Fabricoil فابیرکویل چیست؟

۵ دیدگاه

متریال فابیرکویل Fabricoil چیست؟

متریال نوینی که امروزه در طراحی داخلی توسط معماران و طراحان پیشنهاد می شود Fabricoil است که دارای بافت حیرت انگیزی می باشد. فابیرک کویل Fabric Coil یا سیم های شبکه مش فلزی با الگوهای قدیمی بافته شد و نوعی اتصالات فلزی سیمی که از ورق های فلزی فنس مانندی تشکیل شده است که به صورت سیم های مارپیچ می باشد و از آن در تزئینات نمای داخلی و خارجی استفاده می شود.

مشخصات فنی Fabricoil

این ماده از مش فلزی ساخته شده است و می توان با تمام ابعاد این ورق ها را سفارش داد. Fabricoil از پانل های سیمی شکلی تشکیل شده که مانند پارچه به صورت تار و پود به هم متصل شده است که ساختاری پیچشی را ایجاد کرده و اشکال مختلفی را می توان با آنها به وجود آورد.

مزایای استفاده از Fabricoil

  • این نوع متریال ماده ای رنگ پذیر و بافت دار است که به زیبایی باعث انعکاس نور می شود. بسیار انعطاف پذیر بوده و به راحتی قابلیت اجرا و تنظیم دارد. این ماده را می توان با مش های فلزی بافته شده ستنی تلفیق کرده تا طراحی انعطاف پذیری تری را ایجاد کند. ضمن اینکه این امکان وجود دارد که با توجه به نیاز طراح با ضخامت، بافت، رنگ و میزان پوشش مورد نظر ساخته شود.
  • این متریال دارای قیمتی پایین است و به سادگی قابل نصب می باشد و به عنوان یک متریال مقرون به صرفه و اقتصادی گزینه مناسبی خواهد بود. نکته مهم این است که معماران می توانند از این سیم های مارپیچ به گونه ای خلاقانه استفاده کرده و اشکال مختلف و جالبی را به وجود آورند.
  • پانل های سیمی Fabricoil مقاومت مناسبی در برابر تنش و فشار داشته و بعد از شکل دهی حالت خود را از دست نمی دهند و دارای طیف های مختلف رنگی می باشند.

کاربرد Fabricoil

  • از این متریال می توان به عنوان پنل های کششی، پارچه پرده ای و همچنین پنل های افقی استفاده نمود و برای پوشش سقف، جدا کننده فضا، صفحه نمایش لمسی، گیت های امنیتی، قاب پنچره ها و پوشش دیوار ها قابل استفاده هستند.
  • متریال Fabricoil برای ایجاد نور یکنواخت، تزئینات جزئی داخلی و … استفاده می شود. ضمن اینکه می توان از آنها برای ایجاد سایه بان، آلاچیق، محوطه سازی و … در محیط های خارجی بهره گرفت.

خصوصیات Fabricoil

Fabricoil بسیار شفاف و با دوام است و قابلیت بازیافت داشته و به دلیل خاصیت انعطاف پذیری قابل تنظیم می باشد. دارای رنگ استاندارد بوده ضمن اینکه می توان رنگ مورد نظر را با توجه به دکوراسیون فضا سفارش داد.

نوشتهٔ بعدی
پنل گچی یا دیوارپوش گچی و معایب آن
نوشتهٔ پیشین
نمای مونولیت و نحوه اجرای آن

۵ دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید