نمای استرچ متال چیست؟

استرچ متال

استرچ متال پانل هایی از جنس استیل، آلومینیوم، آهن، مس و برنج است که در طی فرایند تولید برش داده می شوند و بعد از اینکه تحت کشش قرار گرفتند پنل هایی با نام استرچ متال یا اکسپندد متال تولید می گردد.

مشخصات فنی استراچ متال

صفحات توری اکسپندد متال  با ضخامت ۰.۲ تا ۶ میلی متر و با طول آزاد تولید و چشمه های آنها با اندازه ۶*۴ میلی متر تا ۷۵*۲۰۰ میلی متر قابل تولید می باشد. استرچ متال ها به صورت کلی با ضخامت ها و رنگ های متنوعی تولید می شوند و شبکه های توری کششی بر خلاف انواع توری های سیمی مفتولی که به هم بافته می شوند دارای ظاهری یکپارچه و مستحکم هستند. قطر چشمه های پنل استرچ متال با توجه به نوع فلز و کاربردی که در ساختمان سازی دارند قابل تغییر است و  به همین خاطر در صنعت معماری بسیار مورد توجه طراحان و معماران ساختمان قرار گرفته است.

نحوه استفاده از استرچ متال

قبل از اینکه از این نوع نما استفاده شود باید مواردی را در نظر گرفته شود. در ابتدا طرح معماری برای سطوح مورد نظر آماده شود و سپس با توجه به طول و عرض چشمه و پهنای پایه، مدل استرچ متال تعیین گردد. در مرحله بعدی باید طبق استاندارد تعیین شده ضخامت و ابعاد تایل های مورد نیاز تعیین شود و در نهایت نوع و رنگ متریال انتخاب شود.

کاربرد تایل های استرچ متال

به دلیل اینکه می توان صفحات استرچ متال را با ضخامت های بالا تولید نمود این امکان را دارند که از آنها برای ایجاد نمای ساختمان استفاده نمود. نمای استرچ متال نه تنها زیبایی چشمگیری را ایجاد می کند، بلکه به عنوان یکی مترایل محافظت کننده هم کاربرد دارد. با استفاده از استرچ متال امکان ساخت طرح های خاص سقف کاذب با ویژگی های منحصر به فرد  مانند منحنی و یا ابعاد وسیع امکان پذیرخواهد بود.

مزایای استفاده از نمای استرچ متال

  • با  استفاده از نورپردازی های مختلف در پشت تایل های استرچ متال  در شب نمایی درخشان و چشمگیری ایجاد می شود از این رو  به این نما، نمای شب هم گفته شود.
  • پانل های استرچ متال می تواند به عنوان محافظی بر روی پنل های شیشه ای قرار گیرد تا از این طریق بتوان اشعه های خورشید را کنترل نمود.
  • نمای استرچ متال در باطن خود نمایی سه بعدی داشته و به عنوان تنها نمایی که جلوه ای شیک و سه بعدی دارد کاربرد خواهند دارد.
  • تنوع طرح در پنل های استرچ متال زیاد است و دارای چشم انداز های متنوع و قیمت های مناسب قابل عرضه می باشند.

روش نصب نمای استرچ متال

تایل های استرچ متال را می توان به روش های مختلفی نصب نمود. برای حفاظت از لبه پنل ها و ایستایی آنها در مجاورت یکدیگر از پروفیل های گوناگونی استفاده شود و  برای قاب شدن بهتر بعد از جوش توری ها با روش های مختلفی به سازه وصل نمود. طراحی تایل های استرچ متال بسیار متنوع است و این مسله باعث می شود تا قطعات استرچ متال را با چیدمان های مختلف اجرا نمود.

نوشتهٔ بعدی
اصول اولیه فنگ شویی در آشپزخانه
نوشتهٔ پیشین
چند نکته فنی در رابطه با کابینت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید