تابلوهای دیواری

نقش تابلو های دیواری

وقتی حرف از دکوراسیون داخلی خانه می شود عناصر مختلفی چون مبلمان، فرش، پرده و …در ذهن تداعی می شود. اما نکته مهم این است پوشش هایی که در فضا موجود است خیلی با اهمیت تر از چیدمان عناصر مختلف در محیط می باشند و دلیل آن هم این است که پوشش ها در مقایسه با عناصر شکل ثابتی دارند و به گونه ای نقش پس زمینه را برای لوازم و وسایل مختلف خانه ایفا می کنند.

به صورت معمول دیوارها به دلیل حضور بیشتری که در دکوراسیون محیط دارند به عنوان یک پوشش پرکاربرد در فضا شناخته شده و حضور آنها در دکوراسیون تاثیر بیشتری در محیط خواهد داشت و به همین خاطر با نصب تابلو های مختلف بر روی دیوار این امکان فراهم می شود تا تمام نگاه ها به سمت تابلویی که بر روی دیوار نصب شده است جلب شود.

در زمان خرید و انتخاب وسایل برای دکوراسیون منزل باید سبک دکوراسیون را شناخته و با آگاهی تمام به سراغ خرید وسایل رفت.

تابلو های نقاشی

تابلو هایی که توسط هنرمندان مختلفی کشیده و ترسیم می شود از جمله تابلو هایی هستند که می توان از آنها در محیط خانواده استفاده نمود و به دلیل اینکه تابلو های نقاشی دارای رنگ و لعاب خاص هستند این قایلیت را دارند که به دیوار های خانه جان تازه ای ببخشند. نکته مهم در انتخاب تابلوی نقاشی تناسب آن با سبک دکوراسیون منزل است که توصیه می کنیم تابلویی انتخاب شود که با سبک دکوراسیون خانه تناسب  داشته و برای انجام این کار باید به رنگ و نوع خطوط ترسیم شده در تابلو دقت نمود.

تابلوهای انتزاعی

تابلو هایی که دارای طرح های انتزاعی هستند و در واقع از آثاری هستند که از آبستره پیروی می کنند هیچ گونه صورت یا شکل طبیعی در این نوع تابلو ها دیده نمی شود و تنها در آنها از رنگ، شکل و فرم های غیر طبیعی و تمثیلی استفاده می شود. تابلوی انتزاعی را معمولا” بر روی دیوار خانه هایی با سبک مدرن می آویزند و باید در محیط هایی که از این نوع تابلو استفاده می شود به انتخاب رنگ مبلمان دقت زیادی نمود.

تابلوهای فصلی

ترکیب های رنگی زیبایی که در فصول مختلف دیده می شوند می توانند تابلو های بی نظیری شوند که بر روی هر دیواری خودنمایی کنند. تابلو های رنگی این امکان را فراهم می کنند که به راحتی بتوان آنها را با هر رنگ دکوراسیونی هماهنگ نمود. از این رو تابلوهایی که با سبک فصل بر روی دیوار نصب می شوند در جذاب تر جلوه دادن دیوار های منزل نقش مهمی دارند.

تابلوی دیواری چند تکه

معمولا” در خانه افرادی که تنوع طلب هستند می توان تنوع را چیدمان و دکوراسیون خانه وارد کرده و  توصیه می شود از تابلوهایی که به صورت چند تکه هستند استفاده شود. در زمان انتخاب تابلو های چند تکه باید در کنار توجه به رنگ آنها به تناسبات تکه ها هم دقت لازم را داشته و تکه ها مناسبی که با سبک خانه تناسب دارد را انتخاب نمود. برای مثال در خانه ای با سبک مدرن که دارای مبلمانی به رنگ سفید است نه تنها باید تکه های تابلو به صورت مربع شکل باشند، بلکه باید رنگ متضاد از رنگ دیوار داشته باشند. توجه داشته باشید که خطوط مربع تداعی کننده سبک مدرن بوده و رنگ متضاد با رنگ دیوار باعث ایجاد هارمونی در فضا می گردد.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید