ترمیم ترک دیوار

۱ دیدگاه

ترک دیوار می تواند به خاطر مصالح نامرغوب و یا صدمه های وارده به ساختمان ایجاد شده و خطرناک باشد. ترک دیوارهای سیمانی معمولا” به شکل یک خط کشیده است که در طول دیوار پخش می شود، اما ترک دیوارهای آجری و آجر نسوز به شکل زیگزاگ، از بین ملات است. ببینید که آیا ترک به حدی است که نیاز به یک تعمیر کار حرفه ای باشد و یا خودتان می توانید آن را درست کنید.

نحوه ی تعمیر و ترمیم ترک دیوار

آماده کردن ترک

معمولا” پی ساختمان در معرض خیس شدن قرار دارد. از خشک بودن آجر، بلوک و سیمان، قبل از تعمیر آن اطمینان حاصل کنید. اگر عجله دارید می توانید با سشوار آن ناحیه را خشک کنید. اگر تعمیر را شروع کنید و ملات برگشت کند، یعنی آب آن ملات زیاد است و باید بگذارید تا بیشتر خشک شود. در دیوارهای سیمانی ، زمانی که ملات خشک شد، گرد و خاک را با فرچه و یا سیم مخصوص پاک کنید. در دیوارهای آجری و یا بلوک ، ملات قدیمی بین آجرها را در آورده و تمام گرد و خاک را از آن ناحیه پاک کنید.

تعمیر سیمان

اگر ترک به باریکی  تار مو و یا خیلی نازک بود، کمی آن ناحیه را بیشتر سوراخ کنید تا بتوانید ملات بیشتری در آن بریزید. حواستان باشد که ترک یا سوراخی که ایجاد می کنید، خیلی عمیق نباشد. مصالح رزین پلی استر را با کاتالیزور رزین پلی استر مخلوط کنید. با ماله، مخلوط رزین را به ناحیه ترک بکشید و نوار فایبر گلاس مش را داخل آن فشار دهید، قبل از اینکه رزین خشک شود کمی رزین روی نوار فایبر گلاس بریزید تا ترک پر شود. بگذارید یک ساعت بماند تا خشک شود.

تعمیر ملات آجر و بلوک

پی آجر و بلوک سیمانی با ملاتی که بین آنها ریخته می شود، مستحکم می شود. زمانی که می خواهید ملات قدیمی را با قلم و چکش ، از بین آنها بیرون بریزید احتیاط کنید. دقت داشته باشید که ضربه هایی که می زنید آرام باشد تا از ترک خوردن آن ناحیه جلوگیری شود. زمانی که ملات قدیمی را خالی کردید، طبق دستورالعمل فروشنده ، ملات جدید را مخلوط کنید. محل های درز آجر ها را با آب کمی مرطوب کنید تا ملات جدید سریعتر بچسبد و خیلی سریع خشک نشود و از ترک جدید جلوگیری بشود. با ماله تخت کوچک، درزها را پر کنید و روی ملات بکشید تا صاف شود و هیچ حباب هوایی در آن وجود نداشته باشد.

نوشتهٔ بعدی
عایق رطوبتی ایزوفلکس
نوشتهٔ پیشین
الیاف شیشه و کاربرد های آن

۱ دیدگاه. همین الان خارج شوید

  • ممنون بابت مطلب بیار خوبتون.باید حتما بلوک و سیمان مصرفی حاوی چسب قوی باشد تا مستحکمتر باشد و میتوانید از چسب های جهان فرود استفاده کنید. ممنون از سایت بست وال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید