چیدمان حرفه ای دکوراسیون

بدون دیدگاه

چیدمان دکوراسیون را حرفه ای بیاموزیم !

برای دکوراسیون هر خانه بهتر است ابتدا به مقیاس ها و تناسب ها توجه داشته باشیم زیرا این توجه باعث ایجاد هماهنگی در جزئیات دکوراسیون خانه می شود و منزل  را دیدنی تر خواهد کرد. رعایت اندازه و تناسب در ساده‌ترین امور دکوراسیون نیز دارای اهمیت است زیرا باعث ایجاد هارمونی در فضای مورد نظر  می شود . مواردی که در زیر اشاره شده است به ایجاد این تناسب کمک می کند.

۱-استفاده از مقیاس

منظور از مقیاس، اندازه می باشد. برای مثال در یک اتاق نشیمن ،اینکه مبلمان چقدر به هم نزدیک یا دور بوده و حتی چطور مناسب یک اتاق باشد، دارای اهمیت است. یک اتاق نیاز به وسایلی دارد که در اندازه های مختلف باشند مثلا کوچک ،بزرگ، بلند،کوتاه و… که باعث دیدنی تر شدن فضا شود زیرا استفاده از وسایل هم اندازه هیچ جذابیتی در فضا ایجاد نمی کند و قابل توجه  افراد نخواهد بود .

۲- پیدا کردن اندازه درست

نکته ای که در این قسمت باید توجه داشت این است که اندازه هر وسلیه در اتاق برای هدف مورد نظر مناسب باشد. مثلا برای  کاناپه های بزرگ از میز بزرگ در جلوی آنها استفاده شود تا اگر قرار است چند نفر بر روی آن بشینند به طور کافی از فضای میز جلوی خود برای سرو و قرار دادن وسایل پذیرایی استفاده کنند. 

۳- تنوع مقیاس

تنوع در مقیاس دارای اهمیت می باشد، اما تنوع در حد زیاد نتیجه دلخواه را نخواهد داشت. برای مثال نصب لامپ بزرگ بر روی میز کوچک یا برعکس یک نوع عدم تعادل ایجاد می کند که دلچسب نخواهد بود به همین دلیل متناسب بودن اندازه ها در کنار هم دارای اهمیت است . در مثالی دیگر تابلویی که قرار است در بالای شومینه نصب شود متناسب با اندازه شومینه باشد و این تناسب باعث می شود تا فضای اطراف شومینه را کانون توجه قرار دهد.

۴- بعد دهید

برای خاج کردن اتاق از حالت تخت و مسطح از لایه ها استفاده کنید و راه حل لایه دار کردن فضا انتخاب وسایل در اندازه های متفاوت است. برای مثال آینه ها و تابلو ها به همراه وسایل دیگر را به صورت لایه لایه در کنار هم قرار دهید . اگر وسایل از بزرگ به کوچک چیده شوند منسجم تر نشان داده می شوند.

۵- کار با طرح‌ها

درصورتی که از چند طرح استفاده می کنید، این طرح ها در اندازه های متفاوت انتخاب شوند تا جلوه ای خاص را به دکوراسیون شما دهند . برای مثال اگر از طرح گل های درشت برای پرده اتاق استفاده می کنید، در انتخاب کوسن از طرح گل های متوسط و در انتخاب فرش و مبلمان از یک رنگ خنثی با طرح گل های ریز استفاده کنید.

۶- یک جا قرار دادن وسایل مشابه

برای تاثیر پذیری بیشتر تمام وسایل مشابه را در کنار هم قرار دهید مثلا  تابلوها در کنار هم قرار گیرند تا تاثیر آن‌ها مانند یک اثر هنری بزرگ به نظر برسد.

نوشتهٔ بعدی
چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک
نوشتهٔ پیشین
رنگهای زنده در دکوراسیون منزل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید