کاربرد شلف و آویز در منزل

۱ دیدگاه

دنیای لوازم و تجهیزاتی که در برای چیدمان و سازماندهی بهتر فضاهای مختلف خانه از آنها استفاده می شود روز به روز در حال پیشرفت بوده  و هر روز وسایل  جدیدی طراحی و تولید می گردد سطح وسیعی از وسایلی که امروزه از آنها استفاده می شود بسیار کاربردی بوده و راه های متنوعی برای بهره گرفتن از فضا جهت چیدمان وسایل وجود دارد. تنوع وسایل این امکان را ایجاد می کند تا در اتخاذ تصمیم خود هوشمندانه تر عمل کنید چرا که وقتی همه گزینه ها را می شناسید، قادر به تصمیم گیری بهتری هستید و خیلی راحت تر می توانید گزینه های مناسب را پیدا کنید.

شلف ها و آویزها به عنوان وسایل پرکاربرد در دکوراسیون داخلی شناخته شده اند، اما شاید همه انواع آن ها به خوبی معرفی نشده باشند. از این رو ما سعی داریم انواع شلف های قابل استفاده که می توانند  برای طبقه بندی و سازماندهی بهتر وسایل به کار روند را معرفی کرده تا از این طریق بتوانید کام بزرگی برای سازماندهی بهتر لوازم و وسایل منزل خود بردارید.

وجود شلف ها و آویز در آشپزخانه

مهم ترین بخش هر خانه ای فضای آشپزخانه بوده و باید در امر سازماندهی آن تلاش زیادی نمود تا از این طریق بتوانید آشپزخانه ای مرتب داشته و در زمان پخت و پز فضای مناسبی برای انجام امور آشپزی داشته باشید.

شاید باور نکنید اما اهمیت طبقه بندی لوازم در این بخش از خانه خیلی بیشتر از فضای اتاق کار و سرویس بهداشتی خواهد بود. چرا که آشپزخانه قلب خانه بوده و به صورت معمول زمان بیشتری را در این بخش به سر می برید و باید به عنوان یک فضای تماما” عملکردی از نظم و ترتیب مناسبی برخوردار باشد.

طبقه بندی و شلف های مختلف در آشپزخانه به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی به کار خود بپردازید و هرگز دنبال وسایل مورد نیاز خود نگردید چرا که با وجود شلف ها و آویز های مختلف شما می توانید آشپزخانه ای تحسین برانگیز داشته باشید و در زمان بودن در این بخش دچار سردرگمی نشوید.

آویز و شلف قابل استفاده در اتاق کار         

 بهم ریختگی فضای اتاق کار باعث می شود تا شما در این فضا کلافه شده و دچار خستگی شوید از این رو استفاده از شلف و آویز ها می تواند به کمک شما آمده و به عنوان یک راه کارآمد برای سازماندهی اتاق کارتان باشند. اتاق کار از آن فضاهای پرکاربردی است که به واسطه عملکردی که دارد، معمولا فضای مناسبی برای سازماندهی وسایل مربوط به کار را می طلبد.

برای مثال می توانید از شلف های طاقچه ای برای چیدمان وسایل کوچک استفاده کنید. بهره گیری از یک شلف کوچک و البته محکم برای قرار دادن یک گلدان گل می تواند زیبایی اتاق را افزایش دهد. شلف دیگری نیز به صورت کتیبه به دیوار نصب کرده تا محل آویزان کردن کلید و وسایل مشابه باشد. شلف های مختلف در اتاق کار شما می توانند محلی برای آویزان کردن تابلو های مورد نظر شما باشند و به کمک آنها می توانید ترکیب عملکردی مناسبی را ایجاد کنید.

بهره گیری از شلف و آویز در سرویس بهداشتی

یکی از فضاهایی که در خانه  نیاز به سازماندهی دارد حمام و سرویس بهداشتی است که به دلیل وجود وسایل کوچک و بزرگی که در این فضا قرار دارد باید برای سازماندهی آن به دنبال راهکاری باشید. چرا که همه وسایل این قسمت باید در دسترس و همچنین مرتب باشند. در فضای کوچک سرویس بهداشتی منازل امروزی تعبیه کردن کمد یا کابینت برای اختصاص دادن فضای لازم برای قرار دادن وسایل مورد نیاز کار راحتی نبوده و به همین خاطر توصیه می کنیم از شلف ها و آویز های مختلف در این بخش استفاده کنید تا بتوانید از آنها برای قرار دادن ها، لوازم آرایش، شوینده ها و … بهره بگیرید. با کمک دستگیره های کوچک می توانید جایی برای قرار دادن حوله و همچنین آویزان کردن سایر وسایل پیدا کنید.

نوشتهٔ بعدی
پله شیشه ای
نوشتهٔ پیشین
جایگاه میز تلویزیون در فضای داخلی

۱ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید