نورپردازی تکان دهنده ی منزل!

چلچراغ

به محض ورود به هر اتاق نخستین چیزی که به چشم می آید لوستر است. لوستر چلچراغی یکی از انتخاب های خوب برای نشیمن و پذیرایی است. این نوع لوستر می تواند کریستالی یا ترکیبی از چوب و فلز باشد.

آویز

آویز، لوسترهای کوچک تری هستند و همان طور که از نامشان پیداست طول زیادی دارند. این آویز ها را می توان به تنهایی یا همراه با چند آویز دیگر به سقف نصب کرد. برای اتاق های کوچک خوب است فقط  یکی از آنها را نصب کنید. اما مثلا” برای بالای جزیره یا کانتر آشپزخانه، می توانید سه آویز زیبا و یک شکل را به یک قد یا کوتاه و بلند نصب کنید.

چراغ های سقفی

در اتاق هایی همچون آشپزخانه یا نشیمن یا راهروهای خانه می توانید از چراغ هایی که به سقف نصب می شوند استفاده کنید. البته باید بدانید این نوع لوستر ها بسیار کمتر از چلچراغ ها جلب توجه می کنند.

لوستر دیواری

از این لوستر ها می توان در مکان هایی همچون آینه حمام یا دستشویی یا جلوه دادن به قاب عکس یا آثار هنری استفاده کرد . لوستر های دیواری بیشتر جنبه ی تزئینی دارند تا نوردهی.

آباژورهای زمینی یا رومیزی

آباژور ، رایج ترین وسیله ی نورپردازی خانه است که برای زیبایی و دکور فضاهای مختلف از آن استفاده می شود. با کمک آباژور می توانید جلوه ی نوری خاصی به فضاهای نشیمن یا پذیرایی ببخشید ، حتی برای اتاق خواب نیز بسیار کاربرد دارند. باید توجه داشته باشید که قاعده ی آباژور باید حدود ۲۰ سانتی متر عریض تر و دوسوم بلند تر از قاعده ی پایه ی آباژور باشد.

انتخاب لامپ مناسب

لامپی که برای لوستر، آباژور یا… انتخاب می کنید بسیار مهم است. بهتر است از ترکیب نورهای زرد و سفید در خانه استفاده کنید. در ضمن ، لامپ های نو، نور بیشتری دارد.

هالوژن های توکار

با کمک این هالوژن ها می توان نورپردازی زیبایی در فضا ایجاد کرد. به طور مثال دیوارکوب ها ی برنجی یا برنزی ، لوستر ها و چلچراغ هایی از جنس برنز و طراحی کلاسیک ، انتخاب کنید.

لوسترهای مدرن

در خانه هایی که دکوراسیون مدرن دارند باید لوستر مدرنی برای آن محیط انتخاب کنید. این لوسترها از جنس استیل ، کروم وشیشه تهیه می شوند.

مناسب طراحی میانه

طراحی میانه در واقع نوعی طراحی میان طراحی مدرن و کلاسیک است. برای این دکور باید از لوستری که از مواد ساده همچون آهن چکش کاری شده، ساخته شده اند و تزئینات زیادی هم دارند.

نور آشپزخانه

آشپزخانه یکی از مهم ترین اتاق های خانه برای نورپردازی است. باید لوستر های مناسب برای این اتاق انتخاب کنید. اصولا” آویزهایی که بالای کانتر یا جزیره قرار می گیرند گزینه های مناسبی هستند.

روشنایی اتاق خواب

بسیاری از ما برای اتاق خواب لوستر های ساده یا آویز در نظر می گیریم. اما خوب است از لوسترهای بزرگ و چلچراغی برای اتاق های بزرگ استفاده کنیم. برای مطالعه یا خواب می توانید از نور آباژور روی میز یا روشنایی دیواری بهره بگیرید.

لوستر حمام

اما به تازگی چلچراغ های زیبایی برای حمام طراحی و عرضه شده اند که هویت جالبی به این فضا می بخشند . با کمک این چلچراغ ها می توانید حمام را به شکل مدرنی تزئین کنید.

لوستر دیواری روشویی

قسمت روشویی دستشویی نیز مکانی است که لازم است نورپردازی خوبی داشته باشد. برای این کار می توانید کنار یا بالای آینه این اتاق از لوستر های دیواری استفاده کنید.

یافتن اندازه و فاصله ی مناسب
  • فاصله ی لوستر از سقف سه متری باید حدود ۵/۶۸ تا ۷۶ سانتی متر بالاتر از میز ناهار خوری باشد.
  • برای سقف های بلندتر باید حدود ۵/۷ سانتی متر برای هر ۳۰ سانتی متر در نظر بگیرید.
  • لوستری انتخاب کنید که بزرگ تر از عرض میز منهای ۵/۳۰ سانتی متر نباشد.
  • آویزها رادر فاصله ی ۸۹ تا ۱۰۲ سانتی متری از بالای سطح کانتر آشپزخانه نصب کنید.
نوشتهٔ بعدی
سالید سرفیس چیست و چه کابردی دارد؟
نوشتهٔ پیشین
تایل تراکوتا جهت استفاده در نمای ساختمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید