طراحی و اجرای حیاط آپارتمان ها

بدون دیدگاه

دکوراسیون حیاط و ورودی خانه

امروزه به دلیل اینکه بیشتر افراد در آپارتمان های مسکونی خود دور از فضای بکر طبیعی زندگی می کنند و مشغله های زندگی باعث می شود تا کمتر فرصت کنند تا از فضای زیبا و سر سبز طبیعت استفاده کنند به همین خاطر باید به دنبال راهکاری بود که افراد بتوانند با طبیعت ارتباط برقرار کنند.محل زندگی افراد جای مناسبی است که بتوان از عناصر و گیاهان طبیعی لذت برد و می توان از حیاط های کوچکی که در ورودی ساختمان ها قرار دارد بهترین استفاده را کرد. برای دکوراسیون حیاط ها می توان از ایده های مختلفی استفاده نمود که بسیار کاربردی بوده و حس زیبایی را در فضای ورودی آپارتمان ایجاد می کنند. با آوردن طبیعت به محل زندگی خود نه تنها  چهره ای تازه در دکوراسیون حیاط منزل شما به وجود می آید، بلکه حس شادابی، طراوت و هیجان انگیزی در فضا انتشار یافته که به افراد ساکن در خانه منتقل می شود.تعریف مسیر های حرکتیدر محوطه ورودی آپارتمان می توان مسیرهایی را تعریف نمود تا با عبور از میان گیاهان و فضاهای سبز حس لذت بخشی در افراد به وجود آید. با انجام این کار می توان در حین عبور از حیاط تمام بخش ها و زاویه ها را دیده و چون در نزدیک ترین فاصله با آنها هستید به راحتی انرژی مثبتی را انتقال می دهند. از این رو می توان مسیرهای متنوعی را در حیاط طراحی نمود تا با عبور از آنها حال و هوای تازه ای در افراد ایجاد شود. شاید فکر کنید در حیاط های کوچک آپارتمان نمی توان از این ایده استفاده نمود اما یادتان نرود که یک طراح حرفه ای و زبردست می تواند راه حل مناسبی برای ایجاد مسیر در حیاط خانه شما پیشنهاد دهد.
ایجاد اختلاف سطح در طراحی حیاط مسیر هایی که در حیاط آپارتمان ایجاد شده را می توان روی سطوحی با ارتفاع های مختلف اجرا نمود و با انجام این کار حس پویایی زیادی در فضا به وجود می آید و جالب این است که در زمان توقف در محل های مکث تعریف شده می توان سایر مسیر هایی که در حیاط مشخص شده را از بخش های بالایی دیده و این اتفاق برای ساکنین آپارتمان بسیار جذاب خواهد بود.فراموش نکنید که اختلاف سطح در زمین هایی که دارای شیب هستند کاملا اجتناب ناپذیر بوده اما در زمین هایی ک کاملا مسطح هستند می توان اختلاف سطح را با ارتفاع کمتری به وجود آورد.
بهره گیری از مصالح متنوع برای کف سازیدر صورتی که ازکفپوش های مناسبی برای حیاط آپارتمان استفاده شود  می توان به زیباتر شدن این بخش از آپارتمان کمک نمود. البته پیشنهاد می کنیم برای کف سازی از کفپوش های متنوعی استفاده شود تا بتوان حس کسالت و یکنواتی را از فضای حیاط گرفته و زیبایی فضا بیشتر شود. در صورتی که مصالح انتخابی از سنگ و چوب باشد و از گیاهان پوششی نظیر چمن ها استفاده شود به راحتی می توان حس نزدیکی به طبیعت را در فضا تقویت نمود. انتخاب مصالح مناسب برای حیاط آپارتمان باید بر طبق نظر متخصصان در این حوزه صورت بگیرد تا بتوان به صورت طولانی مدت از آنها استفاده نمود.
استفاده از آلاچیق و سایباندر طراحی محوطه ورودی آپارتمان می توان از سایبان و آلاچیق برای نشستن و تماشای تمام منظره ای که در حیاط ایجاد شده است استفاد کرد. سایبان ها تنوع زیادی دارند و این امکان را فراهم می کنند تا بتوان با توجه به بودجه و سلیقه افراد گزینه مناسبی راانتخاب کرده که از لحاظ ابعاد با کل فضا هماهنگی داشته باشد.
انتخاب آلاچیق و سایبان باید با توجه به نیاز ساکین در آپارتمان صورت بگیرد برای مثال  می توان از آلاچیق هایی که نشیمن به آنها متصل است استفاده کرده یا از سایبان هایی که به صورت متحرک بوده و به راحتی قابل جابجایی هستند، بهره گرفت و حتی سایبان های برقی که دارای ابعاد و اندازه های متنوعی بوده و در طرح و رنگ های مختلفی قابل عرضه هستند و امکان تنظیم آنها به صورت دستی وجود دارد، گزینه دیگری است که می توان از آن استفاده کرد.

نوشتهٔ بعدی
نظم بخشیدن به آشپزخانه
نوشتهٔ پیشین
دستگیره های کابینت و کمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید