معجزه دکوراسیون داخلی

بدون دیدگاه

معجزه ای به نام دکوراسیون داخلی!

بدون شک به دنبال این هستید که بدانید معجزه دکوراسیون داخلی منزل چه بوده و چه فوایدی برای افراد ساکن در خانه دارد. یکی از معجزات طراحی دکوراسیون این است که می تواند ظاهر افراد را تغییر دهد و به شما کمک می کند تا لاغر شوید. گرچه شنیدن این جمله برای خیلی ها خنده دار بوده و باعث تعجب آنها می شود ولی این جمله کاملا حقیقت دارد.

دکوراسیون فضای داخلی خانه به اندازه ای قدرتمند است که می تواند هر کاری را انجام دهد ولی باید راهکار هایی را اجرا نمود تا بتوان معجزه طراحی دکوراسیون را دیده و از آنها استفاده نمود.

عدم استفاده از رنگ های گرم در آشپزخانه

رنگ های گرم که در طیف قرمز و نارنجی هستند بسیار مناسب فست فود ها بوده و حتما در سطح شهر فست فود های زیادی را دیده اید که از طیف رنگ های گرم برای دکوراسیون فضای خود استفاده کرده اند. دلیل آن هم این است که این رنگ ها باعث می شوند تا اشتهای افراد باز شده و چون این رنگ ها هیجان انگیز هستند میل به غذا را در افراد افزایش داده و باعث می شود تا سرعت غذا خوردن بیشتر شود.

حال اگر می خواهید وزن خود را کم کنید و اندامی متناسب داشته باشید توصیه می کنیم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از رنگ های گرم استفاده نکرده و ترجیحا رنگ های سرد را برای این بخش از خانه خود انتخاب کنید.

رنگ های سرد باعث می شوند تا در هنگام غذا خوردن آرامش داشته باشید و در کمال راحتی و آرامش غذای خود را میل کنید و در نهایت پیغام سیری خیلی زود به مغز رسیده و شما زود تر از آنچه تصور می کردید سیر می شوید و در صورتی که این روند در طول زمان ادامه پیدا کند کاهش وزن خود را خواهید دید.

کوچک کردن آشپزخانه های بزرگ

در صورتی که فضای آشپزخانه وسیع باشد میل افراد برای درست کردن غذاهای سنگین و همچنین ریخت و پاش کردن فضا افزایش می یابد. اما اگر فضای آشپزخانه کوچک باشد افراد تمایل بیشتری دارند که به سمت غذاهای ساده تر و همچنین سالاد ها بروند.

آشپزخانه را اتاق کار نکنید

آشپزخانه در گذشته صرفا به جهت تهیه و خوردن غذا مورد استفاده قرار می گرفت اما امروزه با زیاد شدن مشغله افراد کارهایی چون چک کردن برنامه کاری، نامه ها، درس و مشق کودکان و … در این محیط انجام می شود خلاصه در آشپزخانه یک سری کار هایی که به این فضا مرتبط نیستند رسیدگی می شود و این مسله باعث می شود تا در زمان انجام های متفرقه دائما در حال خوردن خوراکی های مختلف باشند و انجام این کار در طول زمان باعث چاقی افراد می شود به همین خاطر توصیه می کنیم از انجام کارهای متفرقه در داخل آشپزخانه پرهیز کنید.

تهیه ظروف با ابعاد کوچک

بشقاب ها و بیشتر ظروفی که به صورت مداوم از آنها استفاده می کنید را به گونه ای انتخاب کنید که ابعاد و اندازه آنها کوچک باشد زیرا بهره گیری از این بشقاب ها نه تنها باعث می شود تا افراد برای کمتر خوردن مجاب شوند، بلکه فضای بیشتری برای نظم بخشیدن در آشپزخانه در اختیار خانم خانه قرار می گیرد.

جداسازی کاناپه از تلویزیون

در صورتی که می خواهید لاغر شوید باید از قرار دادن کاناپه در مقابل تلویزیون اجتباب کنید. زیرا این کار باعث می شود تا در زمان تماشای تلویزیون مشغول خوردن شده و حساب کالری هایی که مصرف می کنید را از دست دهید و به همین خاطر توصیه می کنیم یا تلویزیون را از اتاق خود بیرون ببرید یا جای کاناپه را تغییر دهید.

استفاده از وسایل بازی در خانه

وسایل بازی مورد علاقه اعضای خانواده را به خانه آورده  تا از این طریق آنها برای انجام فعالیت و سرگرمی تشویق شده و کلی انرژی مصرف کنند. برای مثال میز بیلیارد، فوتبال دستی، دارت و … از جمله سرگرمی هایی هستند که می تواند دوستان شما را برای بازی و سرگرمی دور هم جمع کرده و در کنار گذراندن وقت امکان لاغر شدن افراد را هم فراهم شود.

نوشتهٔ بعدی
مکان مناسب جهت تلویزیون
نوشتهٔ پیشین
رنگ سبز در دکوراسیون آشپزخانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید