نورپردازی ورودی ساختمان

بدون دیدگاه

نورپردازی مختلف ورودی ساختمان

راهرو ورودی خانه به صورت معمول اولین تصویری است که از سبک و طراحی دکوراسیون منزل به مخاطب نشان داده می شود. از این رو در زمان طراحی داخلی فضای منزل هرگز نباید راهروی ورودی منزل را فراموش نمود. شاید تصور کنید که دیزاین و طراحی این بخش از خانه در مقایسه با بخش های دیگر از اولویت کمتری برخوردار است اما لازم به توضیح است که راهرو ورودی هر خانه  آینه  کل خانه شما می باشد و باید با استفاده از اقدامات هر چند کوچک فضای راهرو ورودی منزل خود را دیزاین کرده تا به شکل زیبایی چشم گیر به نظر برسد.

اگر تصمیم دارید که فضای راهروی ورودی خانه خود را تغییر دهید، بهتر است در مورد سیستم های روشنایی که می توانند ظاهر مکان را تغییر دهند اطلاعات کافی داشته باشید. با ترفند ها و سیستم های روشنایی زیبا و دکوراتیو می توانید ظاهر مورد نظر خود را در ورودی خانه ایجاد کنید. انواع مختلف چراغ های دیواری، سیستم های روشنایی، لامپ های سقفی زیبا، لوسترهایی با سبک و سیاق مختلف، آباژورهای مدرن و کلاسیک و … می توانید به روشن تر کردن ورودی راهرو کمک فراوانی کرده وفضایی شیک و طراحی شده را ایجاد نمایند. توصیه ما این است که با توجه به طراحی خاصی که برای راهرو ورودی منزل در نظر دارید از انواع مختلف سیستم های روشنایی که مناسب فضا هستند استفاده کنید.

مدل های مختلف روشنایی برای نورپردازی ورودی خانه وجود دارد که می تواند فضایی روشن و دلباز را ایجاد کرده و بسیار الهام بخش باشند. در زیر چند نمونه سیستم روشنایی را معرفی می کنیم تا بتوانید نورپردازی مناسبی را انتخاب کنید.

سیستم روشنایی LED

سیستم روشنایی ال ای دی یکی از روش های روشنایی جدید و بسیار پرکاربرد است که درمقایسه با سایر روش های نورپردازی مصرف برق کمتری داشته و استفاده از آن بسیار ایده آل است. سیستم روشنایی ال ای دی باعث می شود تا بر اساس نیاز خود در راهرو از چراغ های ال ای دی مختلف با رنگ های متفاوت استفاده کنید.

در صورتی که بخواهید ورودی منزل شما دلباز به نظر برسد می توانید از یک لوستر سقفی یا چراغ های دیواری در کنار چراغ های ال ای دی استفاده کنید تا راهرویی روشن و زیبا را طراحی کنید. نکته مهم این است که سیستم روشنایی ال ای دی می تواند با ایجاد فرم های هندسی در سقف، فضایی محرک و پویا را ایجاد نماید.

هالوژن های سقفی

هالوژن ها نمونه ای از سیستم روشنایی هستند که می توانید آنها را در فاصله مشخصی از سقف نصب کرده و با روشن کردن آنها ظاهری دکوراتیو، شیک و زیبا را در ورودی منزل خود ایجاد کنید. این هالوژن ها برای استفاده در سیستم های روشنایی سنسوردار و اتوماتیک نیز بسیار پرکاربرد هستند و با به کاربردن هالوژن های سقفی می توانید ورودی شیک و روشن را طراحی کنید.

آباژورهای مدرن و کلاسیک

آباژورها برای روشن تر کردن تمام نقاط خانه از جمله راهرو های ورودی به عنوان راه حلی بسیار شیک و چشم نواز شناخته می شوند. اگر از یک کنسول در راهروی ورودی استفاده می کنید، می توانید آن را با به کار بردن سیستم های روشنایی شیک و زیبا دکوراسیون کنید.

در راهروی ورودی بر اساس سبکی که در نظر دارید از آباژور هایی با مدل های خاص و زیبا استفاده کنید. برای مثال اگر می خواهید راهرویی با سبک مدرن طراحی کنید، می توانید از فرم های هندسی به صورت قرینه استفاده کنید.

لامپ های آویز

برای نورپردازی ورودی خانه بسته به سبک مورد نظر خود می توانید از لامپ های آویز در مدل های کلاسیک و یا مدرن نیز استفاده کنید. می توانید در رنگ لامپ های آویز و لوازم به کار رفته در راهرو هماهنگی ایجاد کرده و یا با استفاده از رنگی متفاوت کنتراست ایجاد کنید.

این لامپ های آویز که در آن ها سیم ها و شکل لامپ نمایان هستند در مکانی با سقف و دیوار های روشن کنتراستی زیبا ایجاد کرده و ظاهری مدرن به مکان می بخشند. با استفاده از این لامپ ها که فرم و رنگ آن ها در اولویت قرار دارد ظاهری متفاوت به راهروی ورودی خانه خود ببخشید.

سیستم روشنایی غیر مستقیم

برای این که تمام روشنایی را به سمت سقف و یا دیوار ها هدایت کنید می توانید از سیستم روشنایی غیر مستقیم بهره ببرید. هدف استفاده از این سیستم روشنایی بیشتر از این که ایجاد فضایی روشن باشد، رسیدن به مکانی است که از نظر ظاهری چشم گیر و زیبا به نظر برسد. روشنایی موجود در سیستم های غیر مستقیم مانند سایر سیستم های روشنایی، قدرتمند نبوده و به طور میانگین روشنایی بین صفر تا ۱۰ درصد ایجاد می کند اما زمانی که به سیستم های روشنایی مستقیم نگاه کنید نور ۱۰۰ درصد را مشاهده خواهید کرد.

این سیستم روشنایی با ایجاد فرو رفتگی در سقف و پنهان کردن چراغ های ال ای دی در آن ایجاد می شود. از آن جایی که روشنایی این سیستم نسبت به روشنایی های مستقیم کمتر است، نوری ملایم ایجاد می کند و می توانید از رنگ های متنوعی برای آن استفاده کنید.

چراغ دیواری دکوراتیو

انواع مختلف چراغ های دیواری که برای روشنایی فضا از آنها استفاده می شود به دلیل داشتن ظاهری زیبا و شیک به عنوان چراغ های دکوراتیو هم شناخته می شود که با کمک آنها در کنار لوستر می توانید راهرویی روشن و درخشان داشته باشید. چراغ های دکوراتیو دیواری هماهنگی زیبایی را در فضا ایجاد می کنند و با استفاده از آنها در کنار هالوژن های سقفی می توانید فضایی کار آمد و زیبا را به وجود آورید.

نوشتهٔ بعدی
کفپوش گرانولی یا لاستیکی چیست؟
نوشتهٔ پیشین
چرا داخل تونل ها را سرامیک می کنند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید