استند و شلف جهت گلدان

بدون دیدگاه

مدل های استند و شلف برای چیدمان گلدان

استفاده از گل و گیاه در هر فضایی علاوه بر آنکه باعث شادابی و نشاط و آرامش افراد می شود به زیبایی آن محیط اضافه میکند ولی اگر به چیدمان آن اهمیت بیشتری داده شود مطمئینا” جذابیت و زیبایی آن فضا دو چندان خواهد شد. برای سر و سامان دادن به گلدان ها و زیباتر کردن چیدمان منزل تان می توانید از مدل های مختلف استند و شلف استفاده کنید که گروه بست وال در این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

استند میله ای

استند میله ای یکی از انواع استند ها است که جای کمی در فضا میگیرد و به همین دلیل خیلی مورد استقبال افراد در منزل قرار میگیرد، این استند دقیقا” متناسب با گلدان های شما طراحی شده است و حتی جای گذاشتن گلدان را نیز دارد. سطح اتکای این مدل استند، یک پایه ی افقی روی زمین است و بقیه ی قسمت های آن از میله های عمودی تشکیل شده اند که جای بسیار کمی می گیرند و می توانند به جای قرار گرفتن در گوشه ی فضا، وسط اتاق گذاشته شوند یا حتی به عنوان یک پارتیشن کوچک نقش ایفا کنند.

سکوی نشیمن

مطمئنا سطح سکوهای نشیمن باریکی که برای قرار گرفتن در فضاهای طولی مورد استفاده قرار می گیرند را می توان به عنوان فضایی برای قرار دادن گلدان ها در نظر گرفت. این سکوها و فضای روی و زیر آن ها برای گذاشتن گلدان های زیبای شما فوق العاده هستند و یک فضای سبز طولی و پیوسته ایجاد می کنند. اگر سکوهای کوچک تری هم داشته باشید، می توانید با قرار دادن آن ها در کنار یکدیگر چنین فضایی به وجود بیاورید.

سه پایه کوچک

سه پایه ها معمولا” جزو وسایلی هستند که برای بیشتر کارها مورد استفاده قرار میگیرد از نشستن تا ایستادن تا قرار دادن وسیله روی آن مورد استفاده قرار میگیرد. اگر با دید دیگری به سه پایه ها نگاه کنید، خواهید فهمید که آن ها می توانند نقش دکوری نیز داشته باشند. سه پایه های کوچک و جمع و جور را می توانید به عنوان یک استند ساده برای گلدان های خود مورد استفاده قرار دهید. اگر برای این کار از چند سه پایه با ارتفاع و اندازه های مختلفی استفاده کنید، ست جالبی خواهید داشت.

شلف آویز

شاید دل تان بخواهد از اتکا دادن همه چیز به سطح زمین فاصله بگیرید و کمی متفاوت تر عمل کنید. اگر این طور است، شلف های آویز می توانند گزینه ی جالبی برای شما باشند. طبقات این شلف ها معمولا به وسیله ی طناب به یکدیگر و در نهایت به سقف وصل می شوند. با استفاده از این شلف ها می توانید گلدان های خود را در هر قسمت فضا که مایل باشید، آویزان کنید و ظاهر جذاب تری به مجموعه آن ها بدهید.

طاقچه آویز

طاقچه ها همیشه نباید به سطح دیوار وصل باشند. آن ها می توانند روی سطح دیوار قرار بگیرند، اما از بالا آویزان شده باشند. این باعث می شود با چیدن گلدان ها روی طاقچه ها احساس کنید یک باغ کوچک معلق در اتاق خود دارید. این طاقچه ها نیز مثل شلف های آویز با طناب به یکدیگر و سقف وصل می شوند. در ضمن اگر دوست داشته باشید، می توانید یکی از آن ها را برای خودتان درست کنید.

همه عکس ها و تابلوها برای استفاده به عنوان جزیی از دکور منزل، ابتدا قاب می شوند. جالب است بدانید که همین ایده ی قاب کردن را می توان برای چیدمان گلدان ها نیز استفاده کرد. اگر یک قاب با اندازه ی بزرگ داشته باشید، می توانید به سادگی گلدان خود را از داخل آن آویزان کنید و به این شکل گل های زیبای خود را قاب کنید. این قاب جدید می تواند نسبت به قاب های دیگر منزل تان بسیار جذاب تر هم باشد؛ چرا که سوژه ی آن زنده و قابل لمس کردن است.

قفسه های فلزی معمولا برای طبقه بندی وسایل خاصی ساخته نمی شوند و همین موضوع دست شما را باز می گذارد که فضای داخل آن ها را با هر چه دل تان می خواهد، پر کنید. مطمئنا گلدان های متعددی که نمی دانید چگونه نظم شان داده و در یک مجموعه ی منسجم و زیبا قرار دهید، می توانند در یک قفسه ی فلزی قرار بگیرند. شما می توانید در کنار گلدان ها وسایل دکوری یا کتاب های خود را نیز قرار دهید و به این شکل، قفسه را جذاب تر کنید.

کنده درخت

یکی دیگر از استندهای زیبا و طبیعی که می تواند فضای منزل تان را حسابی گرم و خاص جلوه دهد، کنده ی درخت است. کنده ها می توانند گزینه های کم خرجی برای قرار دادن گلدان ها باشند. جذابیت کنده ها در این است که خودشان هم مثل گیاهان شما از دل طبیعت آمده اند و به همین خاطر قادرند بیش تر از هر چیز دیگری به عنوان استند برای قرار دادن گلدان ها مناسب باشند. کنده ها را می توانید در کنار هم یا در ترکیب با شلف و دیگر استندها مورد استفاده قرار دهید.

میز کوچک

تقریبا در منزل همه ما می توان میزهای کوچکی را که برای کارکردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، یافت. یکی از کارکردهای این میزها می تواند استفاده به عنوان محلی برای قرار دادن گیاهان باشد. میزهای کوچکی که کنار تخت قرار می دهید یا در چیدمان نشیمن و پذیرایی استفاده می کنید، می توانند قسمتی از فضای طبقات خود را به گلدان ها اختصاص دهند. با این کار هم گلدان ها فضای مناسبی خواهند داشت و هم میزها زیباتر به نظر خواهند رسید.

نردبان چوبی

این مدل استند که این روزها محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است، از یک ایده ی ساده برگرفته شده که قرار دادن گلدان و وسایل دکوری روی تخته های نرده بان است. این استندها را می توانید از فروشگاه های لوازم دکوری منزل تهیه کنید یا به جای آن از نردبان قدیمی تان استفاده کنید. نرده بان هایی که مسطح هستند، جدا از عملکرد اصلی شان می توانند در چیدمان منزل نیز به کار بیایند. برای همین اگر یک نردبان چوبی بلا استفاده دارید، می توانید آن را به شکل یک استند زیبا درآورید.

نوشتهٔ بعدی
بازسازی ساختمان و آپارتمان
نوشتهٔ پیشین
انواع سینک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید