طراحی اتاق خواب بر اساس فنگ شویی

بدون دیدگاه

طراحی اتاق خواب بر اساس اصول فنگ شویی

در ذهن خود یک روز بهاری را مجسم کنیدکه خورشید درخشان است و نسیم خنکی درحال وزش است و شما درکناردریا درحال استراحت هستید. بی شک دراین حالت احساس فوق العاده ای دارید. بهتر نیست این احساس را به خانه خود برده و از آن لذت ببرید؟ منظوراز فنگ شویی ایجاد این تغییرات برای احساس لطافت باد و آب است.

در فرهنگ چینی باد و آب مظهر سلامتی و پاکی است. به همین علت، فنگ به معنی باد و شویی آب است. برطبق این تعریف هر محیطی که در آن قراردارید دارای انرژی بوده و با بکارگیری و حفظ تعادل بین اشیا و فضا، سلامتی و خوشبختی برای انسان رقم می خورد. اساس فنگ شویی را فلسفه باستانی چین به جهان معرفی کرده است و دیدگاه چینی ها این است که، زمین، زنده است و منبع بزرگی از انرژی می باشد.

می توانید طراحی منزل خود را بر اساس فنگ شویی انجام دهید و حتی اتاق خواب خود را با فنگ شویی تغییر داده و درآن احساس آرامش بیشتری داشته باشید. یک اتاق خواب مناسب از نظر فنگ شویی، اتاق خوابی است که جریان انرژی مثبت و عاطفی را افزایش داده و شما را به اتاق خواب خود جذب کند. برای این کار ابتدا تلویزیون، کامپیوتر، وسایل ورزشی و هرگونه وسایلی که با استراحت منافات دارند را از اتاق خواب خود بیرون ببرید، زیرا وجود این وسایل در اتاق خواب، باعث از بین رفتن انرژی های مثبت و نهایتاً آرامش شما می شود.

برای طراحی اتاق خواب خود بر اساس فنگ شویی به نکات زیر توجه کنید:

۱- از آنجایی که کیفیت هوای اتاق بسیار اهمیت دارد، در صورتی که اتاق خواب شما دارای پنجره می باشد، سعی کنید در اغلب ساعت ها پنجره را باز کرده تا هوای تازه و پر انرژی وارد شود.

 

۲- قسمت بالای تختخواب خود را ۳ تا ۵ سانتیمتر از دیوار بالای سرتان فاصله دهید، تا جریان هوا و انرژی ایجاد شود.

 

۳- در صورتی که کنار تخت خوابتان هم دیواری وجود دارد، باید فاصله ۳ تا ۵ سانتیمتر هم در این قسمت رعایت شود.

 

۴- قسمت پایینی تخت خوابتان به سمت در نباشد، زیرا انرژی سایر قسمتهای خانه سبب کم شدن آرامش هنگام خواب میگردد.

 

۵- آینه اتاق را به گونه ای قرار ندهید که در هنگام دراز کشیدن بتوانید تصویر خود را در آینه ببینید، اما اگر آینه در فاصله بالاتری قرار دارد مشکلی نیست. بهتر است در هنگام استراحت روی آینه را با پارچه ای بپوشانید.

 

۶- در صورتی که در گوشه ای از اتاق خواب خود از یک مبل به صورت اریب استفاده می کنید، بهتر است گوشه اتاق را با یک موجود زنده پر کرده تا از ایجاد انرژی مرده در آن قسمت جلوگیری کنید.

 

۷- زمانی را در نظر بگیرید تا وسایلی که دیگر به آنها نیاز ندارید را از اتاق خواب خود خارج کرده و از دستشان خلاص شوید و به مرتب کردن وسایلی که به آنها نیاز دارید، بپردازید. سعی کنید کمد و فضایی که برای وسایلتان در نظر گرفته اید را مرتب و تمیز نگه دارید.  

 

۸- از رنگ های آرامش بخش برای ایجاد توازن در اتاق خواب خود استفاده کنید.

 

۹- زیر تخت خواب جایی برای انبار کردن وسایل نیست. بهتر است تا جایی که امکان دارد، فضای زیر تختخواب را خالی و تمیز نگه دارید.

 

۱۰- لباس هایی که از نپوشیدن آنها یک سال یا بیشتر می گذرد را از کمد بیرون آورده و در صورت نو بودن به دیگران ببخشید، زیرا وجود لباسی در کمد شما، که یک سال آن را نپوشیده اید کار درست و عقلانی نخواهد بود. با مرتب و خالی کردن کمد خود فضایی  مناسب را برای لباس های جدید ایجاد کنید.

 

۱۱- تا جایی که امکان دارد از قرار دادن میز تحریر در فضای اتاق خواب خود خودداری کنید، زیرا نباید فضای کار و استراحت باهم تلفق شود. اگر یک میز تحریر در گوشه اتاق خواب دارید با استفاده از یک صفحه یا پارتیشن آن را از فضای اتاق خواب جدا کنید.

 

۱۲- در قسمت های مختلف اتاق خواب خود از تابلو و وسایل تزیئنی استفاده کنید. برای مثال از تابلویی با مزمون آب و امواج دریا و یا تابلو هایی با مزمون تصاویرخانوادگی استفاده کنید. این انتخاب هامی تواند به طورمناسبی دردکوراتاق شما قرار گیرند. بهترین توصیه فنگ شویی برای اتاق خواب این است که تصاویری را برگزینید که میخواهید در زندگی تان روی دهد. از تصاویر غمناک و دارای حس تنهایی، در اتاق خوابتان استفاده نکنید.

 

۱۳- از جلوی در به اتاق خوابتان نگاه کنید وببینید که چه حسی به شما منتقل می شود؟ در صورتی که احساس آرامش، امنیت و راحتی به شما منتقل نشد، بهتر است در اتاق خواب خود تغییراتی ایجاد کنید تا بتوانید حس آرامش و امنیت را به وجود آوردید.  

 

۱۴- وجود گیاه در اتاق خواب از نظر فنگ شویی مناسب نیست، مگر اینکه اتاق خواب نسبتاً بزرگ بوده و گیاه دور از تختخواب قرار گرفته باشد.

 

۱۵- از دو میز کوچک در دو طرف تختخواب خود استفاده کنید و تختخواب خود را به گونه ای قرار دهید که از هر دو طرف در دسترس باشد.

 

همان طور که می دانید، اتاق خواب مکانی است که، همزمان با استراحت و تجدید قوای بدن، مغز هم به مرور رویداد های روزمره می پردازد، به همین علت احساس راحتی و آرامش در اتاق خواب بسیار مهم است.که با رعایت این نکات به ایجاد این حس تا حد زیادی کمک خواهید کرد. 

نوشتهٔ بعدی
عوامل تاثیر گذار در انتخاب کفپوش
نوشتهٔ پیشین
تمیز کردن لوازم سفید رنگ منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید