چیدمان مبلمان اتاق نشیمن منزل

بدون دیدگاه

چیدمان مبلمان در اتاق نشیمن

Ameublemet  کلمه ای است فرانسوی که حرف اول آن A  اشتباها حذف شده و در فارسی مبلمان خوانده می شود . طراح اولیه ی مبلمان ، انگلیسی ها بودن و به مرور زمان با مهاجرت ها و نیازمندی های گوناگون کشورها بسته به نوع فرهنگ و آدابشان اقدام به طراحی و اجرای آن  کردند. این مختصری بود درباره تاریخچه و ریشه ی کلمه ی مبلمان اما آنچه ما در ذیل به آن اشاره خواهیم کرد چگونگی استفاده و چیدمان مبل در اتاق نشیمن و فضاهای کوچک می باشد.

اما قبل از چیدمان مبل باید آن را تهیه و خریداری کرد. در این خصوص عجله نکنید و چند نکته را در هنگام خرید در نظر داشته باشید.

۱- تعیین بودجه ای برای انجام این کار

۲- با توجه به بودجه ی در نظر گرفته شده سعی کنید بهترین، زیباترین و کارراه اندازترین را تهیه کنید.

۳- تعداد اهالی خانه را فراموش نکنید.

۴- سلائق آن ها را هم مد نظر بگیرید. چه در مورد مدل و چه در خصوص  رنگ.

۵- مبل انتخابی باید متناسب با وضعیت بدن بوده و در هنگام نشستن قوس ستون فقرات را حفظ کند.

۶- زمانی که روی آن می نشینید کاملا” تکیه دهید طوری که باید کف پاهایتان به راحتی به زمین برسد.

۷- جنس به کار رفته در آن حتی الامکان از چوب یا فلز محکم باشد.

و در همه حال راحتی و بعد اقتصادی بودن آن را در نظر بگیرید.

در رابطه با رنگ مبل ها(پارچه ی رو مبلی و اسکلت اصلی مبل) بعضی از افراد ابتدا رنگ اتاق نشیمن و محیط آن را انتخاب و اجرا کرده و بعد مبلی متناسب با آن فضا را تهیه می کنند.

چیدمان مبل در اتاق

در این جا نیز سلیقه ی شخصی و از آن مهم تر فضای موجود از عوامل اصلی در چیدمان می باشد. در هر حال به گونه ای آن ها را قرار دهید که رفت و آمد از میانشان به راحتی صورت پذیرد. ضمن اینکه امکان قراردادن میز کوچکی در کنار یک یا چند مبل وجود داشته باشد. گذاشتن یک میز بزرگ تر به عنوان مرکزیت در وسط مبل ها ایده ی جالب و البته فراگیری است . در فضاهای کوچک سعی کنید از مبل های پارچه ای چند تکه استفاده کنید که امکان اتصالشان به یکدیگر وجود دارد و در صورت لزوم می توان یکی از آنها را کنار پنجره یا شومینه و جدای از بقیه قرار داد.

برای زیباتر شدن مبل هایتان از چند کوسن که ترجیحا” هم رنگ با پارچه های رومبلی می باشند استفاده کنید انتخاب رنگی که با پرده های اتاق وجه مشترک داشته باشد را نیز تجربه کنید. بعضی از اتاق های نشیمن ، حکم اتاق پذیرایی را نیز دارند.( به علت فضای کوچک) پس به گونه ای مبل ها را قرار دهید تا روبروی هم واقع شوند و مهمان هایتان به گفتگو با یکدیگر ترغیب شوند. از تلویزیون و زاویه قرار دادن مبل ها نسبت به آن غافل نباشید. اگر کاناپه استفاده می کنید کج قرار دادن آن در فضا ایده ی نویی است البته سایر مبل ها را نیز تغییر زاویه دهید تا فضا وسیع تر به نظر آید.

مبلمان هایتان به ویژه آن هایی که رویه ی چرمی دارند را در مجاورت شومینه یا رادیاتور و هم چنین تابش مستقیم نور خورشید قرار ندهید، زیرا به مرور زمان و بر اثر حرارت حاصله چرم خشک شده و ترک می خورد. علاوه بر این مبل هایی که روکش پارچه ای دارند و در مقابل تابش مستقیم نور خورشید هستند، تغییر رنگ خواهند داد. آخرین پیشنهاد ما به شما این است که از مبل های استیل در اتاق نشیمن تا حد ممکن استفاده نکنید. زیرا وسیله ی راحتی برای نشستن های طولانی نمی باشد.

نوشتهٔ بعدی
هوای آلوده خانه در زمستان
نوشتهٔ پیشین
از دکوراسیون زمستانی به دکوراسیون بهاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید