و تولید شوند. ساخت شلف دیواری از جنس ام دی اف، فلز و همچنین انواع چوب ها  در هر رنگی امکان پذیر بوده و این امکان وجود دارد که با طراحی خاص با توجه به سلیقه و دکوراسیون فضا تولید شوند و این مسله باعث می شود که مشتری شلفی هماهنگ با سلیقه و دکور منزل یا محل کار خود را سفارش دهد.

نصب شلف دیواری

شلف ها را با استفاده از رول پلاک و همچنین پیچ و مهره می توان به دیوار نصب و حتی نوع اتصال آنها بر روی دیوار رو می توان ناپدید نمود. شلف ها به صورت محکم روی دیوار قرار می گیرند و میزان تحمل وزن هر شلف با توجه به جنس و ابعاد آن مشخص می شود. چرا که شلف های فلز می توانند مقاومت بیشتری برای تحمل وزن اجسام مانند کتاب، گلدان و … داشته باشند.

شلف فلزی

از این نوع شلف ها در فضاهایی مانند حمام و آشپزخانه استفاده می شود چرا که می توان آنها را به صورت ظریف ساخته و جایگاهی برای قرار دادن شمع، عروسک، لوازم شخصی سبک و … ایجاد نمود.

شلف چوبی

از این نوع شلف ها به صورت معمول در محیط کار و اتاق نشیمن استفاده می شود و بدون شک می توانند وزن زیادی رو تحمل کرده و با وجود ظرافت و زیبایی که دارند از مقاومت بالایی هم برخوردار می باشند.

کاربرد انواع مختلف شلف ها

از شلف ها علاوه بر اینکه می توان به عنوان قفسه برای قرار دادن اجسام مختلف استفاده نمود و همچنین به عنوان دیوار جانبی برای فضاهایی که با کمبود جا مواجه هستند کاربرد دارد. شلف های دیواری برای چیدمان وسایلی که جای مناسبی برای آنها ندارید می توان به عنوان نیروی کمکی استفاده نمود. با ایجاد شلف های کوچک شبیه کابینت می توان نظم و آرامش را در فضای آشپزخانه ایجاد نمود.

یکی از کاربرد های شلف این است که می توان با کمک آنها نواقص دیوارها را رفع کرد. برای مثال در صورتی که روی بخشی از دیوار فرورفتگی هایی وجود دارد می توان فضای خالی را با کمک شلف پوشش داده و با یک وسیله تزئینی منظره ای زیبا را به وجود آورد.

یکی از پر کاربرد ترین مکان هایی که از شلف های دیواری استفاده می شود فضای حمام می باشد. استفاده از قفسه هایی از جنس فلز ضد زنگ برای فضای مرطوبی چون حمام می توان جای مناسبی برای قرار دادن وسایل شخصی ایجاد و فضای بی روح و بی رنگ حمام را زیبا نمود.

شلف زمینی چیست؟

یکی از بهترین طراحی هایی که برای داخل ساختمان می توان انجام داد شلف های زمینی هستند که می توان از آنها در هر بخشی از محیط استفاده کرده و با قرار دادن گلدان های طبیعی، وسایل تزئینی و یا شخصی هر نقطه ار فضا را زیبا و کاربردی نمود.

قیمت انواع شلف ها

قیمت شلف های مختلف با توجه به نوع کاربرد، جنس و طراحی که دارند متفاوت می باشد. شلف هایی که با چوب های با کیفیت ساخته شده اند و یا دارای نقوش و منبت کاری هستند دارای بالاترین قیمت بوده و کمترین قیمت ها هم برای شلف هایی از جنس فلز می باشد.

نوشتهٔ بعدی
جنگل عمودی و نقش درختان در معماری
نوشتهٔ پیشین
طراحی و معماری پارامتریک ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید