حالا وقت مرتب کردن کمدهاست!

بدون دیدگاه

فصل پاییز با رفتن بچه‌ها به مدرسه و خنک‌تر شدن هوا وقت خوبی برای تمیز کردن خانه و به خصوص مرتب کردن کمد است. در این مطلب مراحل آسان و ساده برای مرتب کردن کمد به شما پیشنهاد می‌دهیم. روش‌هایی که کمک می‌کند در فضا صرفه‌جویی کنید و لباس‌های بیشتری را در کمد و کشوی لباس جا دهید.

لباس‌ها را دسته‌بندی کنید و ببینید کدامیک را نمی‌خواهید بپوشید

ابتدا باید بدانید در کمد لباس خود چه چیزهایی دارید، آنها را بیرون آورده و دسته‌بندی کنید. ابتدا لباس‌هایی که می‌خواهید بپوشید و لباس‌هایی که قصد ندارید بپوشید را از هم جدا کنید. هر لباسی که خراب شده یا قابل استفاده نیست را دور بریزید. لباس‌هایی که سالم هستند اما قصد استفاده از آنها را ندارید، به دیگران بدهید.

هر چه را می‌توانید، بفروشید

می‌توانید همه لباس‌های سالم اما غیرقابل استفاده خود را در کیفی جمع کرده و برای فروش در اینترنت یا مراکز فروش لباس‌های دست دوم، در معرض فروش قرار دهید.

کمد لباس را جمع و جور کنید

حال که موارد بی‌مصرف را دور ریختید، وقت آن است که لباس‌های باقیمانده را در کمد مرتب کنید. ابتدا، لباس‌های تابستانی که قرار نیست تا شش ماه آینده استفاده کنید را جمع‌آوری کنید (اگر فکر می‌کنید قرار است به جای گرم سفر کنید، چند لباس تابستانی موردعلاقه خود را نگه دارید یا در جایی قابل دسترسی بگذارید). حال لباس‌هایی که قرار است بپوشید را در دسترس بگذارید یا در آویز جدیدی بیاویزید. وقتی فضا باز باشد، دیگر نیازی نیست لباس‌ها یا کفش‌ها را روی یکدیگر بگذارید. هر چه کمد مرتب‌ تر باشد بهتر می‌توانید ببینید چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی باید خریداری کنید.

کت‌های خود را به خشکشویی بدهید

حال زمان آن رسیده که همه کت و پالتوهایی که در طول تابستان جایی نگه داشته‌اید را بیرون آورده و در صورت نیاز آنها را به خشکشویی بسپارید.

کفش و بوت‌های پاییزی خود را تعمیر و تمیز کنید

اگر کفش نو ندارید، ممکن است لازم باشد کفش‌های سال قبل خود را تمیز و تعمیر کنید. در صورت نیاز به تعمیر، آن را به متخصصش بسپارید و روش‌های تمیز کردن کفش را نیز می‌توانید در این مطلب مطالعه کنید.

هر چیزی که نیاز به تعمیر دارد را تعمیر کنید

آیا پارچه سوییشرت شما مستهلک و خراب شده است؟ ابتدا لباس‌هایی که به تعمیر نیاز دارند را تعمیر کرده و آنها را با دست یا ماشین لباسشویی خوب بشویید تا حالت بهتری پیدا کند و آماده پوشیدن شود.

ببینید چه چیزی نیاز دارید و آن را خریداری کنید

لیستی از موارد موردنیاز خود تهیه کنید، مانند دستکش، جوراب و لباس زیر. سپس هزینه‌ای را برای تهیه این موارد درنظر بگیرید. در این مرحله باید کمی خوددار باشید و زیاده‌روی نکنید.

لوازم آرایشی خود را دسته‌بندی کرده، دور ریخته یا بفروشید

حال نوبت آن است که به سراغ کمد یا کشوی لوازم آرایشی برویم. لوازم آرایشی قدیمی را دور بریزید. برخی موارد قابل استفاده که خودتان مورداستفاده قرار نمی‌دهید را به دیگران داده یا بفروشید.

مرتب کردن لوازم آرایشی

ابتدا باید ظروف و بطری‌هایی برای نگهداری از لوازم آرایشی تهیه کنید، مطمئن شوید این ظروف تمیز هستند و لوازم آرایشی خود را در این ظروف قرار دهید.

نوشتهٔ بعدی
بتن شفاف یا لایتراکن چیست؟
نوشتهٔ پیشین
برای داشتن آشپزخانه مرتب از اینجا شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید