صفحات کورین

صفحات کورین چیست ؟

کورین نام یک نوع سنگ مصنوعی است که از اکریلیک و زرین تشکیل شده و به دلیل داشتن سطحی صاف و یکپارجه از آن برای پوشش سطوح مختلف استفاده می کنند.

ویژگی های سطوح کورین

صفحات کورین بیش از ۷۰ نوع رنگ دارند که در کنار ظاهری زیبا، دوام ومقاومت بالایی دارند. این پوشش ها ضد خش، ضد لک، ضد زنگ و همچنین انعطاف پذیر می باشند و می توان آنها را برش داده و سوراخ کاری نمود. قابلیت ترمیم آسان این صفحات از دیگر ویژگی های آنها است و می توان به سرعت آنها را چسبانده و پولیش کاری نمود. سطوح کورین جزء متریالی هستند که به راحتی قابل شستشو بوده و می توان آنها را به سرعت تعمیر نمود.
از آنجایی که در این نوع صفحات درزها به صورت نامرئی هستند از این رو این محصول کاملا بهداشتی بوده و این امکان برای طراحان فراهم می شود تا در کنار سینک های متنوعی که وجود دارد طرح و فرمی زیبا در آشپزخانه  هر خانه ای ایجاد کنند.
صفحات کورین در برابر آتش مقاوم بوده و حفظ و نگهداری از آنها به راحتی امکان پذیر است و به همین خاطر عمر طولانی خواهند داشت. این نوع پوشش ها مقاومت بسیاربالایی در محیط های اسیدی و قلیایی دارند و حداکثر ۵۰۰ کیلوگرم بر متر مربع وزن را تحمل می کنند.

تفاوت سنگ طبیعی و کورین

استفاده از سنگ های طبیعی به دلیل وزن بالایی که دارند و همچنین به خاطر اینکه در ابعاد بزرگ و چند وجه نمی توان به صورت یکپارچه از آنها استفاده نمود با محدودیت هایی رو به رو هستند، اما صفحات کورین در مقابل رطوبت مقاومت داشته و به دلیل وزن پایین امکان اجرایی بسیاری را فراهم می کند.  

 معایب پوشش کورین

یکی از عیب های صفحه های کورین در زمان برش کاری این است که قسمت هایی از آن در زمان برش به شکل غبار در محیط پراکنده می شود و باید عملیات تمیز کاری بلافاصله بعد از نصب و اتمام کار انجام شود. نکته بعدی این است که این صفحات در برابر خش مقاومت چندان خوبی نداشته اما با این وجود در صورت ایجاد خش می توان با پولیش کاری آنها را رفع نمود.

مشخصات فنی صفحات کورین

سطح کورین کاملا صیقلی بوده و هیچ منفذی در آن وجود ندارد. به همین خاطر باکتری ها به داخل سطح کورین نفوذ نمی کنند و همین مسله باعث می شود تا این محصول کاملا بهداشتی باشد. پوشش های یکپارچه کورین دارای ضخامت ۶ تا ۱۲ میلیمتری می باشند که در سایز های مختلفی مانند ۳۶۸*۷۶۰ میلی متر و ۲۵۸*۷۶۰ میلی متری در بازار عرضه می شوند.  
مکان های قابل استفاده از پوشش های کورین
این نوع سنگ مصنوعی به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد در فضای آشپزخانه روی کابینت ها و پیشخوان و همچنین رویه کابینت روشویی حمام و سرویس های بهداشتی استفاده می شود. در فضای آزمایشگاه ها و همچنین تمامی مراکز درمانی و بهداشتی و حتی مکان هایی که نیاز به رعایت کامل بهداشت وجود دارد قابل استفاده هستند وحتی برای ویترین ها، رویه میز و کانتر های رستوران ها و فست فود ها و … به صورت مرسوم استفاده می شود.

انواع کورین

کورین دارای رنگ و طرح های مختلفی است که به صورت یکدست، تک رنگ و همچنین تم رنگی و لکه های درخشان قابل تولید است اما امروزه متریال دیگری در بازار عرضه می شود با نام کوارتز که نه تنها تمامی خصوصیات کورین را دارد، بلکه دارای دوام و زیبایی فوق العاده ای می باشد.

اجرای کورین

برای اینکه بتوان نتیجه مطلوبی را به دست آورد باید زیر ساخت دقیقی را انجام داد برای مثال تراز بودن بخش هایی که قرار است صفحه کورین روی آن نصب شود از مهم ترین کارهایی است که باید در زمان اجرا به آن توجه شود. البته امروزه به کمک تجهیزات مختلف می توان طرح نهایی را ساخته و کامل نمود. مرحله بعدی توجه به سازه ای است که باید در زمان اجرا به دقت نصب شود. برای مثال  در فضاهایی که طول کورین زیاد است امکان شکم دادن صفحه وجود دارد و باید از قوطی های فلزی پنهان که با یک مقطع مناسبی هستند استفاده نمود.
فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید