نکات کلیدی در انجام طراحی داخلی

بدون دیدگاه

راز و رمزهای طراحی و دکور بندی داخلی

آیا خانه یا آپارتمانی که در آن زندگی می کنید ایده آل شماست؟ آیا فضای داخلی خانه شما به انتخاب و سلیقه شماست ؟ گاهی اوقات فضای داخلی خانه شما ایده آل نیست اما با طراحی دکوراسیون مناسب می توان تغییرات چشمگیری ایجاد کرد  و به طور کلی فضای داخلی را عوض کرد تا خانه ای به انتخاب خود داشته باشید .اگر به دلایلی مجبور به خرید خانه ای بوده اید که باب سلیقه شما نیست ناامید نباشید با کمی ذوق و خلاقیت و یک طراحی دکوراسیون شیک تغییرات بسیار زیادی را در خانه خود به وجود آورید.

 ۱- یک طرح مناسب را انتخاب کنید البته نیاز نیست که همه چیز طبق عادت ها و رعایت کلیشه ها طراحی شود. استفاده از ذائقه غیر معمول در طراحی دکوراسیون میتواند فضای خانه شما را از یک حالت خسته کننده و یکنواخت در آورده و به صورت کاملا بارز متفاوت سازد.

 ۲- از ترکیب کردن ایده های ساده و ابتدایی با موارد لوکس و امروزی ترسی نداشته باید زیرا این نوع ترکیب کردن بسیار جالب بوده و دکوراسیون خانه شما را چشمگیر خواهد کرد .

۳- از قاب عکس های هنری که باعث ایجاد حسی قوی و ماندگار در بیننده می شود، استفاده کنید. با چندین قاب عکس با فریم و دورن مایه یکسان در کنار هم  به خلق یک اثر هنری بپردازید . 

۴- سعی کنید از مدل هایی استفاده کنید که در هزینه ها صرفه جویی شود و با میزان هزینه کمتر تغییرات هوشمندانه ای ایجاد کنید .

۵- برای ایجاد یک محیط آرام و بدون استرس رنگ مبلمان و نوع چیدمان را طوری در نظربگیرید تا با رنگ دیوارها یک دست باشد و به نوعی با هم ادغام شوند. برای اینکه یک رنگی کسل کننده نباشد از وسایل تزئینی و دکوری با رنگ‌های مخالف استفاده  کنید تا در حین داشتن حس آرامش، خسته کننده هم نباشد.

۶- در هنگام چیدن مبلمان، میز های کوچک کنار مبل فراموش نشود زیرا با این کار به گرم تر و خودمانی تر شدن محیط کمک زیادی میکنید .

۷-تلویزیون را در جایی قرار دهید که کاملا مشخص باشد زیرا تلویزیون های امروزی ظاهری کوچک، تخت و نسبتا باریک دارند و دارای ابعادی مناسب هستند بنابرین نیاز به پنهان کردن آن نمی باشد .

۸- یک طرح از رنگ های به نسبت مشابه برای فرش، صندلی ها ، دیوار پوش ها و… با الگو های متفاوت استفاده کرده  و هارمونی زیبایی ایجاد کنید اما به کار بردن ترکیب رنگ‌ها، نقش‌ها و الگوهای طراحی کار آسانی نیست و اگر در این زمینه تجربه زیادی نداشته باشید ممکن است مجبور شوید وقت زیادی را صرف تنظیم کردن آن‌ها کنید بنابراین اگر طرحی توجه شما را به خود جلب نکرد چندین طرح دیگر را امتحان کنید.

۹- از فضا های کوچک نهایت استفاده را ببرید .برای مثال اگر آشپزخانه کوچکی دارید از درب شیشه ای به جای درب های چوبی برای کابینت ها استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد .

نوشتهٔ بعدی
چند اشتباه متداول در دکوراسیون منزل
نوشتهٔ پیشین
تغییراتی در نور پردازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید