نمای سقف شینگل چیست؟

بدون دیدگاه

سقف شینگل چیست؟

نوعی سقف که برای پوشش بام های شیب دار از آن استفاده می شود را شینگل می نامند. شینگل دارای یک لایه فایبرگلاس اشباع شده و مقاومت دهنده است که با استفاده از قیر با کیفیت تولید و با دانه های معدنی و رنگ های متنوع پوشانده شده است.

کاربرد سقف پوش شینگل

از این پوشش برای سقف های شیب داری که شیب آنها ۳۰  درصد به بالا است استفاده شده و همچنین برای پوشش دیوارهای عمودی هم کاربرد دارند.

مزایای شینگل

مهم مزیت این پوشش سقفی طرح بندی و رنگ بندی بسیار متنوع آن است و به این دلیل مشکلی برای هماهنگ کردن شینگل  با سایر اجزا ساختمان نخواهید بود و همچنین بسیار انعطاف پذیر بوده و برای سقف هایی با طرح های پیچیده به راحتی قابل اجرا می باشد.

  • شینگل در برابر عوامل جانبی مانند باد های بسیار شدید مقاوم بوده و به صورت طولانی مدت می توان از آن استفاده نمود.
  • بعد از نصب می توان روی سقف شینگل تردد کرده و هیچ آسیبی به آب بندی سقف وارد نخواهد شد.
  • شینگل جزء سقف پوش هایی است که روش نصب بسیار ساده ای داشته و برای نصب آن نیاز به ابزار خاصی نبوده و این پوشش مقاوم است و با اغلب طراحی های سقف سازگار می باشد.
  • هزینه سقف های شینگل چون در حجم های بزرگ تولید می شوند در مقایسه با سقف های دیگر مناسب است. ضمن اینکه هزینه نصب مناسبی داشته و چون وزن سبکی دارند کارفرما هزینه بار زیادی را متحمل نمی شود.
  • سقف پوش های شینگل در برابر سرما –۳۰ درجه سانتیگراد و حرارت ۹۰ درجه سانتی گراد مقاومت بالایی دارند.
  • شینگل زیبایی منحصر به فردی را ایجاد می کند و به علت اینکه طرح های سه بعدی دارد میخ های آن در زمان نصب کاملا مخفی خواهند بود.
  • در صورت ایجاد ضربه در شینگل به راحتی قابل تعمیر بوده و مهم تر اینکه آب بندی دودکش ها و داکت ها توسط خود شینگل انجام می شود.
  • آب بندی سقف پوش شینگل به صورت ۱۰۰ درصدی و بدون نیاز به چسب و مواد عایق کاری می باشد.
  • مزیت دیگر شینگل این است که گرما را به زیر سقف انتقال نمی دهد و صدای باران را در زمان بارش خفه کرده و تا حد زیادی از بین می برد.

 روش نگهداری از سقف شینگل

این نوع سقف ها به دلیل اینکه نگهداری از آنها آسان بوده طول عمر بالایی دارند و لازم به مراقب دائمی از آنها نبوده و تنها لازم است به شکل مطلوبی حفظ شوند در این صورت همیشه زیبا بوده و در صورت بروز هرگونه آسیبی به سقف به راحتی قابل تعمیر هستند.

انواع سقف شینگل

شینگل بسته به طرحی که دارد در سه دسته مختلف قرار می گیرد که شامل شینگل پاستل، شینگل لانه زنبوری یا چند ضلعی و شینگل دولایه یا کمبریج می باشد.

رنگ های مختلف سقف پوش شینگل

شینگل دارای رنگ بندی مختلفی است و دلیل آن هم وجود سنگ ریزه های رنگی موجود در آن است. به صورت معمول پوشش شینگل با رنگ های اخرایی، قهوه ای،خاکستری و دودی می باشد.

نحوه اجرای سقف شینگل

نصب شینگل از قسمت انتهایی شیب آغاز می شود و به قسمت های فوقانی شیب به اتمام می رسد. در سازه های چوبی به علت وجود بستر مناسب نیازی به اجرای چوب نراد نبوده و در سازه های lsf به دلیل وجود بستر پروفیل های اجرا شده نیازی به قوطی کشی نیست. برای اجرای تیزه ها در سقف می توان از شینگل های چند ضلعی استفاده نمود که در این حالت بهترین اجرای شینگل انجام شده چرا که همجنس بودن و کاهش پرتی را در بر دارد.

نوشتهٔ بعدی
سیستم سقفی دکرا
نوشتهٔ پیشین
عوض شدن فصل، بهانه ای برای تغییر دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید