خانه ای بدون استرس با چیدمان صحیح

بدون دیدگاه

رنگ

از آنجا که هر یک از رنگ ها تاثیر خاصی را بر روی روح و روان ما می گذارند، هنگام انتخاب رنگی برای یک فضا به نوع کاربرد آن محیط ، خصوصیات افراد ساکن و همچنین تاثیرات ناشی از آن بسیار توجه کنید. از میان رنگ ها معمولا” رنگ های سرد آرامبخش تر از رنگ های گرم هستند ولی تاثیر شادی آفرین و انرژی بخش رنگ های گرم نیز از جایگاه ویژه ای برای دوری از استرس برخوردار است.

نور

برای فضای خانه تان نور کافی در نظر بگیرید. میزان نور و همچنین کیفیت آن تاثیر مستقیمی بر روی جسم و روح انسان می گذارد. معمولا” افرادی که در نور کم زندگی و کار می کنند انسان های افسرده و پریشانی هستند حال آنکه نور زیاد به خصوص بهره مندی از نور خورشید انرژی مضاعفی را ایجاد کرده و خمودگی و کسلی را از بین می برد.

لوازم دکوراسیونی

لوازم دکوراسیونی و کاربردی خانه از چند جنبه بر روح و جسم افراد خانواده تاثیر می گذارند:

۱- فرم و مدل

هنگامی که به قصد خرید یکی از لوازم دکوراسیونی و کاربردی مانند مبلمان، صندلی، تختخواب، میز پذیرایی، میز غذاخوری و غیره به فروشگاه های مربوطه مراجعه می کنید بیش از شرایط ظاهری آن و جنبه زیبایی شناسی، به نحوه ی کاربرد و تامین راحتی و آرمش مورد نیازتان اهمیت دهید.

۲- نحوه ی چیدمان

  • گل و گیاه: در خانه بدون استرس گل ها و گیاهان طبیعی بسیاری را می بینید. حضور طبیعت در فضای خانه به همراه شادابی و لطافت بی مثالش ، عامل مهمی برای ایجاد آرمش و دوری از اضطراب و ناراحتی های روحی است.
  • تابش نور و جریان هوا: در چنین خانه هایی، تعداد پنجره ها زیاد بوده و امکان ورود نور خورشید به داخل و همچنین جریان هوای تازه به خصوص در فصل بهار بسیار وجود دارد.
  • صدا: از آنجا که وجود سرو صداهای ناهنجار بیرونی سبب سلب آسایش و حتی ایجاد استرس می شود، فراهم کردن تمهیداتی برای جلوگیری از ورود آنها از طریق پنجره ها، دیوارها و سقف الزامی است. در ضمن در خانه ی بدون استرس می بایست هر گونه صدای ناراحت کننده ازبین برود.
  • دمای هوا: مناسب بودن درجه ی هوای موجود در خانه در کلیه ی فصول سال، از جمله مشخصات یک خانه ی بدون استرس است.
نوشتهٔ بعدی
صفحات خورشیدی جهت نمای ساختمان
نوشتهٔ پیشین
گل های مصنوعی و نکاتی چند در این رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید