دکور فضای کابینت های بالایی در آشپزخانه

بدون دیدگاه

دکور فضای کابینت های بالایی آشپزخانه

برخی قسمت‌های خانه نیاز به دکوراسیون دارند اما اغلب نادیده گرفته می‌شوند مانند دیوار کنار درب ورودی، فضای زیرپله یا فضای بالای کابینت آشپزخانه. اما چگونه می‌توان این فضاها را دکور کرد؟ در ادامه گروه بست وال شما را در این زمینه راهنمایی خواهند کرد.

اگر دکوراسیون آشپزخانه شما نقصی دارد شاید با دکور کردن فضای بالای کابینت بتوانید دکوراسیون تمام و کمالی برای آشپزخانه فراهم کنید. روش‌های بیشماری برای دکوراسیون بالای کابینت وجود دارد که در این مطلب به چند نمونه از آنها اشاره می‌کنیم. از نقاشی‌های رنگ روغن گرفته تا جمع‌آوری وسایل کاربردی، ایده‌های مختلفی برای پر کردن فضای بالای کابینت وجود دارد.

نمایش کلکسیون

آیا کلکسیونی دارید که تنها خاک می‌خورد و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود و در کمد یا گنجه‌ای پنهان شده؟ اگر فضایی برای نمایش کلکسیون ندارید، شاید فضای بالای کابینت جای مناسبی برای این کار باشد. چشم‌ها ناخودآگاه به سمت بالا خیره می‌شود و کلکسیون شما نظرها را به خود جلب خواهد کرد. جای نمک و فلفل، گلدان‌ها، حروف دکوری و حتی کتاب‌ها می‌توانند بالای کابینت نمایش داده شوند.

وسایل دکوری

اگر فضای کافی ندارید، می‌توانید برخی وسایل را بالای کابینت جای دهید. عکس‌های خانوادگی، آینه، آثار هنری کوچک یا قالب‌های کیک‌پزی در رنگ‌های مختلف می‌توانند جلوه زیباتری به آن بخش از خانه بدهند. کیک‌های مصنوعی نیز می‌توانند گزینه‌های خوبی باشند.

گل و گیاه مصنوعی

فضای بالای کابینت می‌تواند فضای لخت و نامطلوبی در آشپزخانه باشد. هر آشپزخانه‌ای نیاز به وسایل دکوراتیو دارد و فضای بالای کابینت جای مناسبی برای آن است. اگر نیاز به کمی رنگ سبز در آشپزخانه دارید، کمی گیاه مصنوعی خریداری کنید. آنها را در گلدان قرار دهید و بالای کابینت بگذارید. این گل‌های مصنوعی روی پیشخوان و میز نهارخوری نیز زیبا خواهند شد.

کمد شیشه‌ای برای نمایش ظروف

در هنگام نصب کابینت جدید، حتما یک ردیف کابینت شیشه‌ای بالای آنها نصب کنید و درآنها لامپ نیز روشن کنید تا نمایش زیباتری داشته باشد.

جایی برای نگهداری وسایل کاربردی

شاید این اتفاق ناگوار برای شما نیز پیش آمده باشد که کابینت‌های شما محدود باشد. می‌توانید هزاران ظرف، پیمانه اندازه‌گیری، بشقاب، ماهی‌تابه و … را بالای کابینت جای دهید اما در چیدمان آنها خلاق باشید. فضای بالای کابینت می‌تواند هم برای نگهداری وسایل و هم دکوراسیون استفاده شود.

فضا را با اشیای بلند پر کنید

در آشپزخانه‌هایی که سقف بلندی دارند، می‌توانید وسایل دکوری بلند قرار دهید تا فضا را پر کند و به گونه‌ای باشد که مکمل دکوراسیون دیگر قسمت‌های آشپزخانه باشد.

تابلوهای نقاشی

گالری‌های دیواری همیشه عنصر کلاسیک و دکوراتیو برای خانه است. علاوه بر اینکه گالری دیواری هیچ زمان از مد نمی‌افتد، نمایش آن بالای کابینت روش جدید و جالبی برای نمایش آثار هنری است.

باغچه خانگی

پیدا کردن فضایی به عنوان باغچه در خانه‌های امروزی به خصوص خانه‌های کوچک سخت شده است. اما فضای بالای کابینت می‌تواند فضای ایده‌آلی برای نگهداری گیاهان خانگی باشد. فقط احتیاط کنید که گیاهانی خریداری کنید که نیاز به نور زیادی نداشته باشند.

نوشتهٔ بعدی
درای وال یا دیوار خشک چیست و چه کاربردی دارد؟
نوشتهٔ پیشین
ترکیب رنگ های جادویی برای خانه های ایرانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید