جایگاه میز تلویزیون در فضای داخلی

بدون دیدگاه

میز تلویزیون

برای ایجاد تغییر در دکوراسیون اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی، آن چه که بیشتر از سایر لوازم کار را دشوار می کند تلویزیون است. گاهی در طراحی دکوراسیون داخلی ممکن است که تنها به خاطر تلویزیون و میز آن به نتیجه مورد نظر خود نرسید چرا که وجود تلویزیون در فضا کار طراحی را سخت تر کرده و شما نمی توانید تصورات ذهن خود را اجرا کنید.

امروزه مدل های ظریف و زیبایی برای میز تلویزیون طراحی شده است که کار را برای ایجاد دکوراسیونی زیبا ساده تر می کند. برای این که بتوانید از میز تلویزیون به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده کنید باید از ترفند های مناسبی بهره بگیرید تا بتوانید فضایی زیبا را خلق نمایید.

مخفی کردن میز تلویزیون

یکی از راهکار هایی که گاها” می توانید از آن استفاده کنید تا مشکل غیر قابل حل در طراحی یک فضا را حل کنید این است که آن را از طراحی انجام شده حذف کنید. این روش در صورتی که یک صندلی یا یک اکسسوری در فضا داشته باشید به راحتی قابل اجرا می باشد ما اگر مشکل میز تلویزیون باشد برای حذف کردن آن کمی دچار مشکل می شوید. پیشنهاد ما این است که به جای حذف کردن، آن را در داخل دکوراسیون پنهان کنید. در صورتی که دیدن برنامه های تلویزیون در اولویت شما نیست و به دیدن تلویزیون علاقه ای ندارید می توانید آن را از اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی خود حذف کنید.

پیشنهاد می کنیم از میز تلویزیون به عنوان یک کتابخانه کوچک استفاده کرده و از طبقات میز تلویزیون برای قرار دادن کتاب ها و لوازم دکوری بهره بگیرید تا با کمک کتاب ها بتوانید فضای گرم تری را در فضای سالن نشیمن ایجاد کنید در این شرایط کتاب ها در اولویت قرار گرفته و سایر عناصر کمتر به چشم خواهند آمد. البته این روش بیشتر برای خانه هایی که میز تلویزیون قدیمی دارند بیشتر کارایی خواهد داشت. چرا که این روش ایده ساده تر و مقرون به صرفه تری به جای خرید میز تلویزیون خواهد بود.

استفاده از میز تلویزیون جدا از هم 

ایده دیگری که می توانید از آن استفاده کنید جدا کردن قسمت های مختلف میز تلویزیون است. میز های بزرگ یکپارچه ای که بیشتر شبیه ویترین است ظاهر زیبایی در فضای نشیمن به نمایش نمی گذارند از این رو پیشنهاد می کنیم  از میزی که دارای اجزای جدا از هم می باشد استفاده کنید. میز هایی که قسمت بالایی و پایینی آن ها از یکدیگر جدا هستند کار دکوراسیون را بسیار ساده تر خواهند کرد و تمام محدودیت هایی که میز تلویزیون برای دکوراسیون ایجاد می کند را نخواهند داشت. خوبی میز های جدا از هم این است که به راحتی می توانید با توجه به ذوق و سلیقه خود آنها را نصب کنید و شکل دوست داشتنی خود را ایجاد کنید. فراموش نکنید که نباید قسمت های مختلف را در فاصله دورتر از تلویزیون نصب نمود.

نمایش شخصیت در دکوراسیون

یکی از ویژگی های دکوراسیون مدرن، شخصی سازی کردن مکان و به نمایش گذاشتن شخصیت افراد می باشد. شما می توانید در هر نقطه از خانه  سلیقه و علایق شخصی خود را به نمایش بگذارید. این مسله در مورد استفاده از میز تلویزیون نیز صدق می کند از این رو می توانید اکسسوار های مناسب برای استفاده در اطراف تلویزیون را تهیه کرده و بعد از نصب تلویزیون بر روی دیوار فضای اطراف خالی آن را با عکس های مورد علاقه خود بپوشانید. حتی این مکان برای نصب اولین نقاشی ای که فرزند شما کشیده است نیز مناسب خواهد بود.

استفاده از قفسه و شلف

قفسه های باز و طبقات بدون دری که در زیر تلویزیون قرار می گیرند نه تنها برای قرار دادن اشیاء دکوری و اکسسوار ها، بلکه از نظر دکوراتیو نیز فضایی زیبا و چشم گیر ایجاد می کنند. استفاده از شلف و قفسه های باز به جای کمد های درب دار برای افرادی که به استفاده از اکسسوار های متعدد علاقه مند هستند بسیار مناسب خواهند بود.

بهره گیری از دیوارها

دیوار هایی که بر روی آن ها تابلو های نقاشی و یا عکس هایی زیبا با دقت و هماهنگی نصب شده اند توجه همه را به خود جلب می کنند. اما اگر به دنبال ایجاد چنین فضایی هستید، دیواری که میز تلویزیون در مقابل آن قرار دارد می تواند انتخاب مناسبی باشد. این گونه می توانید یک مکان هنری و نقطه توجه در اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی خود ایجاد کنید. این مدل طراحی در دنیای دکوراسیون نیز به یکی از ترفند های مطرح  و زیبا تبدیل شده است.

نوشتهٔ بعدی
کاربرد شلف و آویز در منزل
نوشتهٔ پیشین
قوانین طراحی اتاق خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید