چیدمان مبلمان چطور و کجا؟

بدون دیدگاه
راه های چیدن مبلمان در منزل
بهتر است بدانید که چیدمان مبلمان جزء کارهایی است که به صورت معمول در هر خانه ای باید انجام شود. البته نباید فراموش کرد که با کمک گرفتن از یک دکوراتور با اینکه شاید هزینه بر باشد، اما می تواند اطلاعات مفیدی در زمینه چیدمان صحیح مبلمان به شما بدهد. اگرچه شما می توانید با در نظر گرفتن نکاتی که مطرح می شود، به نحوه صحیح دکوراسیون مبلمان پی ببرید.

دور ریختن ذهنیت های قبلی
بهتر است بدانید که در مورد نحوه چیدمان مبلمان باید چند نکته مهم را رعایت کنید، اول اینکه اگر برای منزل خود بدون هیچ گونه طرح و مشورتی اقدام به خرید مبلمانی کردید، یا در شرایطی که بخواهید منزل خود را تغییر دهید و حتی در همان منزل سابق خود در پی تغییر دکوراسیون منزل هستید، در قدم اول باید کل ذهنیت خود را از چیدمانی که قبلا” داشته اید پاک کنید. زیرا فکر کردن به چیدمان قبلی مبلمان باعث می شود تا به صورت خودکار عادت هایی در شما ایجاد شود که این مسله مانع از این می شود تا شما بتوانید چیدمان متفاوتی را ایجاد کنید و در نهایت چیدمان جدید مبلمان با چیدمان قبلی آن چندان تفاوتی نخواهد داشت.
برای مثال در اکثر خانه ها مبلمان را روبروی تلویزیون قرار می دهند و به گونه ای این چیدمان به شکل یک عادت در دکوراسیون منزل در آمده است. اما بهتر است بدانید که شما این امکان را دارید که این نوع دکور را به گونه ای متفاوت تغییر دهید و این اتفاق زمانی عملی خواهد شد که شما بتوانید تمام ذهنیت قبلی خود را پاک کنید تا بتوانید عادت های قبلی خود را تغییر دهید. البته توجه کنید که حتی اگر مبلمان جدید یا فضای جدیدی هم نداشته باشید و بخواهد با همان مبلمان قبلی و در فضای قبلی که دارید، تغییر دکوراسیون را انجام دهید، باز هم باید فرض کنید که با مبلمانی جدید و متفاوت در فضایی کاملا” نو قرار دارید.

چیدمان مبلمان بزرگتر
مرحله بعدی که برای چیدمان درست مبلمان باید انجام دهید، این است که برای یک چیدمان متفاوت از بزرگترین قطعه یا قسمت مبلمان استفاده کنید. البته توجه داشته باشید که منظور از مبلمان صرفا” مبلی که روی آن می نشینید، نخواهد بود. بلکه منظور کلیه وسایل و لوازمی است که در فضای منزل شما وجود دارد. به همین خاطر بهتر است برای ایجاد یک چیدمان متفاوت، از بزرگترین قطعه ای که در خانه خود دارید، کار چیدمان را شروع کنید. البته فراموش نکنید که ممکن است بزرگترین قطعه در هر خانه ای متفاوت باشد، برای مثال یک مبل ، سرویس خواب و …. می توانند جزء بزرگترین قطعه ها در یک خانه باشند.
یک نکته مهم که بهتر است در زمان چیدمان منزل به آن توجه داشته باشید، این است که نیازی به تقسیم بندی بین وسایل نیست و تنها باید بزرگی وسایل را ملاک چیدمان قرار داد و این مسله به این معنا است که اگر بزرگترین وسیله منزل شما یخچال فریزر است و قطعه بزرگ بعدی یکی از مبل ها، بهتر است تمام وسایل بزرگ چه در اتاق پذیرایی و چه در آشپزخانه و چه در اتاق خواب را در جای مناسب خود قرار دهید.
البته یک اشتباه رایج وجود دارد که به صورت معمول در زمان چیدمان رخ می دهد و آن هم این است که اولویت بزرگی وسایل جای خود را به مبله کردن فضا براساس فضای خاص و کاربرد آن در منزل می دهد. این اشتباه به این معنا است که افراد ابتدا به چیدمان پذیرایی یا اتاق نشیمن پرداخته و در صورتی که کار چیدمان این اتاق تمام شد، به سراغ آشپزخانه یا اتاق خواب می روند. در صورتی که باید تمام تکه های بزرگ که مربوط به هر اتاق است را در فضای مخصوص به خود قرار داده و بعد به سراغ تکه های بعدی رفته و این اولویت بر حسب بزرگی قطعات را تا چیدمان آخرین و کوچک ترین قطعه ادامه دهید.

پخش چیدن مبلمان
یک نکته مهم دیگر وجود دارد که از طریق آن می توانید یک طرح زیبا و البته متفاوت را ایجاد کنید و آن هم این است که، تا جایی که امکان دارد و فضا دارید، مبلمان را پخش بچینید. البته پخش چیدن مبلمان باعث شده افراد دچار اشتباه شوند و مبلمان را کاملا” به دیوار بچسبانند. به همین خاطر توصیه می کنیم حتما مبلمان را از دیوار فاصله دهید، این فاصله حتی در حد ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر هم باشد، باز هم کافی است. البته اگر فضا دارید، بهتر است کل مبلمان را در وسط بچینید و در قسمت پشت مبلمان از عناصری مانند کنسول ها، گلدان ها، آباژورها و…استفاده کنید.

چیدمان متقارن مبلمان
بهتر است بدانید که اگر فضای منزل شما بزرگ باشد، می توانید علاوه بر چیدمان یک دست مبل کامل، فضایی را هم با یک مبل نیم ست، که اغلب شامل یک مبل دو نفره و دو مبل تک نفره است، ایجاد کنید. البته در بعضی از خانه های خیلی بزرگ امکان قرار دادن دو مبل تک نفره میزبان که دارای رنگ های متفاوت و در عین حال مکمل هستند هم وجود دارد. شما می توانید از ترکیب کرم و قهوه ای برای این فضا استفاده کنید. نکته مهم این است که چیدمان این دو مبل تک نفره باید به گونه ای باشد که تا حد امکان به هم نزدیک باشند یا با رعایت تقارن رو به روی هم قرار بگیرند.
نوشتهٔ بعدی
نکات قابل توجه قبل از خرید فرش
نوشتهٔ پیشین
تغییر دکوراسیون حمام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید