طراحی سقف

راهکار هایی برای طراحی سقف

با توجه به صنعتی شدن زندگی روزمره افراد و همچنین پیشرفت جوامع مختلف، محیط های مسکونی و اداری بیشتر از گذشته نیاز به مدرنیزه شدن داشته و باید به این نیاز پاسخ درستی داده شود. به همین خاطر برای پاسخ به این نیاز، علم طراحی دکوراسیون داخلی مطرح می شود. در واقع طراحان دکوراسیون داخلی برای طراحی یک محیط ابتدا به نیاز متقاضی توجه نموده و با توجه به وسایل موجود و بودجه مالی که در اختیار دارند، از علم خود کمک گرفته و کار چیدمان را انجام می دهند. البته فراموش نکنید که طراحی یک محیط شامل بخش های مختلفی می باشد که هر قسمت را باید با توجه به یک اصول تعریف شده طراحی و دکوراسیون نمود. به همین خاطر در این مقاله مطالبی درباره طراحی سقف یک فضا در اختیار شما قرار می دهیم تا به عنوان راهکار از آنها استفاده کنید.
در صورتی که شما جزء آن افرادی هستید که دوست دارید از طریق روش های آسان و همچنین مقرون به صرفه سقف خانه خود را از یکنواختی خارج کنید، بهتر است برای طراحی سقف از قاب‌های آماده, استیکرها, نقاشی سقف، پنل های سه بعدی بست وال و … استفاده کنید و با انجام این کار فضا را کاملا تاثیرگذار و زیبا نشان دهید.
ابتدا تصمیم بگیرید که چه نوع طراحی را می خواهید برای سقف انجام دهید و بعد از آن طراحی مورد نظر را انتخاب کنید. برای مثال می خواهید کل سقف را نقاشی کنید یا بخشی از سقف را با پنل های سه بعدی تزئین نمایید و یا دوست دارید که تنها کنج و زوایای سقف را طراحی کنید.
در بیشتر مواقع کار دکوراسیون داخلی یک فضا به صورت کامل انجام می شود، اما برای طراحی سقف نمی توان تصمیمی درستی گرفتف به همین  خاطر پیشنهاد می کنیم  به عناصر و ویژگی های به کار رفته در یک فضا توجه کرده و با توجه به آن یک طراحی مناسبی را در نظر بگیرید.
۱-شما این امکان را دارید که از قاب های آماده که برای طراحی و معماری داخلی سقف قابل استفاده هستند، بهره بگیرید. در واقع این روش آسان ترین راه برای تغییر مدل و طراحی سقف می باشد. جالب این است که این قاب ها در اشکال مختلفی در بازار موجود است و در زمان نصب آنها باید توجه داشته باشید که سقف کاملا سالم و بدون عیب باشد تا کار نصب به درستی انجام شود.
۲-راهکار دیگری که می توانید از آن برای طراحی سقف استفاده کنید، استفاده از پنل های سه بعدی بست وال است. دلیل این پیشنهاد این است که نه تنها این پنل ها بسیار لوکس و شیک هستند، بلکه نواقص سقف را هم کاملا می پوشانند. در واقع برای فضاهایی که سقف سالمی ندارند، یک راه کار مناسب و ایده آل است. زیرا به راحتی می تواند سقف را یکپارچه و زیبا نشان دهد. از آنجایی که پنل های بست وال کاملا سه بعدی هستند، می توانید با استفاده از نورپردازی های مختلف، جلوه بی نظیری را در سقف ایجاد کرده و هنر طراحی داخلی را به نمایش بگذارید. نکته مهم این است که طرح های مختلفی از این پنل ها را می توانید با توجه به دکوراسیون و سلیقه خود انتخاب کرده و در سقف نصب کنید.  
۳-از سقف های کاذب و گنبدی هم می توانید برای طراحی سقف استفاده کنید. با اینکه کار نصب سقف های کاذب دشوار است، اما با نصب این نوع سقف ها به طور حتم می توانید زیبایی یک محیط را  کامل کنید. البته وجود نورپردازی در سقف های کاذب از اهمیت بالایی برخوردار است و توصیه می کنیم با توجه به طرح سقف کاذبی که ایجاد می کنید، از نورپردازی مناسبی استفاده کنید تا چشمگیر تر به نظر برسد.
۴-بهتر است بدانید که یک راه سریع و البته مقرون به صرفه استفاده از استیکر های مختلف روی سقف می باشد. این روش برای سقف های کاملا صاف و سالم مناسب بوده و به دلیل تنوع این استیکر ها شما این امکان را دارید که با توجه به رنگ و طرح دکوراسیونی که دارید، استیکر مناسبی را انتخاب کنید. با چسباندن استیکر بر روی سقف باعث ایجاد تغییر در مدل سقف  می شوید. البته پیشنهاد می کنیم در زمان انتخاب استیکر، از مدل سه بعدی آنها استفاده کنید، زیرا این مدل ها با کمک نورپردازی نه تنها جلوه زیباتری پیدا می کنند، بلکه سقف شما دارای بعد می شود.  
۵-بهره گیری از سقف های شیشه ای کاذب هم گزینه دیگری است که می توانید از آنها برای زیباتر کردن سقف استفاده کنید. این نوع سقف ها دارای مزیت های زیادی بوده که مهم ترین آنها مقابله با رطوبت محیط است. البته فراموش نکنید که سقف های شیشه ای در کنار زیبایی بی نظیری که دارند، امکان دسترسی به سیم کشی ها و لوله کشی ها را آسان کرده و یک راهکار کارآمد به حساب می آیند.
البته توجه داشته باشید که روش های ذکر شده تنها بخشی از راهکار هایی است که با توجه به سلیقه و بودجه خود می توانید بر روی سقف هر فضایی انجام دهید. بدون شک روش های متعدد دیگری هم وجود دارد که می توان از آنها برای زیبایی هر چه تمام تر سقف استفاده نمود.

سقف دکوراتیو

نورپردازی جدید و زیبا سقف آسمان شب
فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید