تقسیم فضای آپارتمان

بدون دیدگاه

 تقسیم بهینه ی فضای آپارتمان ها

در حالی که بیش از این پارتیشن ها یا دیوارهای جداگانه موقت، اغلب به منظور دکور کردن فضاهای اداری ، فروشگاهی و … مورد توجه و استفاد بودند چند سالی است که پارتیشن های خانگی هم برای آن دسته از واحد های آپارتمانی ذکر شده در اشکال و انواع و اندازه های مختلف به بازار عرضه شده است . این در حالی است که پارتیشن های خانگی حتی برای واحد های مسکونی بزرگ تر نیز که دارای دیوارهای جداکننده هستند کاربرد دارد که در اغلب این موارد به عنوان وسیله ای دکوری و نه به منظور جداسازی قطعی دو فضا از یکدیگر از سوی ساکن یا ساکنان مورد استقبال قرار می گیرد.

کاربردها و انواع پارتیشن های ساختمانی

علاوه بر جداسازی فضا در آپارتمان های مسکونی کوچک فاقد دیوارهای جداکننده، پارتیشن ها در کاربردهای دیگر اغلب به عنوان وسیله ای برای جداسازی فضای ورودی از فضاهای دیگر، جداسازی فضای هال از پذیرایی، پنهان کردن قسمت های قناص فضا، ستون های قرار گرفته در مرکز یا فضاهایی با دیوار کج، برای فضا سازی در اتاق خواب های بزرگ و تبدیل آن به دو اتاق تو در تو و … مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین، استفاده از پارتیشن بندی در فضاهای داخلی علاوه بر کاربرد، جنبه ی دکوراتیو نیز دارد مخصوصا” در فضاهایی با متراژ کم، نوع پارتیشن نباید باعث کوچک شدن فضا شود.

پارتیشن ها یا جداکننده های سبک می توانند با ارتفاع بسیار کوتاه نصب شوند. در این حالت به صورت دیواری  عمل کرده و در محیط های  یکپارچه برای جداسازی دو فضا به کار می رود. برخی از انواع پارتیشن ها که روی زمین قرار می گیرند.، معمولا” دو سویه طراحی و ساخته می شوند و می توانند برای هر دو سمت فضا جنبه ی دکوراتیو داشته باشند.

یک پارتیشن خلاقانه در محیط منزل

علاوه بر پارتیشن های چوبی ، شیشه ای و … شما می توانید از اشیا و وسایل دکوری مورد علاقه خود به عنوان پارتیشن استفاده کنید. آکواریوم ها می توانندانتخاب مناسبی دراین زمینه باشند، فقط به این نکته توجه کنید که آکورایوم زمانی می تواند به عنوان پارتیشن استفاده شود که از دو طرف دید داشته باشد.

بهترین و مطلوبترین حالت قرار دادن آکواریوم در محیط به نحوی است که از چند جهت قابل رویت باشد. در این حالت جلوی نور محیط را نگرفته و فضا بسته نمی شود . پارتیشن ها با تعبیه ی نورهای نقطه ای می توانند به عنوان یک عنصر دکوراتیو نیز در فضا عمل کنند.

این نورپردازی را می توانید در قسمت بالا جا نمایی کنید. در قسمت هایی از فضا همانند جان پناه پله ها پارتیشن ها می توانند هم نقش جان پناه را ایفا کنند و هم فضا را از حالت بسته بودن در آورند. این تقسیم بندی ها در اتاق کودک نیز به دلیل فراهم آوردن فضایی دوست داشتنی برای کودک خردسال شما به وجود آورد. توجه به ایمنی در اجرای پارتیشن اتاق کودک بسیار مهم است. در طراحی پارتیشن های امروزی به فرم نیز بسیار توجه می شود.

خلق فضای بهینه در دل پارتیشن ها

در کنار پارتیشن های مسطح و دیوارگونه، برخی پارتیشن های امروزی از اجزای مجزایی همچون باکس ها و طبقات کوچک و بزرگ چوبی و شیشه ای تشکیل شده اند که به شکل های متفاوت و متنوع بر روی قید یا داربست فلزی یا چوبی مونتاژ می شوند و به مجموعه حالتی پویا و متنوع می دهند. از سوی دیگر، پارتیشن ها می توانند در حالت هایی به صورت یکسره عمل کنند و دو دیوار رو به روی هم را به یکدیگر متصل کنند.

نوشتهٔ بعدی
چیدمان راحت و خودمانی منزل
نوشتهٔ پیشین
اجرای سریع ساختمانی با روش Tilt-Up

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید