نباید های طراحی دکوراسیون

بدون دیدگاه

 نباید های طراحی دکوراسیون

همان طور که می دانید در یک چیدمان زیبا و ایده ال باید ها و نباید هایی وجود دارد که در هنگام طراحی دکوراسیون بهتر است که به آنها توجه داشته باشید. این کار باعث می شود تا از بروز خیلی از اشتباهاتی که در هنگام چیدمان ممکن است رخ دهد، جلوگیری کنید. در بهترین شرایط می توانید تمام نباید ها را به باید ها تبدیل کرده و بهترین دکوراسیون را برای منزل خود خلق کنید.

برای طراحی دکوراسیون چه کارهایی را باید انجام داد؟

۱- توجه به تناسب رنگ ها :

رنگ ها نقش مهمی در دکوراسیون دارند و انتخاب بهترین رنگ ها تاثیر زیادی در جلوه دکوراسیون منزل شما ایجاد می کند. فراموش نکنید که رنگ های بی روح و کم رنگ اصلا مناسب دیوار های منزل نخواهد بود. زیرا باعث می شود که دیوار رنگ و رو رفته به نظر برسد. به همین علت از رنگ های تیره و اشباع شده مثل ارغوانی و یا قرمز پررنگ برای طراحی منزل استفاده کنید. بهتر است  چند رنگی که برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کردید را روی کاغذ قرار داده و اگر آنها با یکدیگر هماهنگ بودند، آنها را به عنوان پالت رنگی تمام منزل خود به کار ببرید.

۲-عدم استفاده از چوب های یک رنگ :

چوب هایی که دارای رنگ های شبیه به هم هستند را در یک فضا به کار نبرید. بهتر است که در یک اتاق از تمام طیف های رنگی چوب استفاده کنید و به وسلیه کروم براق یا شیشه های رنگی اتاق را روشن کنید.

 ۳-پرهیز از پوشاندن کل اتاق با قالی 

یک طراحی بسیار بد این است که کل فضای اتاق را با قالی پر کنید. این کار خیلی شبیه پوشیدن صندل با جوراب است که اصلا چیدمان زیبایی برای منزل شما نخواهد بود. بهترین کار برای کف اتاق استفاده از کف پوش های چوبی  و یا کف پوش های متنوع موجود در بازار است. اما اگر تمایل به فرش کردن اتاق خود دارید، به این نکته توجه کنید که فرش باید حداقل به اندازه پنجاه سانتی متر از اطراف میز عسلی بیرون زده باشد.

۴- استفاده درست از بالای تختخواب :

از قرار دادن یک قطعه کوچک هنری در بالای تختخواب خودداری کنید. زیرا در طراحی دکوراسیون اتاق خواب باید دو سوم از بالای تختخواب را با وسیله ای پر کنید تا زیبایی چشمگیری پیدا کند. از این رو می توانید  با نصب دیوارپوش های بست وال بالای تخت خواب را بنحوی تزئین نمایید که چشم هر بیننده ای را خیره نماید.

۵- دقت در آویزان کردن پرده

از آویزان کردن پرده ها از بالای پنچره خودداری کنید. بهتر است برای اینکه ارتفاع پنجره و سقف بیشتر به نظر برسد، پرده ها را نزدیک به سقف اتاق آویزان کنید.  پرده ها در قسمت عرض باید به گونه ای باشد که کل قاب پنجره را بپوشاند. این کار باعث می شود تا پنجره ها عریض تر و با شکوه تر به نظر برسند.

 ۶- نادیده نگرفتن تاثیر عکس ها :

همان طور که می دانید عکس ها دارای قدرت زیادی بوده و تاثیر بالایی در دکوراسیون منزل دارند. از این رو می توانید اضافه های یک عکس بزرگ را برده و سپس عکس های قاب شده را با حدود چند سانتی متر فاصله از هم در بین و بالای هر قاب آویزان کنید.

 ۷-استفاده نکردن از جلد کاغذی برای کتابها :

کتابهایی که در کتابخانه منزل خود نمایی می کنند، مسلما جز چیدمان منزل شما به حساب می آیند از این رو هرگز نباید از جلد های کاغذی برای کتابها استفاده کرد. بهتر است که پوشش کاغذی کتابها را از روی جلد کتاب جدا کنید تا رنگ، نقوش برجسته و بافت جلد کتاب نمایان شود. می توانید کتاب ها را در طرف راست کاناپه به صورت مرتب بچینید.

 ۸-پرهیز از چسباندن مبلمان به دیوار اتاق

متعادل چیدن مبلمان از کارهایی است که بسیار در دکوراسیون منزل اهمیت دارد. اما در صورتی که در یک سمت از دیوار مبلمان بیشتری دارید، می توانید به وسیله یک آینه و یا درختچه ی تزئینی با همان ابعاد مبلمان، دیوار روبه رو متعادل کنید. اگر این ایده را اجرا نکنید جلوه اتاق از بین رفته و به نظر می رسد که اتاق سرازیر شده است.

۹- عدم استفاده زیاد از بالش های تزئینی و کوسن

توجه به این نکته ضروری است که هرگز نباید روی مبل های خود را کوسن های متعدد بپوشانید. استفاده از دو بالش تزئینی کوچک که متناسب با اندازه کاناپه باشد، ایده مناسبی خواهد بود. البته فراموش نکنید که انتخاب کوسن باید به گونه ای باشد که با کل قسمت های منزل هماهنگی داشته باشد.

نوشتهٔ بعدی
استفاده از رنگ آبی در دکوراسیون
نوشتهٔ پیشین
ترکیب رنگ ها در چیدمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید