ترکیب رنگ های جادویی برای خانه های ایرانی

بدون دیدگاه
  • قرمز روی قرمز

برای قرمز کردن دیوار ها خوب است از رنگ قرمز گوجه ای استفاده کنید. سپس می توانید از قرمز مایل به قهوه ای روی گچ بری های دیوار استفاده کنید تا حالت سایه ایجاد شود و دیوار کمی کنترانست پیدا کند. اتاقی با این رنگ برای استراحت بسیار مناسب است. قرمز برای اتاق مطالعه نیز مناسب است.

  • توسی و ماهونی (قهوه ای مایل به قرمز)

توسی بسیار ملایم که ته مایه آبی دارد بسیار آرامش بخش است و حسی همچون آسمان و اقیانوس دارد. این رنگ برای اتاق مطالعه بسیار مناسب است. برای گچ بری های دیوار نیز به جای رنگ های سفید یا سیاه از رنگ قهوه ای شکلاتی استفاده کنید.

  • توسی و یاسی

برای رنگ آمیزی خانه هایی که کنار دریا هستند می توان از رنگ زیبای توسی برای دیوارها و برای تزئینات آن از رنگ یاسی بسیار روشن استفاده کرد.این ترکیب رنگ بسیار معنوی و نورانی است و درخشش درونی دارد.

  • آبی و سبز

این ترکیب رنگ به نوعی یادآوری کننده ی اقیانوس در روزهای آفتابی و قدم زدن در کنار دریا است می توانید در این ترکیب از رنگ کبالت ( نقره ای- سفید) و صورتی خاکی استفاده کنید.

  • آبی روی آبی

این ترکیب رنگ بسیار کلاسیک و سنتی است. به طوری که دیوار ها آبی کمرنگ هستند و گچ بری های دیوار به رنگ آبی آسمانی و پررنگ تر رنگ آمیزی می شوند. بنابراین با گذشت زمان هرگز رنگ کهنگی به خود نمی گیرد. این رنگ بسیار کم رنگ و محو است و به همین دلیل موجب آرامش و شادی می شود.

  • بادمجانی و سبز توسی

استفاده از رنگ بنفش تیره روی دیوار ها بیانگر عمق فضا است. می توان در کنار چنین رنگ تندی از ترکیب رنگ سبز- آبی  هیجان انگیز نیز استفاده کرد. این رنگ برای اتاق خواب یا اتاق نشیمن چندان مناسب نیست زیرا خیلی پررنگ است. اما می توان از آن برای اتاق مطالعه یا کتابخانه استفاده کنید.

  • سبز و قهوه ای

دیواره هایی با رنگ سبز بسیار کم رنگ و تزئین آن با قهوه ای نمای بسیار زیبایی به فضا می بخشد. این ترکیب رنگ بسیار آرامش بخش است و بهتر است برای اتاق های کوچک همچون اتاق مطالعه یا اتاقی که در آنجا موسیقی گوش می کنید، استفاده شود.

نوشتهٔ بعدی
دکور فضای کابینت های بالایی در آشپزخانه
نوشتهٔ پیشین
سبک سازی ساختمان با استفاده از مصالح مختلف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید