چند نکته فنی در رابطه با کابینت

نکات فنی کابینت

۱- درهای کابینت را بیش از حد باز نکنید و یا محکم در جای خود نکوبانید چون در این صورت پس از مدت کوتاهی درها از حالت طبیعی خود خارج شده و دچار افتادگی می شود و باید رگلاژ (سرویس) شود.

۲- از لولاهایی با توجه به وزن در استفاده کنید. در صورت استفاده نکردن از لولای مناسب، در پس از مدتی دچار افتادگی می شود.

۳- از ریل های مناسب برای کابینت خود استفاده کنید زیرا روان حرکت کردن کشوها از موارد مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

۴- در صورت گیر کردن کشو و به راحتی داخل نشدن آن ، کشو را خارج نموده و کلیه پیچ های ریل های متصل به بدنه را وارسی نموده در صورت بیرون ماندن پیچ، آن را بر جای خود بنشانید و کشو را در جای خود بگذارید.

۵- حتی المقدور از پایه های فلزی برای کف کابینت خود استفاده کنید چون دارای توان بیش تری برای تحمل وزن می باشد.

۶- در صورت مشاهده ی پیچی که از کاربیرون مانده آن را در سر جای خود بنشانید زیرا با شل ماندن آن پیچ، قطعات کابینت به خوبی به یکدیگر جفت نمی شود.

۷- از نوارهای لب چسبان مناسب استفاده کنید. نوارهای لب چسبان را برای این به کار می برند که لبه های خام نئوپان یا ام دی اف دید نداشته باشد. در صورت دیدن زردی بر روی این نوارها که اکثرا” بر روی نوارهایی بارنگ سفید قابل ملاحظه است بدانید که آن نوار سوخته است و پس از مدتی کنده خواهد شد. برای کنده نشدن این نوارها می توانید از نوع مرغوب آن به نام (ABS ) که یک ورقه ی پلاستیک به ضخامت نئوپان و یا ام دی اف است استفاده نمایید.

۸- پس از نصب کابینت ، قیدها (محل اتصال دو بدنه) را که در کابینت زمینی و در سقف آن می باشد بررسی کنید تا ترک نخورده باشد چون در صورت ترکیده بودن آن و یا هر قسمت دیگر، این ترک ها بزرگ تر شده و امکان بروز هر نوع مشکلی وجود دارد.

۹- برای اطمینان از ابعاد کابینت خود کلیه ی کابینت های خود را به این طریق اندازه گیری نمایید:

  • هر کابینت را به صورت مجزا از یک قطر به قطر دیگر آن اندازه بزنید در صورت مساوی بودن قطرها و یا تا ۲ میلی متر خطا کابینت اصولی نیست و در اصطلاع به آن دوئیده می گویند و کابینت کج بسته شده است و درها خوب بر روی آن جفت نمی شود. دوئیدگی یکی از اشکالات مهم کابینت می باشد که در مرحله ی ساخت باید به رعایت آن پرداخت درغیر این صورت در موقع نصب مشکلات جدی برای نصب کننده به وجود می آید. دوئیدگی یکی از مسائل مهم در تولید محصولات چوبی می باشد.

۱۰- اگر به کابینت نصب شده بر روی دیوار خود شک دارید که از جنس نئوپان یا ام دی اف است و تمام قسمت های خام محصول با نوار پوشیده شده است می توانید اتو را روشن کنید پس از داغ شدن آن را بر روی نوار بکشید نوار نرم شده و با دست خود آن را بلند کنید. در این صورت متوجه نوع جنس مصرفی خواهید شد.

۱۱- صفحه ی کابینت باید به سقف کابینت زمینی پیچ شود تا بتوان آن را عوض کرد. در بعضی موارد مشاهده شده است که صفحه ی کابینت را به سقف کابینت زمینی با چسب متصل کرده اند. این کار درست نمی باشد چون در صورت بروز مشکل برای صفحه ی رویی کل کابینت زمینی باید جمع شود.

نوشتهٔ بعدی
نمای استرچ متال چیست؟
نوشتهٔ پیشین
شش ریزه کاری مهم در تمیز کردن خانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
error: اخطار: مطابق با قانون کپی رایت شما مجاز به کپی برداری از این محتوا نیستید