کاربرد شیشه در دکوراسیون داخلی

بدون دیدگاه

کاربردهای مختلف شیشه در دکوراسیون داخلی

شیشه به عنوان یک متریال پر کاربرد در طراحی داخلی شناخته می شود که از آن در بخش های مختلفی از خانه می توان استفاده نمود. این نوع متریال به دلیل شفافیتی که دارد می تواند صلبیت و سنگینی دکوراسیون را کم کرده و به روشن تر شدن و همچنین بزرگ تر جلوه دادن فضا کمک بسیاری کند.

با وجود اینکه طراحی داخلی با کمک شیشه شاید کمی مبهم به نظر برسد اما جالب این است که این نوع متریال به دلیل ظرافتی که دارند می توانند در بخش های مختلف طراحی منزل به شما کمک زیادی کنند و این مسله باعث شده تا از شیشه به عنوان یک گزینه مناسب در انتخاب جنس قسمت های تشکیل دهنده دکوراسیون تبدیل کند.

شیشه نماد شفافیت، روشنی و ظرافت است. خانه هایی که در طراحی آن ها از شیشه استفاده می شود، بسیار دلبازتر و روشن تر از آن چه هستند به نظر می رسند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم از شیشه برای طراحی داخلی فضاهای کوچک استفاده کنید.

تفکیک فضا

یک از مهم ترین و کاربردی ترین استفاده های شیشه این است که از آن به عنوان پارتیشن و جدا کننده استفاده می شود. بهره گیری از شیشه به صورت معمول باعث می شود تا ارتباط بصری بین دو فضا حفظ شده و در عین حال به نور هم اجازه داده می شود تا از یک فضا به فضای دیگر راه پیدا کند و فضایی روشن تر ایجاد خواهد کرد.

همچنین با استفاده از این نوع پارتیشن ها می توان فضا را بزرگتر نشان داد؛ چرا که در عین جدا سازی دو فضا ارتباط آن ها تا حد زیادی حفظ شده و عملا خرد شدن فضا به آن صورت که طی قرار دادن پارتیشن های حجیم و صلب صورت می گیرد، اتفاق نخواهد افتاد. از این در صورتی که فضای منزل شما کوچک است می توانید برای جدا کردن بخش های مختلف خانه خود از پارتیشن های شیشه ای استفاده کنید.

بلوک شیشه ای

یکی دیگر از کاربرد های شیشه این است که می توان از بلوک های شیشه ای در حد فاصل دو فضا استفاده نمود. این نوع بلوک ها در مقایسه با پارتیشن های شیشه ای نه تنها به جدا سازی دو فضا کمک کرده و نور را از خود عبور می دهند، بلکه حافظ حریم خصوصی هم خواهند بود.

از بلوک های شیشه ای به عنوان پنجره های مشبک می توان استفاده کرده و به دلیل اینکه این نوع شیشه ها شکل و فرم می گیرند ارتباط بصری را هم تا حد زیادی قطع می کنند و این مسله باعث می شود تا بلوک های شیشه ای در فضاهایی که نمی خواهید دید داشته باشد استفاده شوند.

درب کشویی شیشه ای

استفاده از شیشه در طراحی داخلی این امکان را فراهم می کند تا از آنها برای ایجاد درب های کشویی هم استفاده نمود. درب های کشویی شیشه ای به صورت معمول برای سرویس های بهداشتی و حمام اتاق مستر استفاده می شوند البته می توان برای درب اتاق غذاخوری، اتاق کار و همچنین درب تراس از این نوع درب ها استفاده نمود چرا که تاثیر این نوع درب ها همانند پارتیشن های شیشه ای می باشند.

کف و سقف شیشه ای

بدون شک اگر کف و سقف که از شیشه باشند جذابیت خاصی دارند از این رو می توان در طراحی سقف و همچنین کف خانه از شیشه استفاده نمود و علاوه بر ایجاد فضایی خاص و زیبا، شفافیت محیط را با استفاده از آنها افزایش داد. از کف های شیشه ای معمولا برای مواقعی استفاده می شود که فضای زیر آن ها قابلیت مناسبی برای نمایش دادن داشته باشد و سقف ها نیز معموما در مواقعی به صورت شیشه ای کار گذاشته می شوند که نورگیری از بالا مد نظر باشد و از اطراف نور زیادی را دریافت نمی کنند در چنین شرایطی تنها راه ایجاد روشنایی در برخی فضاهای محروم از پنجره های جانبی، تعبیه یک قسمت شیشه ای در سطح سقف ایده مناسبی خواهد بود.

لوازم کاربردی و دکوری شیشه ای

برای طراحی دکوراسیون منزل خود می توانید از لوازم و وسایل دکوری با جنس شیشه استفاده کنید. برای مثال میز، صندلی و سایر اکسسوری های شیشه ای می تواند جلوه ای زیبا در فضا ایجاد کند. جنس شیشه می تواند تمایز را در فضا خلق کرده و فضایی بزرگ و روشن را به وجود می آورد و شفافیت محیط بیشتر خواهد شد. حتی استفاده از لوازم دکوراتیو کوچک نیز می تواند در مقیاس کوچکتری همین تاثیر را در فضا به وجود بیاورد.

باکس پله

به صورت معمول برای راه پله هایی که در فضای میانی خانه قرار دارند یک باکس درنظر می گیرند که این باکس را می توان به شکل یک باکس شیشه ای ایجاد نمود. راه پله هایی که به صورت معمول در فضای میانی خانه قرار دارند دارای باکسی هستند که از همه جهات قابل دید باشد و اصلا خوشایند نیست که برای چنین پله هایی باکسی خشن و صلب را در نظر بگیرید به همین خاطر توصیه می کنیم اگر در فضای میانی خانه خود چنین راه پله هایی دارید از باکسی با دیواره های شیشه ای برای پوشش دادن این پله ها استفاده کنید تا از این طریق امتداد دید در فضا به وسیله حجم در نظر گرفته شده قطع نشود و باکس پله به صورت یک بخش زائد در فضا نباشد.

آبنمای شیشه ای

آبنمای های مدرن و متفاوتی که امروزه از آن استفاده می شود به عنوان یک امتیاز در فضای خانه شما محسوب می شوند. آبنمای شیشه ای یک صفحه شیشه ای است که در عین سادگی بسیار تاثیرگذار و جذاب خواهد بود . آبنمای شیشه ای دارای یک فرم دکوراتیو است و به دلیل اینکه آب و شیشه دو نماد شفافیت و روشنی هستند حضور آنها در کنار هم می تواند فضای دلباز و زیبایی را ایجاد کند.

پله های شیشه ای

از شیشه می توان به عنوان تشکیل دهنده ساختار خود پله ها استفاده نمود. پلکان می تواند به جای تشکیل دادن یک حجم صلب و سنگین که قسمت بزرگی از فضا را اشغال کرده و ظاهر چندان جالبی هم ندارد، به صورت صفحات سبک و باریک شیشه ای طراحی شوند. چنین راه پله ای می تواند بسیار ظریف، زیبا و متفاوت باشد و به فردی که روی سطح آن قدم می گذارد احساس سبکی و معلق بودن را القا کند. این نوع طراحی راه پله بسیار زیباتر از بسیاری انواع دیگر به نظر می رسد و در نوع خود خاص و خیره کننده است.

پله شیشه ای
نوشتهٔ بعدی
قوانین طراحی اتاق خواب
نوشتهٔ پیشین
سیاست قیمت گذاری مسکن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید