هنر آینه کاری سنتی

بدون دیدگاه

شیک ترین آینه کاری ها در دکوراسیون خانه های امروزی

استفاده از آینه در دکوراسیون منزل همیشه هویت و شخصیتی متفاوت به خانه می دهد و در هر فضایی که به کار برده شود، به عنوان عنصر شاخص توجه را به خود جلب می کند. استفاده از شیوه های جدیدی از آینه کاری در فضای داخلی می تواند به گونه ای باشد که با سبک دکوراسیون منزل شما هماهنگ بوده و به ویژگی های برجسته و خاص آنها نیز بیافزاید. با راهنمایی گروه بست وال مواردی را در رابطه با آینه کاری مرور می کنیم:

ویژگی های آیینه کاری

آینه کاری از ویژگی های منحصر به فردی است که از زمان گذشته در معماری ایرانی و خانه های قدیمی استفاده  می شود. با چسباندن قطعات کوچک آینه در اشکال هندسی متفاوت کنار هم شاهکار آینه کاری پدید می آید. هنرمندان آینه کار با برش شیشه به شکل های متنوع، درخشش و تلالو آینه و بازتاب آن را به فضای داخلی وارد کرده و در عین حال باعث جذابیت بیشتر فضا می شوند.

می توان گفت مهمترین خصوصیت آینه در فضای داخلی بزرگ و روشن کردن فضا است. درخشش نور و بازتابی که از آینه به فضا صورت میگیرد، باعث می شود روشنایی خانه بیشتر شود و در عین حال به دلیل انعکاسی که از محیط اطراف خواهد داشت، باعث می شود فضای منزل شما بزرگتر به نظر آید. اضافه کردن آینه به شکل آینه کاری های زیبا به طراحی داخلی باید با دقت زیادی انجام شده و بهترین قسمت را برای این منظور انتخاب کنید تا بتواند جلوه بیشتری داشته و ویژگی های خود را بروز دهد.

با استفاده از آیینه کاری خانه ای لوکس و سلطنتی داشته باشید!

نمی توان منکر این شد که آینه کاری به لوکس بودن فضا می افزاید. خانه های سلطنتی قدیمی را به خاطر بیاورید که چگونه با آینه کاری های فاخر خود نمایی می کردند. در آینه کاری برای فضای داخلی آنچه می تواند تاثیر متفاوتی بگذارد تعداد قطعات کار شده است. به این معنا که هر چه تعداد قطعات و اشکال برش خورده آینه ریزتر و ظریفتر باشند، شکوه آینه کاری نیز بیشتر است و تلالو نور در فضا، جلوه خانه لوکس را بیشتر می کند.

دکوراسیون نشیمن با استفاده از آیینه کاری

دکوراسیون نشیمن را نیز می توانید با کاربرد آینه کاری به فضایی متفاوت تبدیل کرده و از شفافیت ایجاد شده در اثر انعکاس و بازتاب در آینه در جهت بهبود طراحی داخلی خانه خود استفاده کنید. آینه کاری با قطعه آینه بزرگتر و اشکالی با خطوط ساده تر با دکوراسیون به سبک مدرن تناسب بیشتری دارند.

آینه کاری در دکوراسیون پذیرایی

فضای پذیرایی به علت حس و حال متفاوتی که دارد نیازمند استفاده از المان های دکوراتیوی است که زیبایی بیشتری به آن فضا ببخشد. آینه کاری در دکوراسیون پذیرایی انتخابی درست است که روشنایی و درخشش را به فضای داخلی آورده و دکوراسیون منزل شما را متمایز می کند.

طراحی راه پله داخلی خانه با آینه کاری

دیوار کنار راه پله درون فضای داخلی پتانسیل خوبی برای استفاده از آینه کاری دارد. با این کار علاوه بر  اینکه راه پله را عریض تر و بزرگتر جلوه می دهید، نمایی کلی از فضاهای اطراف را نیز می توانید درون آینه مشاهده کنید. استفاده از آینه در راهرو و راه پله های باریک و تاریک راهکاری بسیار مناسب است.

آینه کاری در ورودی منزل

با ورود به خانه می توان برداشت کلی از دکوراسیون، طراحی و حتی شخصیت و ذهنیت صاحب خانه داشت. استفاده از آینه کاری در ورودی خانه نشان دهنده این است که طراح قصد داشته تا فردی که به خانه وارد می شود متوجه تفاوت و شخصیت ویژه صاحب خانه شود. استفاده از آینه کاری خصوصا در دیوار ورودی حس خوبی به فضای ورودی می دهد.

آینه کاری سنتی

در معماری ایرانی آینه کاری و گچبری ها جایگاه ویژه ای داشته اند. اگر شما نیز از طرفداران معماری ایرانی هستید می توانید با وارد کردن آینه کاری به سبک سنتی، نشانی از علاقه خود را همیشه جلوی چشم داشته باشید. آینه کاری با شیشه های رنگی و اشکال هندسی یادآوری از گذشته است که مناسب سبک کلاسیک و سبک سنتی در دکوراسیون خانه می باشد.

نوشتهٔ بعدی
تزیین دیوار منزل با روش های مختلف
نوشتهٔ پیشین
خانه ای که در آن احساس شادی می کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید