چگونه آپارتمان خود را بزرگتر جلوه دهیم؟!

بدون دیدگاه

آپارتمان خود را بزرگتر کنید

اگر کمی شجاعت و خلاقیت درونی را با یکدیگر جمع کنید هرگز در تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود با مشکل مواجه نخواهید شد اما چرا شجاعت؟ مشکل این است که بسیاری از افراد برای خارج شدن از الگوهایی که همیشه استفاده می کرده اند ، دکوربندی داخل منازل و به خصوص سالن های پذیرایی، شجاعت لازم را ندارند . تجربه در کنار بررسی های جدید نشان داده است که بازی با رنگ ها، اسباب و وسایل و اجزای ثابت و سازنده ی داخل منازل از جمله مولفه هایی هستند که در صورت به کار بردن خلاقیت و ابتکار می توانند بهترین ترکیب ها را در منزل ما ایجاد کنند.

با انفجار جمعیت در سطح جهان و کوچکتر شدن فضاهای زندگی و گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی آن هم از نوع آپارتمان های کوچک و فضا ، محدود بودن فضای زندگی یکی از مشکلات رایج مردم به شمار می رود. از یک طرف فضا ها و آپارتمان های بزرگ و دلباز کمیاب و گران قیمت هستند و از طرف دیگر زندگی در فضاهای کوچک با نوعی احساس خفگی و محدودیت  رنج آور توام است با این حال این مشکل غیر قابل حل نیست. با بکار بردن چند راه حل جدی و خلاقانه شما می توانید این اقدامات را با حداقل هزینه و بدون صرف سرمایه گذاری کلان انجام داده و یک مکان مجلل و با شکوه را برای خود طراحی کنید.

بازی با رنگ ها، اسباب و وسایل و اجزای ثابت و سازنده ی داخل منازل از جمله مولفه هایی هستند که در صورت به کار بردن خلاقیت و ابتکار می توانند بهترین ترکیب ها را در منزل ما ایجاد کنند. برای حصول به این نتیجه در ادامه ، پیشنهاداتی را به شما عزیزان ارائه می دهیم تا بتوانید محیطی بزرگ تر را طراحی کرده و بیشتر از فضای زندگی خود لذت ببرید.

فوت و فن های بصری برای ایجاد فضایی بزرگ تر و دلبازتر

  • اولین اقدام برای ایجاد فضایی بزرگ تر و دلبازتر ، تمیز نگهداشتن و مرتب بودن فضای خانه و دور ریختن ابزار و  وسایل غیر ضروری و خراب و از کار افتاده است. برخی از افراد عادت کرده اند که بعضی از وسایل از کار افتاده را مدت ها بر روی هم انبار کنند تا شاید روزی به درد بخورد در حالیکه به احتمال زیاد هیچگاه این موقعیت  پیش نیامده و تنها این وسایل به درد نخور و از کار افتاده فضای زندگی شما را تنگ و بدشکل و نامرتب می کند. آینه ها نه تنها باعث اایجاد زیبایی و تابش نور بیشتر در منزل می شود بلکه با ایجاد خطای دیداری ، باعث بزرگ تر جلوه دادن فضای اتاق می شود.
  • استفاده از یک حباب ، چراغ، فانوس و یا آباژور و استفاده ی درست از رنگ ها در بزرگ تر جلوه دادن اتاق ها  می تواند موثر باشد . این اقدامات می تواند موثر باشد. این اقدامات می تواند سایه روشن های زیبا و همه  جانبه ای را در فضای زندگی شما ایجاد کند در حالی که این نوع اقدامات در اتاق خواب باید به شکل دیگری انجام شود مثلا” در این نوع اتاق ها باید سعی شود نور و رنگ به صورت مقطعی و نقطه ای باشد و نباید تمام فضای اتاق را به خود اختصاص داده و مثلا” همه ی اتاق را نباید روشن کرد. ضمنا” رنگ هایی که در اتاق نشیمن به کار می رود باید رنگ هایی باشد که ایجاد گشودگی و آشکار را القا کند ضمن اینکه این رنگ ها باید با نورپردازی های طبیعی همراه باشد. فراموش نکنید که رنگ های تیره و کمبود نور در اتاق باعث ایجاد فضای کوچک می شود.
  • زیرکی و تیز هوشی در هنگام خرید وسایل و همچنین چیدمان منزل باعث ایجاد فضایی بزرگ تر در منزل می شود. هم چنین انتخاب منطقی وسایل و چیدمان منزل به شما کمک می کند که هم از وسایل و تجهیزات خود بهترین استفاده را بکنید و از طرف دیگر بیشتر ابزار ها برایتان در دسترس باشد. برای مثال به کار بردن میزها و صندلی های تاشو همچنین صندلی های کوچک میزبان در میان مبلمان رسمی بهترین گزینه برای استفاده بهتر از فضای خانه است.
  • بازی با نور در اتاق و استفاده از دکورهای روشن، یک تابش و نور طبیعی به اتاق می بخشد. استفاده از نور همیشه باعث تازگی و طراوت و ایجاد حس آزادی و شادمانی در اعضای خانواده می شود. همچنین استفاده از آینه می تواند در رسیدن به این هدف به شما کمک کند. آینه ها نه تنها باعث ایجاد زیبایی و تابش نور بیشتر در منزل می شود بلکه با ایجاد خطای دیداری باعث بزرگتر جلوه دادن فضای اتاق می شود.
  • علاوه بر استفاده از آینه ها، بکار بردن ابزارهایی که نور را منعکس می کند( مانند ظرف ها و یا ابزارهای کروم، استیل و …) توصیه می شود.
  • یک روش خلاقانه ی دیگر برای جلوه دادن فضای اتاق این است که ابزارها، وسایل و دکورهایی که ناهنجار، نامتناسب و بیش از حد بزرگ و کوچک هستند و تناسبی با دکوراسیون منزلتان ندارند را جمع آوری کنید. هم چنین شما می توانید از فضای ذهنی و خلاقانه خود برای حصول به این هدف استفاده نمود و رنگ ها و سایه هایی را که باعث بزرگ تر و راحت تر جلوه دادن منزل تان می شود را به کار ببرید.
  • یک را دیگر برای بزرگ تر جلوه دادن فضای خانه این است که سرامیک های خانه اتاق خواب آشپزخانه و … را به طور مورب کار بگذارید و از طرف دیگر دکوراسیون و چیدمان ظرف های دکوری به صورت عمودی صورت گیرد.از طرف دیگر سعی کنید از مبلمان، بوفه و دکور هایی جمع و جور و ظریف استفاده کرده و حتی المکان برخی از وسایل تان مانند میز لپ تاپ ، صندلی های ناهار خوری و … تاشو باشند و یا زیر تشک های مبل صندوقچه مانند باشند تابرای جمع کردن و اندوختن ابزارها و وسایلی که فعلا” مورد نیاز نیستند( مانند لباس هایی که فصل شان گذشته) استفاده نمایید.
نوشتهٔ بعدی
نمای سه بعدی اکوایتون
نوشتهٔ پیشین
صفحات خورشیدی جهت نمای ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید