سایبان برقی

بدون دیدگاه

تاریخچه سایبان ها

اولین نمونه هاى سایبان ها با اهداف صرفا” کاربردى و تنها به جهت پوشاندن پنجره و سد نور شدید آفتاب، مورد استفاده قرار مى گرفتند.جنس این نوع سایبان ها از پارچه های نیمه شفاف مانند گاز می باشد و معمولا” بین پرده اصلی و پنجره  براى حفاظت از پرده هاى گران قیمت اصلى در برابر نور شدید آفتاب و جلوگیرى از رنگ پریدگى آنها نصب مى شدند. در قرن هفدهم دو نوع سایبان وجود داشت که یکى به شکل پرده اى ساده که با دو بند در بالا جمع شده و به صورت والانى در بالاى پنجره قرار مى گرفت و دیگرى یک پارچه چهارگوش ساده و هم اندازه با ابعاد پنجره که به تخته هاى چوبى متصل شده و در فرورفتگى قاب پنجره نصب مى شد ولی درقرن هجدهم فرم سایبان شکل زینتی به خود گرفت و در مدل هاى چین دار و والان مانند، تحت عنوان پرده هاى مدل ایتالیایى که امروز با نام سایبان مدل اتریشى نامیده مى شود مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه سایبان ها دارای مدل های مختلفی هستند که می توان از آنها برای هر نوع دکوراسیون و سلیقه ای استفاده کرد که در زیر به یکی از این مدل ها به نام سایبان برقی اشاره میکنیم.

سایبان برقی

نسل جدیدی از سایبان های آفتابی که امروزه جهت بسیاری از مکان های تجاری مورد استفاده قرار میگیرد سایبان های برقی  یا همان سایبان اتوماتیک می باشد.

اجزای تشکیل دهنده سایبان برقی ، شامل موارد زیر می باشد.

  1. چادر سایبان: چادر سایبان های برقی از سه مدل تشکیل شده اند.
  • برزنتی: نوع جدیدی ازچادر سایبان های برقی، سایبان برزنتی است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و از طرح ها و رنگ های مختلفی تشکیل شده است که در زیر به چند نمونه از آنها اشاره میکنیم.
  • فلکسی: از سایبان های فلکسی برای چاپ بنر و تبلیغات روی سایبان استفاده میشود.
  • ترانزیتی: سایبان های ترانزیتی نسل جدیدی از سایبان های برقی می باشد که دارای انواع مختلفی از رنگ ها می باشند و از مهترین ویژگی این نوع از چادرها این است که به خاطر قابلیت شستشویی که دارند باعث طول عمر سایبان برقی میشوند و دارای ۵ سال گارانتی می باشند.
  1. موتور برقی: موتورهای سایبان برقی در بازار ایران ساخت کشور چین می باشد و تمام شرکت های سایبان برقی از موتورهای چینی استفاده می کنند.
  2. بازویی: بازویی های سایبان برقی کاملا تولید داخل کشور می باشد و با استفاده از الگو های خارجی در بالاترین کیفیت مورد استفاده قرار می گیرد، این بازویی ها از بازشوی ۲ متر و ۲۰ سانتی متر تا ۲ متر و ۸۰ سانتی متر باز می شوند و به سایبان برقی شما کمک می کند راحت تر باز و بسته شود. در داخل بازویی سایبان برقی از فنر های درجه یک و مرغوب استفاده شده است تا فرایند باز و بسته شدن سایبان شما را با نرمی و آرامی مواجه کند،این بازویی ها در رنگ سفید موجود می باشد.
نوشتهٔ بعدی
انواع شیشه ساختمانی
نوشتهٔ پیشین
پرده برقی هوشمند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید