چگونه آشپزخانه ای زیبا داشته باشیم ؟

طراحی یک آشپزخانه زیبا

طریقه ایجاد یک آشپزخانه شاد و البته شیک این نیست که پول زیادی را خرج کنید، بلکه می توانید با ایده های خلاقانه ای که در ذهن دارید، در آشپزخانه منزل خود زیبایی فوق العاده را خلق نمایید. از آنجایی که شما بیشتر وقت خود را در آشپزخانه به سر می برید، بهتر است محیط آشپزخانه خود را به گونه ای دکوراسیون کنید که از بودن در این فضا لذت ببرید و و روحیه خوبی هم داشته باشید. شاید فکر کنید که طراحان داخلی از چیدمان آشپزخانه سر در نیاورده و در صورتی که بخواهید خودتان مشغول شوید، باید هزینه زیادی را صرف کنید. اما بهتر است بدانید که تنها کاری که باید انجام دهید این است که از ایده های خوبی که به شما پیشنهاد می شود، استفاده کنید.

رنگ بخشیدن به فضا آشپزخانه

یادتان نرود که  اگر در انتخاب بیشتر وسایل آشپزخانه مانند کارد و چنگال، ظروف، رومیزی و … دقت کافی را داشته باشید، می توانید آشپزخانه ای زیبا، خوش رنگ و منظم داشته باشید. توصیه ای که به شما می کنیم این است که خود را از قید مد رها کرده و وسایلی را انتخاب کنید که تا حد زیادی با سلیقه و روحیه شما سازگاری داشته باشد. زیرا در غیر این صورت در آشپزخانه خود حس آرامش و شادی را نخواهید کرد. همان طور که می دانید رنگ هایی مانند آبی و سبز حس آرامش بخشی را در فضای آشپزخانه ایجاد می کند و رنگ هایی مانند زرد و نارنجی باعث می شود تا حس شادی آوری در آشپزخانه شما به وجود آید. برای رنگ بخشیدن به آشپزخانه می توانید وسایلی مانند قهوه ساز، پلوپز، مخلوط کن و سایر وسایل را با رنگ های متنوع انتخاب کنید.

تزئین لوله های رو کار

بهتر است بدانید که لوله های آبی که در آشپزخانه وجود دارد، می تواند بخش زیبایی از آشپزخانه شما را تشکیل دهند. تنها کاری که پیشنهاد می کنیم این است که اگر شیر آب قدیمی دارید، آن را با یک مدل شیک و مدرن عوض کنید. حتی می توانید لوله ها را رنگ کرده و به شکل باوردنکردنی و با کمترین هزینه آشپزخانه خود را زیبا کنید.

نظم بخشیدن به لوازم

توصیه ما این است که وسایل آشپزخانه و تزئیناتی که باهم همخوانی ندارند را خریداری نکنید. زیرا این کار نه تنها باعث می شود تا آشپزخانه شما زیبایی خود را ازدست بدهد، بلکه فضای آشپزخانه را شلوغ و بهم ریخته نشان می دهد. از این رو از خرید لوازم و وسایل تزئینی در شکل و رنگ های مختلف دست بردارید. نکته مهم این است که انتخاب وسایل چند منظوره می تواند جای کمتری را در آشپزخانه شما اشغال کند. یادتان نرود که نظم در آشپزخانه بسیار مهم بوده و هرگز نباید اجازه دهید که آشپزخانه شما درهم و بهم ریخته به نظر برسد.

استفاده از میوه ها

با استفاده از میوه ها می توانید به زیباتر شدن فضای آشپزخانه خود کمک کنید. در واقع این ایده علاوه بر اینکه ساده و خوردنی است، به زیبایی و آرامش بخش بودن آشپزخانه کمک می کند. به همین خاطر پیشنهاد می کنیم دست به کار شده و یک سبد از میوه های مختلف را تهیه کنید و با این کار شور، نشاط و رنگ را به محیط آشپزخانه خود بیاورید. البته چیدن میوه ها در داخل سبد یا ظرف میوه خوری شکل نویی نبوده و بهتر است برای انجام این ایده کمی خلاقیت داشته باشید و میوه ها را با تزئینی متفاوت در داخل گلدان شیشه ای بزرگی بچینید. البته فراموش نکنید که این ایده را می توانید به روش های مختلف پرورش دهید که با سلیقه شما همخوانی داشته باشد.

ایجاد فضای رویایی

شما این امکان را دارید که در فضای آشپزخانه خود فضای رویایی را خلق کنید. برای انجام این کار می توانید از گل و شمع های تزئینی مختلف استفاده کنید. جالب است بدانید که این ایده از آسان ترین و با صرفه ترین راه ها برای تزئین آشپزخانه می باشد. البته باید در انتخاب رنگ ها و همخوانی آنها با بقیه وسایل دقت کافی را داشته باشید. نکته مهم این است که هارمونی رنگ ها را رعایت کرده تا بتوانید حس آرامش بیشتری در فضای آشپزخانه داشته باشید.

استفاده از قفسه ای کوچک

در بخشی از آشپزخانه منزل خود یک قفسه کوچک چوبی را نصب کنید. وجود یک قفسه تزئینی کوچک تاثیر مهمی در زیبایی آشپزخانه خواهد داشت. پیشنهاد می کنیم قفسه تزئینی را در یک فضای خالی مانند بالای ظرفشویی یا میز و صندلی آشپزخانه نصب کنید و داخل آن را با چند گلدان کوچک و زیبا، بطری های رنگارنگ یا شمع های تزئینی پر کنید. با استفاده از چند قلابی که در پایین قفسه نصب می کنید، می توانید محلی برای آویزان کردن فنجان ها مهیا کرده و با انجام این کار جلوه زیبایی را ایجاد کنید. حتی می توانید از این قفسه ها برای قرار دادن ادویه ها، ترشی ها و حتی گیاهان تزئینی هم استفاده کنید.

استفاده از فرش در آشپزخانه

شاید شما هم جزء آن افرادی هستید که گمان می کنید فرش را تنها برای فضای نشیمن و پذیرایی استفاده می کنند، اما بهتر است بدانید که در آشپزخانه منزل خود هم می توانید از قالیچه ای کوچکی که با دکوراسیون فضا هماهنگی داشته باشد، استفاده کنید. البته توجه کنید که انتخاب یک قالیچه که با چیدمان آشپزخانه در تضاد باشد، زیبایی خاص خود را دارد. فراموش نکنید که برای خاص جلوه دادن فضای آشپزخانه می توانید از قالیچه ای با طرح سنتی استفاده کنید که باعث روح دادن به فضای آشپزخانه شما می شود.

تعویض دستگیره کابینت ها

ایده بسیار ساده ای که می توانید از آن برای ایجاد تغییر در آشپزخانه خود استفاده کنید، تعویض دستگیره کابینت ها می باشد. استفاده از این ایده باعث می شود تا در زمان کم و با هزینه ای ناچیز، نتیجه شگفت انگیزی را به دست آورید. از آنجایی که تنوع بسیار زیادی در دستگیره کابینت ها وجود دارد، شما می توانید از بین رنگ و سبک های مختلف انتخاب مناسبی را داشته باشید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید